Roep om meer huurwoningen Actie voor fietstunneltje Sloeweg Meer geld voor strandjes Wemeldinge Tholenaar betrokken bij schietpartij Veiling is klaar voor de winter D66 bepleit grotere rol voor huisarts PZC Woensdag 29 oktober 2008 [25 Gemeentebelang en PvdA boos over plan Zuidelijke Achterweg door Rob Paardekam WEMELDINGE - PvdA en Gemeente belang in de raad van Kapelle zijn niet te spreken over het feit dat aan de Zuidelijke Achterweg in Wemeldinge maar vier huurwo ningen worden gebouwd. Wethou der Jon Herselman snapt de plotse ophef niet zo. Hij zegt dit in e-mails aan de raad al meerdere malen te hebben gemeld. WEMELDINGE - Voor het ophogen van de recreatiestrandjes aan de Oosterschelde bij Wemeldinge is extra geld nodig. De gemeente Ka pelle trok daar jaarlijks 10.000 eu ro voor uit, maar dat is volgens het college van B en W inmiddels te weinig. De werkzaamheden die om de drie jaar noodzakelijk zijn, moeten in 2010 opnieuw worden uitgevoerd. Kapelle verwacht daar voor 40.000 euro nodig te hebben. Om dit te kunnen betalen, moet Kapelle jaarlijks voortaan 15.000 euro opzij zetten in een apart spaarpotje, te beginnen in 2009. BERGEN OP ZOOM - De politie hield afgelopen zondag een 24-jarige Tholenaar aan voor betrokkenheid bij een schietpartij op het Boer- haaveplein in Bergen op Zoom. De Tholenaar had die dag ruzie met twee Bergenaren van 20 en 21 jaar. Het ging waarschijnlijk over schade aan een auto. De Thole naar is volgens de politie geslagen en geschopt en op een gegeven moment vielen er zelfs schoten. Daarbij raakten de Tholenaar en één van de Bergenaren gewond. Wie precies schoot, is niet duide lijk. De politie onderzoekt de zaak. Er vlogen gisteren allerlei getallen over tafel'. Tien, zeven, zes. Dat aan tal woningen is in het verleden de revue gepasseerd als het gaat om de bebouwing van de locatie waar voorheen een loods stond. Feit is dat er sprake was van zes huurwo ningen toen de raad in 2005 323.000 euro beschikbaar stelde om de komst van woningen moge lijk te maken. Woningcorporatie RWS gaat die realiseren. De PvdA liet bij monde van Rob Lambeck weten het zeer te betreu ren dat er in de huidige plannen nog maar plaats is voor vier wonin gen, die wellicht niet eens allemaal verhuurd gaan worden. Mogelijk worden er twee verkocht met de zogeheten koopgarantformule. „323.000 euro is wel heel veel geld voor vier woningen", stelde Lam beck. „Als ik dat destijds had gewe ten, was ik niet akkoord gegaan." PvdA en Gemeentebelang wilden weten op welke plek in Wemeldin ge het college de rest van de huur woningen wil realiseren om toch nog aan zes stuks te komen. Vol gens Herselman zijn er echter hele maal nooit zes huurwoningen toe gezegd. Er zal dus geen ander ini tiatief komen. Al met al vonden PvdA en Gemeentebelang de hele gang van zaken behoorlijk onbe vredigend. Ze vinden dat de wet houder de raad in een eerder sta dium officieel had moeten laten weten dat het plan was veranderd en dat er nog maar vier huurhui zen komen. Nu deed de wethou der dat in de informele mailtjes, PvdA en Gemeentebelang in Ka- pelle zijn niet te spreken over het feit dat aan de Zuidelijke Achterweg in Wemeldinge nog maar vier huurwoningen komen. mbWiiit llnffpT SINT ANNALAND - De kratten staan weer opgestapeld. Duizenden kisten staan op het veilingterrein opeenge pakt om te overwinteren. De veiling in Sint Annaland is klaar voor de oogst van de vroege aardappelen volgend jaar. Pas in het voorjaar worden de kistjes weer in ge bruik genomen tijdens de aardappeloogst. Dan is er geen lege krat meer op het terrein te vinden. Aardappel rooiers rijden dan af en aan om de oogst te verwerken. Nu levert het vooral een mooi plaatje op. foto Jan-Willem Kempeneers 'S-HEERENHOEK - 'Geef de moed niet te snel op'. Die oproep heeft PvdA-raadslid Arno Witkam deze week gedaan aan het college van B en W van Borsele. B en W lijken zich, volgens Witkam, te gemakke lijk neer te leggen bij de weigering