Leden van In Symfonie bijten ze nog even door schap voor veiliger fietspaden 'We gaan niet weg Lintje voor Dirk 'de man van het hertenkamp' Dingemanse 22 Woensdag 29 oktober 2008 PZC B Een deel van de leerlingen van de Goese brede school Symfonie krijgt noodgedwongen tijdelijk in noodlokalen (achtergrond) les. foto Dirk-Jan Gjeltema Dagelijks bestuur moet van vergadering met nieuw voorstel komen. door Emile Calon MIDDELBURG - De kans is groot dat het waterschap Zeeuwse Eilanden extra geld moet uittrekken om meer gescheiden fietspaden aan te leggen. Een grote meerderheid van de algemene vergadering liet deze week weten dat het geld dat het da gelijks bestuur gereserveerd had voor het opknappen van het par keerterrein De Vier Hoogten bij Oostkapelle, gebruikt moet wor den voor het veiliger maken van fietspaden. Dagelijks bestuurder A. van der Hoef wilde aanvankelijk niets we ten van het voorstel van M. Wattel om die 450 mille anders te beste den. Volgens Van der Hoef was het geld echt nodig om het par keerterrein op te knappen. Hij hield de vergadering voor dat toe risten en recreanten recht hebben op een goed en mooi parkeerter rein. Het uitstellen van het onder houd zou volgens hem op termijn verkeerd uitpakken. Wattel en ook W. de Visser stel den echter dat het parkeerterrein er 'prima bijligt'. Volgens Wattel heeft het voorkomen van ongeval len meer prioriteit dan het op knappen van een parkeerterrein. Een voorstel van Wattel om de zaak aan te houden, kreeg steun van het overgrote deel van de ver gadering. BIJ NADER Uitvaartverzorging Janny van Gen tevoort heeft bij de International Funeral Awards de eerste prijs niet gewonnen in de categorie 'toeleve ranciers particulieren', zoals giste ren in deze krant stond, maar in de categorie 'beste serviceverle ning in de uitvaartsector'. Ze won nen de eerste prijs niet vanwege hun Chrysler rouwauto maar van wege de gedenkartikelen die ze voor iedere familie kosteloos ma ken. door Luc Oggel KAPELLE - Hij moest zogenaamd een handtekening voor zijn scoot- mobiel komen zetten. De werkelij ke reden dat Dirk Dingemanse zich gisteren op het Kapelse ge meentehuis moest melden, was echter een veel leukere. Hij werd namelijk koninklijk onderschei den tot Lid in de Órde van Oran- je-Nassau. Dingemanse (76) kreeg de versier selen, in het bijzijn van zijn fami lie, opgespeld door burgemeester Siebe Kramer vanwege zijn langdu rige, vrijwillige en belangeloze in zet voor de gemeente en de kern Kapelle in het bijzonder. Van 1975 tot dit jaar was Dingemanse be Plaatsing nieuw ventilatiesysteem haalt veel overhoop. door Frank Balkenende GOES - Ze moeten even door een flinke rijstebrijberg heeneten om in luilekkerland te komen, maar in maart volgend jaar moet het leed voor de gebruikers van de Goese brede school Symfonie geleden zijn. Dan bezit het complex een compleet nieuw ventilatiesysteem, dat de gemeente anderhalf mil joen euro kost. Sinds de oplevering in Symfonie kampt het gebouw met tal van pro blemen. Het grootste is het ventila tiesysteem. Dat is te krap bemeten en werkt heerder van het hertenkamp. „Daar hebben mens en dier profijt van gehad", aldus Kramer. „Het was voor iedereen de gewoonste zaak van de wereld dat Dingeman se het hertenkamp deed." Een ern stige ziekte dwong hem met zijn werkzaamheden te stoppen. Van 1982 tot vorig jaar was hij tevens vrijwilliger en later bestuurslid van de Kapelse Kanaalvissers