Beleggers dumpen Aegon na injectie Horrorgame Manhunt 2 mag toch in de winkel Ondernemer Internet populair bij volgen media Demonstratie tegen rookverbod in cafés Bel nu 0113 - 315 500 PZC Woensdag 29 oktober 2008 5 Minister Bos van Financiën vlak voor het vragenuurtje. Bos gaf gisteren aan de Tweede Kamer een toelichting op de steun aan verzekeringsconcern Ae- gon. foto David van Dam/GPD Aandeel verzekeraar zakt diep weg ondanks staatssteun. AMSTERDAM - De verzekeraar Ae gon kreeg gisteren een flink pak slaag op de beurs ondanks een ka pitaalinjectie van de overheid van 3 miljard euro. Het aandeel zakte 14 procent weg. Op het dieptepunt stond het aan deel op 2,87 euro, waarmee Aegon nog ongeveer 4,5 miljard euro waard was. Eind vorig jaar be droeg de beurswaarde van Aegon nog 19 miljard euro. Beleggers lij ken ondanks de staatssteun nog weinig vertrouwen te hebben in het aandeel. Het aandeel sloot op 2,91 euro. De regeling voor Aegon komt erop neer dat de Nederlandse staat geld leent in ruil voor aandelen in de verzekeraar. Aegon betaalt op het geleende geld een rente van 8,5 procent. De aandelen kunnen op termijn met een opslag worden te ruggekocht door Aegon. Een andere voorwaarde voor de in jectie is dat de topbestuurders van Aegon dit jaar geen bonussen ont vangen. Eventuele vertrekpremies worden gemaximaliseerd op een jaarsalaris. De overheid benoemt twee commissarissen bij Aegon. Diezelfde voorwaarden gelden ook bij ING. Bestuursvoorzitter Alexander Wynaendts zei dat Ae gon financieel gezond is. Hij be schouwt de kapitaalinjectie meer als een extra buffer. „We weten niet hoe de economie zich in het vierde kwartaal en volgend jaar zal ontwikkelen. Maar klanten en tus senpersonen moeten weten dat Ae gon ook op de langere termijn ge zond is." Door het extra geld zal het eigen vermogen van Aegon op lopen naar 12,4 miljard euro. Het beheerd vermogen van de verzeke raar bedroeg eind september 344 miljard euro, tegen 371 miljard eu ro per eind vorig jaar. Aegon maak te gisteren ook bekend dat in het derde kwartaal naar verwachting een verlies is geleden van onge il Aegon kreeg gisteren een flink pak slaag op de beurs ondanks een kapitaalinjectie van de over heid van drie miljard euro. Het aandeel zakte 14 procent weg. veer 350 miljoen euro. Volgens Wouter Bos kan Aegon prima op eigen benen staan. Hij noemde Ae gon zelfs een ontzaglijk gezond be drijf. Bos: „Maar de situatie is zo heftig dat de meest gezonde bedrij ven in de problemen kunnen ko men. Wij helpen ze door deze bar re tijden heen." CNV Dienstenbond stelde dat de overheidssteun aan Aegon niet mag leiden tot het schrappen van banen. Het Verbond van Verzeke raars gaat ervan uit dat de kapi taalinjectie niet zal leiden tot een verstoring van de concurrentiever houdingen tussen verzekeraars. Het verbond praat nog met het mi nisterie van Financiën over ge dragsregels voor bedrijven die heb ben aangeklopt voor staatssteun. Aantal mensen dat aankopen doet via computer blijft gelijk. VOORBURG - Het aantal Nederlan ders dat radio, tv of kranten via in ternet volgt, is de afgelopen jaren sterk gestegen. Ook bankzaken doen via het web wordt steeds po pulairder. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek onder vierduizend men sen van 12 tot 75 jaar. Van de internetters stemt ruim de helft via de computer af op radio of tv. Dat komt neer op een ver dubbeling in drie jaar tijd. Verder leest bijna de helft via het beeld scherm kranten of nieuwsbladen. Dat was in 2005 nog maar één op de drie. Ook het aantal mensen dat met muis en toetsenbord zijn bankza ken regelt, blijft toenemen. Dit jaar doet bijna 75 procent van de internetgebruikers dat, tegen nog geen 60 procent drie jaar geleden. Anders ging het met aankopen doen via internet. Het aandeel e-shoppers bleef het afgelopen jaar gelijk, nadat het de vijf jaar ervoor gemiddeld met 5 procentpunten was toegenomen. Van de huishoudens heeft 86 pro cent een internetaansluiting. De laatste paar jaar groeit het aantal huishoudens met internet nog maar beperkt. DEN HAAG - Caféhouders die zich benadeeld voelen door het rook verbod, willen 28 november de monstreren op het Malieveld in Den Haag. Veel horecaonderne- mingen hebben door het verbod hun omzet zien dalen. Driekwart van de cafés heeft er last van. Uiterst gewelddadig computerspel op de markt ondanks kritiek. DEN HAAG - Het uiterst gewelddadi ge computerspel Manhunt 2 komt ondanks protest uit de Tweede Ka mer deze week toch in Nederland op de markt. De meest expliciete beelden daarin worden, net als in de Britse en Amerikaanse versie, gefilterd. Manhunt 2 is een horrorgame, waarin de speler als ontsnapte ter dood veroordeelde op gruwelijke en sadistische wijze tegenstanders moet verminken en vermoorden. Minister Hirsch Ballin (Justitie) liet vorig jaar in antwoord op Ka mervragen nog weten dat het spel Vooralsnog niet op de Nederland se markt zal verschijnen'. Hij zei dat het spel 'getuigt van wan smaak' en noemde het 'absoluut onwenselijk dat jongeren onder de achttien jaar met dit spel in aanra king komen'. In de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië is het com puterspel al langer op de markt. Na bezwaren in deze landen werd de originele versie enigszins aange past. In Nederland is alleen deze gekuiste versie te verkrijgen, zegt Onno Bos van Take Two Interactie ve. Dit is het moederbedrijf van Rockstar Games, dat het spel uit geeft. Enkele expliciete beelden zijn vaag gemaakt, maar zodanig dat degene die het spel speelt wel een idee heeft wat er gaande is. PvdA-Kamerlid Jeroen Dijssel- bloem, die de minister van Justitie vorig jaar naar zijn mening over het gewelddadige spel vroeg, liet gisteren weten dat er 'helaas geen wettelijke basis is' om extreem ge welddadige spellen te verbieden. Een eerste stap is volgens de PvdA' er een wettelijk verplichte classifi catie van videogames. „Er is nog een lange weg te gaan. Op dit mo ment is het aan de producenten zelf of ze aan die classificatie wil len meedoen." Het spel is vanaf vrijdag te verkrij gen bij gespecialiseerde zaken. On duidelijk is of het spel ook wordt verkocht bij grote winkels als Bart Smit. Een woordvoerder van deze keten wilde daar geen uitspraken over doen. Het spel is wel te koop bij de Belgische winkelketen Ga me Mania, die tien vestigingen in Nederland heeft. Manhunt 2 is voor achttien jaar en ouder. Ató voor trailer van Manhunt 2 zie www.pzc.nl/binnenland Op woensdag 3 december verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van financiën. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5