van de provincie om bij verbre ding van de Sloeweg een fietstun neltje aan te leggen tussen 's-Hee- renhoek en Nieuwdorp. De Borselse gemeenteraad nam in juni een motie aan voor dat tun neltje. Die moet uitgevoerd wor den, stelt Witkam. Hij vindt dat B en W weer met de provincie om de tafel moeten. Hij vreest voor de verkeersveiligheid. De provincie vindt een fietstunneltje te duur en ook niet zo nodig, omdat ter plek ke weinig fietsverkeer is. zoals hij die regelmatig naar de raad stuurt. „We zijn belazerd door het college", vond Lambeck. „We gingen van tien woningen al terug naar zes en nu worden het er nog minder." Een ruime meerderheid van de raad nam het allemaal niet zo hoog op, al vonden enkele andere fracties ook dat de wethouder de raad beter officieel had kunnen in lichten over de plannen. „Maar ik heb de locatie gezien. En daar pas sen inderdaad niet zoveel wonin gen op, hoor", viel CDA'er Evert Damen de wethouder bij. door Emile Calon MIDDELBURG - Een grote rol voor de huisarts. Drie kleine posten voor spoedeisende hulp in Goes, Koudekerke en Zierikzee, een trau mahelikopter op vliegveld Mid den-Zeeland en tussen Arnemui- den en Lewedorp een groot zieken huis. Zo luidt althans een plan van D66 Walcheren. De democraten presenteren vanavond in café Brooklyn in Middelburg hun plan. D66 vindt de discussie zoals die nu wordt gevoerd over de toe komst van de ziekenhuiszorg voor Noord- en Midden-Zeeland wei nig inspirerend en soms zelfs rond uit lachwekkend. De politieke groe pering stelt dat er meer geïnves teerd moet worden in het begin van de zorgketen, de huisarts. Daarbij wijst de partij naar de toe nemende vergrijzing. De 'ver trouwde huisarts nieuwe stijl' kan die zorg volgens D66 bieden. In de visie van de Democraten wordt de huisarts geherwaardeerd. Hij krijgt er hulpartsen en specia listische verpleegkundigen bij. Daarnaast pleit D66 voor het op richten van drie kleine posten voor spoedeisende hulp. Daarbij wordt gedacht aan Goes-Oost, Koudekerke en Zierikzee. En op vliegveld Midden-Zeeland moet een traumaheli worden gestatio neerd. Centraal op Midden-Zee land, in of bij Arnemuiden of Le wedorp, moet volgens D66 een nieuw en groot ziekenhuis komen met driehonderd bedden. JC VASTGOED DIRECTE AANKOOP VAN UW HUIS aan JC Vastgoed' Geen slapeloze nachten meer als JC Vastgoed uw huis koopt Staat uw huis al lang te koop? Maakt u zich zorgen over de dubbele lasten? Wilt u het risico van twee keer verhuizen voorkomen? Wilt u over stappen naar een huurhuis? Of wilt u gewoon snel financiële zekerheid? JC Vastgoed koopt uw huis direct aan. Voor een faire prijs. Minder kosten en minder zorgen Directe aankoop is daarom een slimme manier om uw huis toch snel te verkopen. U bepaalt zelf de datum van oplevering. U betaalt geen verkoopkosten en ook de hele juridische en administratieve afwikkeling wordt door JC Vastgoed prima geregeld. Dat scheelt u een hoop zorgen. Uw voordeel? Direct zekerheid Geen verkoopkosten U bepaalt zelf wanneer u uw huis oplevert Geen dubbele lasten Alle rompslomp wordt u uit handen genomen Hoe werkt directe aankoop? In een vrijblijvend gesprek kunt u aangeven wat uw wensen zijn. Ik bekijk uw huis grondig en als ik geïnteresseerd ben, krijgt u direct een serieus bod. Gaat u hiermee akkoord? Dan heeft u ook meteen financiële zekerheid. Er zijn geen ontbindende voorwaarden en de drie dagen bedenktijd die bij particulieren geldt, is niet van toepassing. Alle kosten (de kosten koper) zijn voor rekening van JC Vastgoed. Ik regel daarna ook de hele juridische en administratieve afwikkeling. Afspraak maken? Klinkt dat aantrekkelijk? Wilt u direct resultaat en financiële zekerheid? Informeer dan eens naar de mogelijkheden. Bel 0118-591000 of mail naar info@jcvastgoed.nl JC Vastgoed Schoolstraat 3a 4354 AJ Vrouwenpolder T 0118 59 10 00 F 0118 59 34 10 Ejcvastgoed@jcvastgoed.nl www.jcvastgoed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69