en tussen 1990 en 2001 bestuurslid en secretaris van vogelvereniging Zang en Kleur. „Uw bezigheden hadden heel specifiek te maken met dierenwelzijn", stelde Kramer. En de decorandus zelf? Die was, om in dierentermen te blijven, zo trots als een pauw. niet goed op het bronnensysteem waarmee huizen en gebouwen in de wijk Ouverture worden ver warmd en - als het nodig is - ge koeld. Gevolg: te koud in de klas, te warm, geen goede ventilatie, hoofdpijn. Dat wordt nu opgelost. Directeur Frans Reijerse van de Zuidwest hoek is blij dat 'er na twee jaar pra ten dan toch een nieuw systeem komt'. „Het draaiboek voor de re novatie ziet er goed uit. Alles is pri ma geregeld, tot en met de veilig heid van de leerlingen. Het is even een lastige fase, maar als het goed is, zijn we straks van alle proble men af. Zo staan we erin." Inmiddels zijn noodlokalen ge plaatst op het schoolplein. Het zijn de barakken waar de Holt- Dirk Dingemanse kampschool in de Goese Polder ja ren moest bivakkeren na een brand die in oudejaarsnacht 2002/2003 twee scholen en een wijkcentrum in de as legde. De leerlingen van de Beatrixschool en de Zuidwesthoek in Symfonie moeten bij toerbeurt verkassen naar de noodlokalen. „Dat is nood- 'Alles is prima geregeld, tot en met de veiligheid van de leerlingen' zakelijk omdat de plafonds er over al uit moeten", zegt Frans Reijerse. De onderbouw van de Bea trixschool verhuist 17 november al, daarna volgt de bovenbouw. Eind Krakers in Deehoeve willen best afspraken maken met gemeente. door Rob Paardekam THOLEN - Dat was even schrikken. Hebben ze opeens krakers op Tho- len. Een betrekkelijk nieuw feno meen. „Maar ik ben echt de lullig ste niet", zegt Robin Noël Viel, die samen met zijn maat 'Toontje' de Deehoeve bij Tholen-stad heeft be trokken. „Wij willen graag afspra ken maken met de gemeente." In Tholen zijn in korte tijd drie panden gekraakt. Naast de Deehoe ve - die eigendom is van de ge meente - zijn dat een woning aan de Grindweg en een bunker aan de Schelde-Rijnweg. De VVD-frac- januari volgt de onderbouw Zuid westhoek, 23 februari de boven bouw. Met zo'n roulatiesysteem kan aan nemer Wolter 8c Dros steeds een kwart van het complex voorzien van nieuwe luchtaan- en afvoer buizen en installaties. De derde ge bruiker in Symfonie, Kinderop vang De Bevelanden, kan blijven zitten. Reijerse verwacht niet dat het kar wei de viering van Sint Nicolaas en kerst in de wielen rijdt. De cen trale multifunctionele ruimte is dan namelijk nog niet aan de beurt. „Och, en Sint kan improvi seren. Dat is 'ie gewend." Beide scholen sturen ouders van leerlingen deze week een nieuws brief over de verbouwoperatie. tie heeft al schriftelijke vragen ge steld aan het college. Raadslid Gab- ri Hoek spreekt over grootstedelij ke problematiek, die nu ook op Tholen de kop opsteekt. De libera len vinden dat kraken niets meer met idealisme te maken heeft. „Er is op Tholen geen woningnood." Kraker Robin Noël Viel - geen Tho- lenaar - zegt desondanks dat hij wel kraakt, omdat hij geen dak bo ven zijn hoofd heeft. Hij leeft al lang op deze manier en zat overal en nergens. Hoe hij deze keer bij de Deehoeve terecht kwam? Viel stopt zijn vinger in de mond om hem daarna in de lucht te steken. Natte vingerwerk, dus. „We von den dit wel een aardige plek om te overwinteren." Volgens Viel heeft de gemeente weinig reden tot kla-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66