Tomasson waarschijnlijk nog langer uit de roulatie Mano Don dicht tegen de wereldtop Hans Aangeenbrug komt op stoom in schaakcompetitie Kiesenberg trainer bij onder 23 jaar S PZC Woensdag 29 oktober 2008 37 Feyenoord krijgt excuses van KNVB na benaderen Lodewijks. rotterdam - De kans is aanwezig dat Jon Dahl Tomasson binnen kort alsnog een operatie moet on dergaan. De aanvaller van Feye noord kampt al enkele weken met een hardnekkige enkelblessure. Weefsel in het gewricht zit inge klemd tussen stukjes bot, waar door de Deen irritaties en pijn houdt. „Jon is wel begonnen met wande len", vertelde trainer Gertjan Ver beek aan de vooravond van de Rot terdamse stadsderby tegen aartsri vaal Sparta. „Als hij de intensiteit van lopen zonder pijn uit kan bou wen hoeft hij niet te worden geo pereerd. Als dat niet het geval is, gaat hij alsnog onder het mes." Gisteren werd ook bekend dat het bestuur van de KNVB Feyenoord excuses heeft aangeboden. De voet balbond benaderde keeperstrainer Patrick Lodewijks om toé te tre- iden tot de technische staf van het hieuw te vormen Nederlands B-elf- dal. Het passeerde daarbij echter bie directie van de Rotterdamse heob. en eewijks zegde op zijn beurt toe, zen 3' verzuimde Feyenoord in te lichten. „Als je iemand van een club benadert, neem je volgens mij eerst contact op met zijn werk gever", zei Gertjan Verbeek. De trainer is geen voorstander van het schaduwteam, omdat de voet je De enkelblessure van Feyenoor- der Jon Dahl Tomasson blijkt hardnekkiger dan gedacht. Als het echt tegenzit, moet de Deen se aanvaller onder het mes. balkalender naar zijn mening al te vol is." „We moeten weer spelers af staan, terwijl ze dan beter hier kunnen trainen. En als Lodewijks bij dat team aan de slag gaat, heb ben wij in die periode geen keeperstrainer. Niet zo handig, lijkt mij." De directie van Feyenoord verga derde gisteren over de kwestie, maar bracht nog geen standpunt naar buiten. Tweede plaats voor titelverdediger na zeven ronden. zierikzee - Pas na zeven ronden staat regerend schaakkampioen van Zierikzee Hans Aangeenbrug weer op de tweede plaats. In de eerste ronde verloor hij van Bas van de Graaf Daarna was hij enke le malen afwezig. Nu versloeg hij Martin Krijger in een spannende partij. In een Pirc-opening deed de met zwart spelende Aangeenbrug een voor Krijger onbekende zet. Na lang nadenken probeerde Krijger de zwarte damevleugel vast te zet ten. Aangeenbrug zorgde met een venijnige dreiging op de A-lijn voor tegengif en rokeerde kort. Toen Krijger daarop de zwarte ko ning aanviel, lanceerde Aangeen brug een verrassende tegenstoot op diezelfde vleugel, waar ook de koning van Krijger stond. De stel ling opende gaandeweg, waarna Aangeenbrug de partij foutloos af maakte. Bas van de Graaf handhaafde zijn score van honderd procent door in een Siciliaanse Najdorf al snel het gif uit de aanval van Cees Bimmel te halen. Door te profiteren van de mindere samenhang van de witte stelling, bracht hij Bimmel de eer ste nederlaag toe. Aat Brakel begon de competitie met twee remises, en verloor daar na van Aangeenbrug. Daarna bleef hij winnen. Na zijn knappe over winning op André Tillema heeft hij inmiddels de derde plaats be reikt. Volgende week kan Brakel probe ren tweede te worden. De spelers van het eerste team spelen dan een thuiswedstrijd tegen Koude- kerke. Zij krijgen voor de competi tie een vergoeding die gelijk s'taat aan een remise. Vorige week vrijdag verloor het Zierikzeese bekerteam, Zeeuws on- derbondkampioen van vorig sei zoen, in de eerste ronde van het Nederlands kampioenschap van Terneuzen. Hans Aangeenbrug en Bas van de Graaf kwamen met voordeel uit de opening, maar moesten in het eindspel de winst aan de tegenstander laten. Martin Krijger verloor ook. Alleen Sjaak Spiegels behaalde een remise. Titelverdediger Hans Aangeen- brug rukt in de schaakcompetitie van Zierikzee op naar de boven ste plaatsen. Bas van de Graaf is daarin nog zonder puntverlies. Trainer van Rillandia neemt Jong Schouwen onder zijn hoede. door Klaas Verspoor zierikzee - De regiocommissie Schouwen-Duiveland heeft een op volger gevonden voor Jan Hei kamp. Eddie Kiesenberg, trainer van Rillandia en woonachtig in Zierikzee, wordt de nieuwe trainer van het Schouws voetbalelftal on der de 23 jaar. ZSC-trainer Heikamp gaf vorige maand aan wegens gezinsuitbrei ding te stoppen met het selectie team. Namens de regiocommissie benaderde Peter Goedegebure ver volgens Kiesenberg, die enthou siast reageerde. „We hebben er in het verleden ook al eens over ge sproken. Ik vind dit wel een extra uitdaging. Als Schouwse trainer moet je toch wat voor het Schouw se voetbal betekenen", geeft de Zie rikzeese trainer aan. Voor Eddie Kiesenberg komt er een bijzondere week aan. Zaterdag speelt hij met Rillandia tegen SKNWK. Het wordt een bijzonder duel want zoon Martin js speler van SKNWK. „Hij heeft er alles aan gedaan om fit te worden. Te gen een oude vereniging spelen is leuk, maar dit heeft wel een extra speciaal tintje", aldus vader Eddie, die ook in Reimerswaal aan de slag gaat. Hij heeft het initiatief genomen om het Reimerswaals voetbalelftal nieuw leven in te blazen. Maandag avond komen alle partijen voor het eerst bijeen. Taekwondoka (17) pas in finale World Cup junioren gevloerd. door Frits Bakker middelburg - Op een toernooi met zo'n dertienhónderd deelne mers, aan de boorden van het Gar- dameer, bewees Mano Don dat hij tot de internationale top bij de ju nioren in het taekwondo behoort. De zeventienjarige Middelburger kwam vorige week in de klasse bo ven de 70 kilogram in de finale, waarin hij door de Europese kam pioen werd verslagen. De World Cup taekwondo, die net als het WK van de niet Olympi sche bond ITF om de twee jaar wordt gehouden, wordt gezien als graadmeter voor de krachtsver schillen op het internationale vlak. Mano Don kon met voldoening te rugkijken: „Het is belangrijk om in dit soort toernooien te vechten, omdat de beste taekwondoka's uit de wereld er naartoe komen." De Middelburgse delegatie, die uit vier deelnemers en een coach be stond, haalde wisselende succes sen. Mano Don was met afstand de beste van de vier, Jeremy Dijks tra en. Zenna van der Mei gingen in de kwartfinales onderuit en de debutant Raven Struijk verloor in de eerste ronde. Mano Don kwam in zijn klasse met veertig deelnemers achtereen volgens uit tegen een Canadese te genstander („niet meer dan een warming-up"), een Rus („die tech nisch en fysiek sterk was"), een Pool („die ik vanaf het begin goed in mijn greep had") en een Itali aan in de halve finale. „Dat was mijn beste partij van het toernooi. Ik hield voortdurend de Mano Don haalde zilver in de World Cup taekwondo in Italië na een sterk toernooi. foto Lex de Meester druk er goed op, zodat hij weinig kon doen. En als hij een aanval plaatste, kon ik gelijk goed counte ren en scoren." Met die laatste overwinning stond de Middelburger in de finale van het toernooi. „Mijn tegenstander was de Pool Zazulek, die regerend Europees kampioen is bij de junio ren. Ik kende hem van naam, om dat hij al langer in de zwaarge wichtklasse (boven zeventig kilo) meedoet. Voor mij was het de eer ste keer in deze klasse." De Pool bleek vooral sneller en scherper dan zijn opponent. „Hij was gewoon beter", geeft Don eer lijk toe. „Ik wist niet zo goed hoe ik hem moest aanpakken." Zilver in de World Cup voor junio ren was niettemin een aanspre kend resultaat. „Ik heb weer veel ervaring opgedaan voor een vol gend toernooi." Don mag na dit jaar nog één jaar uitkomen bij de junioren. Dat zal onder andere zijn op het EK in Benidorm en wellicht volgend jaar op hét WK in Argentinië. De Middelburger behoort ook nog altijd tot de nationale selectie, die in Krimpen aan de Lek af en toe trainingssessies houdt onder lei ding van oud-bondscoach Chiel Rombout. Met de selectie haalde Don dit jaar op het EK in Polen een tweede plaats op het onderdeel sparren en een derde plaats bij het springen. Jon Dahl Tomasson in gelukkiger tijden na een doelpunt voor Feyenoord. foto Marcel Antonisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63