goed op de rotonde Project Overbruggen van Kerk en School krijgt zeker vervolg Popwave bij de Witte Veel werk in de natuur Kostuums Va 249,- bij STEUTEL s PZC Woensdag 29 oktober 2008 23 Voorrang hebben biedt geen garantie Fietsers hebben voorrang op de rotondes in Zierikzee maar krijgen dat niet altijd. Inhoudelijke traditie en maatschappelijke actualiteit gaan samen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het project Overbrug gen van de werkgroep Kerk en School krijgt volgend jaar zeker een vervolg. Vorm en inhoud van het nieuwe schoolproject zijn nog niet be kend. Wel zeker is dat de ervaring met Overbruggen vraagt om voort zetting. Het project wordt als suc cesvol gezien en biedt genoeg mo gelijkheden om verder te groeien. Behalve de zeven Radarscholen die nu hebben meegedaan, kun nen ook kerken en de katholieke en openbare basisscholen inhaken. Dat is nu nog niet massaal gedaan, weet predikant Mich iel de Zeeuw. „Je kunt dat niet afdwingen. Zoiets moet groeien", denkt hij. Bij het school- en kerkproject gaan inhoudelijke traditie en maatschap pelijke actualiteit hand-in-hand, omschrijft de predikant de opzet. Geprobeerd is het thema Over bruggen vanuit diverse vakgebie den (geschiedenis, muziek et ce tera) te benaderen. Scholen kon den zelf kijken hoe ze het lesmate riaal inroosterden. Er zijn onder meer schaalmodellen van de Zee- landbrug gebouwd en er is geld op gehaald voor een goed doel. I^j Het project Overbruggen van de werkgroep Kerk en School krijgt volgend jaar een vervolg. De aan pak is succesvol en kan nog ver der groeien. Jarige muziekvereniging Burgh-Haamstede viert popfeest in De Schutse. BURGH-haamstede - Honderd vijf- entwintig jaar oud maar nog altijd niet stoffig. Dat bewijst de pro grammering zaterdag op de jaaruit voering van de koninklijke muziek vereniging Witte van Haemstede in dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede. Popkoor Pop- pzc i Donja odijk i foto's Marijke Foikertsma, gpd wave is, ter ere van de verjaardag van de muziekclub, een deel van de avond van de partij. Met beurte lings harmonie en slagwerkgroep worden nummers als Dansen aan zee, Proud Mary en Fantasy uitge voerd. Voor de pauze komen, zoals ge bruikelijk, ook het leerlingorkest en blokfluitleerlingen aan bod. Bij zonder is bovendien de uitvoering van een muziekstuk dat speciaal voor het 125-jarig bestaan van de Witte is geschreven. Het concert in De Schutse begint om 19.30 uur. GOES - Hugo Boss Tommy Hilfiger Brixon Cum Laude Scabal GOES Vrijwilligers op drie plaatsen aan de slag op Schouwen-Duiveland. zierikzee - De Natuurwerkdag wordt komend weekeinde in Schouwen-Duiveland op drie plaatsen gehouden. Vrijwilligers gaan met zaag, bijl en schop aan de slag in Nieuw-Haamstede, Dreischor en Zierikzee. Stichting Open Duinen gaat vrij dag werken op de Kop van Schou wen. Om 9.00 uur wordt er verza meld bij groepshotel De Schouwse Boer, vlakbij de vuurtoren in Nieuw-Haamstede. Op het pro gramma staat het verwijderen van Amerikaanse vogelkers. Aanmel den en informatie vragen kan bij Frits Buningh, tel. 0653-974033. Za terdag moeten er wilgen worden geknot in de buurt van de water zuivering aan Welleweg in Dreischor. Het werk begint om 10.00 uur. Henk Dalebout van de werkgroep Actief Terreinbeheer geeft informatie via 422966. Natuurmonumenten heet vrijwilli gers welkom aan De Val bij Zierik zee. Ook hier worden vanaf 10.00 uur wilgen geknot. Aanmelden kan bij Henk Dalebout op 422966. De Natuurwerkdag wordt op zes tien plaatsen in Zeeland gehou den. Op de meeste locaties wordt voor koffie en soep gezorgd. In Kwadendamme geven staatsse cretaris van Financiën De Jager en burgemeester Gelok zaterdagoch tend het goede voorbeeld. Logeerhuis Aan de Hand houdt open dag brijdorpe - Bij het christelijk bege leidingscentrum Aan de Hand in Brijdorpe wordt zaterdag open dag gehouden. Dit initiatief van Astrid en Leo Boot is een combinatie van buitenschoolse opvang, opvang van kinderen met een vorm van autisme en logeerhuis. Het cen trum is te bezoeken tussen 10.00 en 16.00 uur en ligt aan de Hoo- genboomsweg 1. Jaren tachtig herleven in poppodium Brogum zierikzee - Poppodium Brogum staat zaterdag in het teken van de jaren tachtig van de vorige eeuw. De band Serious Moonlight heeft een flink aantal klassiekers op het repertoire. Daarbij kan worden ge dacht aan covers van The Clash, The Police, David Bowie en Mad ness. Discjockey C02 maakt de avond af met eighties-muziek voor kenners en meezingers. Aanvang 21.30 uur, zaal open 21.00 uur. Gelegenheidszangers voor kerstconcert Bru bruinisse - Het Hervormd Kerk koor uit Bruinisse zoekt mensen die mee willen doen aan de och tenddienst op eerste kerstdag. Zij hoeven geen lid te worden van het koor, maar zij kunnen tot kerst wel meerepeteren. Gerepeteerd wordt woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in het Hervormd Ver enigingsgebouw in Bruinisse. In lichtingen via 481703 of 481977. Collectanten voor Alzheimer gezocht dreischor - Alzheimer Nederland zoekt collectanten voor de landelij ke collecte die van 3 tot en met 8 november wordt gehouden. Opge ven kan via de familie Gons (Bo- gerdweg 48) in Dreischor. Telefo nisch bereikbaar via 0111-401522. In Nederland zijn ruim 25.000 col lectanten actief Meer informatie via www.alzhei- mer-nederland.nl. Samen ontbijten in Willibrordusschool zierikzee - Kinderen van de Willi brordusschool in Zierikzee ontbij ten vrijdagochtend met elkaar op school. Het schoolontbijt vindt plaats in het kader van de week van het na tionaal schoolontbijt. Deze actie is opgezet om ouders er toe aan te zetten dat kinderen voor ze naar school gaan een ont bijt krijgen. Automobilist rijdt hond aan op A58 rilland - Een 29-jarige automobi list uit Arnemuiden heeft gister ochtend op de A58 bij Rilland een hond aangereden. De hond, die plotseling overstak, is met onbe kend letsel opgehaald door de die renambulance. De auto van de Ar- nemuidenaar is beschadigd door de aanrijding. De eigenaar van de hond is opgespoord en hij wordt aansprakelijk gesteld voor de gele den schade.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57