'Oudshoorn maakt er soap van' Chauffeur slaapt roes uit op vluchtstrook Incognito Busje belandt op zijn kant bij Kruiningen GS steunen plan jachthaven Aanrijding met hond op A58 KORTING OP ALLE HERENSCHOENEN HMI 27 BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 CDA'er Geelhoed boos op van 'lekken' verdacht raadslid N-Beveland. door Frank Balkenende wissenkerke - De Noord-Beve- landse CDA-fractievoorzitter Ge rard Geelhoed is verbolgen dat raadslid Ariekees Oudshoorn (Noord-Bevelands Belang) de pu bliciteit zoekt nu Justitie hem ver denkt van het lekken uit de ver trouwenscommissie die een burge meester moest selecteren. „Hij schaadt daarmee de sollicitanten die zijn afgevallen." Oudshoorn laat op zijn weblog weten het schikkingsvoorstel (500 euro boe te) van het Openbaar Ministerie af te wijzen. Hij ontkent te hebben gelekt uit de vertrouwenscommis sie en wil de zaak voor de rechter laten komen. Commissaris van de koningin Karla Peijs, die toeziet op de burgemeestersbenoemingen, deed 12 maart aangifte tegen Ouds hoorn. Op zijn weblog stelt Oudshoorn dat hij wel op het afscheidsfeestje van burgemeester Cees van Liere in een lollige bui, geholpen door wat drank, zou hebben gezegd dat hij 'liever mevrouw - ik noem ze maar Verbure-Verbure - graag in haar bikini op de voorplecht zou zien staan. En laat nu die me vrouw de CDA-kandidaat zijn voor het burgemeesterschap'. Wie Verbure-Verbure was, is in Zeeland glashelder: de Borselse CDA-wethouder Marga Ver- mue-Vermue, die ontdaan was toen haar sollicitatie publiek werd. Zij werd het uiteindelijk niet. SGP' 1^ Door publiciteit te zoeken, berok- kent het van 'lekken' verdachte Noord-Bevelandse raadslid Ouds hoorn sollicitanten opnieuw scha de, vindt CDA'er Geeihoed. er Henny van Kooten wel. Geelhoed is ziedend dat Ouds hoorn weer de CDA-wethouder in de openbaarheid noemt. „Hij maakt er een soap van. Opnieuw wordt Vermue-Vermue geconfron teerd met die pijnlijke affaire." De CDA'er - vorig jaar lid van de vertrouwenscommissie - ontkent dat hij de CdK heeft getipt over het mogelijke lek, ergo Ouds hoorn. „De commissaris heeft ge reageerd op berichten in de media en de vertrouwenscommissie hard handig op de vingers getikt." Karla Peijs kan zelf geen ophelde ring geven over de vraag wie Ouds hoorn als 'lek' heeft aangemerkt. Ze vertoeft momenteel in het bui tenland en is onbereikbaar. PvdA-fractievoorzitter Ron Meul- dijk, vorig jaar voorzitter van de vertrouwenscommissie, vindt dat Oudshoorn via zijn weblog aan het 'egotrippen' is. WD-wethou- der Piet de Putter stoort zich er aan dat mensen (opnieuw) wor den beschadigd. Eerder gebeurde dat met de (ex-) Noord-Beveland- se burgemeester Cees van Liere, die naar Reipierswaal solliciteerde. Raadslid Marien Weststrate werd veroordeeld nadat hij de geheim houdingsplicht had geschonden. RILLAND - Een veertigjarige Roe meense vrachtwagenchauffeur uit Oradea is gisterochtend vroeg be trapt op rijden onder invloed. Hij werd rond 5.00 uur aangetroffen op de vluchtstrook van de A58, ter hoogte van Rilland. De man werd in eerste instantie door medewer kers van de douane aangesproken, maar die kregen geen contact met hem. Zij belden de politie en toen de agenten ter plaatse kwamen, lag de chauffeur in een diepe slaap over zijn stuur gebogen. De agen ten hielden de man aan en brach ten hem over het politiebureau. Na een hele tijd kreeg de man pas in de gaten dat hij een blaastest moest ondergaan. Hij bleek ruim twee keer te veel te hebben gedron ken. Ook verklaarde hij dat zijn identi teitspapieren waren gestolen. Toen een van de agenten hem duidelijk maakte dat de vreemdelingenpoli tie dan ging onderzoeken of hij wel de juiste identiteit had opgege ven, wist de Roemeen zich ineens weer de ligplaats van zijn identi teitspapieren te herinneren. De man kan diverse bekeuringen tege moet zien. Tip? redactie@pzc.nl De voorzitter van de jury die de kandidaten woog voor de Total Cultuurprijs Borsele dacht incog nito een potentiële winnaar te kunnen bestuderen. Hij arriveer de echter te laat in de kerk waar zij haar kunsten etaleerde. Veer tig grijze koppen draaiden zich om. Muisstil was het. Wat moest die jongeman hier? Hij zat de ses sie in een hoekje uit. Later probeerde hij het nog maals. In motorpak mei inte graal helm bezocht hij haar ate lier. De kunstenares heette hem hartelijk welkom. Haar man bood meteen een kop koffie aan. Dus, tja.., toch die helm maar af. Zij grijnsde: „Heb ik u al niet eens eerder ontmoet?" wolphaartsdijk - De Watersport vereniging Wolphaartsdijk mag het aantal ligplaatsen met 54 (nu 423) uitbreiden. Ook wordt de middendam opgeknapt en verrijst er een loopbrug, die de dammen in de havens met elkaar verbindt. Hoewel het plan niet strookt met het bestemmingsplan, hebben Ge deputeerde Staten er geen pro bleem mee. De gemeente Goes heeft het plan goed onderbouwd en eerder is het gebied al aangewe zen als recreatieconcentratie. RILLAND - Een 29-jarige automobi list reed gisterochtend op de A58 een hond aan. De man reed omstreeks 8.20 uur ter hoogte van Rilland, toen voor hem ineens een loslopende hond overstak. De hond is met onbe kend letsel opgehaald door de die renambulance. De auto van de Ar- nemuidenaar is beschadigd door de aanrijding. De eigenaar van de hond is opgespoord en hij wordt aansprakelijk gesteld voor de gele den schade. cabine van het busje opengeknipt en de bestuur der bevrijd. Hij is direct per ambulance naar het ziekenhuis in Vlissingen gebracht met onbekend letsel. De politie heeft de man gisteren nog niet kunnen horen. Het verkeer is na het ongeval om geleid via de oude rijksweg. Het duurde tot kwart voor vier voordat de A58 bij Kruiningen richting Bergen op Zoom weer kon worden vrijgegeven. Dat duurde zo lang, omdat nog olieresten moes ten worden verwijderd. foto Dirk-Jan Gjeltema KRUININGEN - Een bestelbusje is gistermiddag op rijksweg A58 bij Kruiningen op zijn kant beland, nadat de bestuurder vermoedelijk in slaap was ge vallen en de macht over het stuur verloor. De chauffeur raakte bekneld. De brandweer heeft de 25% •Geldt voer alle herenschoenen voorzien van een 25% actiekaartje Geldig t/m za. 1 november Politie brengt jeugdgroepen op straat in kaart Tip? redgoes@pzc.nl Woensdag 29 oktober 2008 Herinneringen van een rietdekker in Week van het Zeeuwse Boek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65