PZC Woede over verbouwing sporthal Clubs zetten schouders onder ouderenproject Chauffeur slaapt roes uit op vluchtstrook 30 en 31 21 27 KORTING Incognito Herinneringen van een rietdekker in Week van het Zeeuwse Boek Woensdag 29 oktober 2008 Politie brengt jeugdgroepen op straat in kaart Tip? redzzee@pzc.nl -cj,'O1" Evenementen afgelast door winterrenovatie Westerschouwen. door Marlijn de Koning BURGH-HAAMSTEDE - Organisator Dig Vleugel van het jeugdzaalvoet- bal Schouwen-Duiveland is boos over de geplande verbouwing van de sporthal in sportcentrum Wes terschouwen bij Burgh. Die is in december en januari dicht, waar door geplande zaalvoetbaltoer nooien daar niet door kunnen gaan. Ook het traditionele, meer daagse Indoor Soccer Event voor senioren, dat het sportcentrum zelf organiseert, is afgelast. Net voor Aemstie Alive moeten de werkzaamheden klaar zijn. De hal moet verbouwd omdat leer lingen van de basisscholen De Kir- reweie en Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede er gaan gym men. Hun huidige gymzaal aan de Julianastraat voldoet volgens de ge meente Schouwen-Duiveland niet meer. Vleugel is teleurgesteld dat de ver bouwing juist in die periode plaats vindt. „De winter lijkt me dé pe riode voor binnensport. Hoe is het mogelijk dat je juist dan zulk werk gaat doen?" Bovendien had hij het bericht graag wat eerder gehad. „Het hele jeugdzaalvoetbal was ge pland, compleet met wedstrijd schema's. Daar is veel tijd in gaan zitten. Ik moet nu weer een hele boel omgooien." Gevolg is dat de D-junioren van de eilandelijke voetbalclubs dit sei zoen geen zaalvoetbal kunnen spe len. De E-pupillen spelen per team maar één in plaats van twee keer, in Onderdak in Zierikzee. Al leen de F-pupillen, die in De Van ger in Bruinsse aantreden, kunnen gewoon twee keer de zaal in. „Erg jammer", stelt Vleugel. „We doen het al dertig jaar op deze manier." Manager Lesly Wolters van het sportcentrum begrijpt de teleur stelling. „Ik wist al een poosje dat de verbouwing eraan zat te ko men, maar had gehoopt dat we de zaal er niet lang voor hoefden af te rag Het jeugdzaalvoetbal op het ei- land gaat deels niet door wegens de verbouwing van sportcen trum Westerschouwen. Organisa tor Dig Vleugel is er niet blij mee sluiten. Technisch gezien blijkt dat nu toch nodig. En de periode komt ongelukkig uit: er wordt zo wel vóór als na de kerstvakantie ge werkt. In de vakantie niet, maar dan ligt de zaal dus open." Uitstel was geen optie. „We willen de ge meente ter wille zijn en de kinde ren zo snel mogelijk bij ons laten gymmen. Bovendien: als je het een paar weken later doet, komen andere evenementen in gevaar. Ae mstie Alive bijvoorbeeld." De meest ideale tijd voor Wolters zou juni zijn geweest. „Maar dat duur de voor de gemeente echt te lang." door Poet Kleemasis ZIERIKZEE - Het Nordic Walking kon worden beoefend, in sporthal Onderdak werd getafeltennist, in Nieuwerkerk kon men kennisma ken met het slenderen, in Bruinis- se was de schijnwerper gericht op fitness en in Haamstede kon on der meer koersbal en bowls wor den gespeeld. Verenigingen ver spreid over heel Schouwen-Duive land boden samen met het eilande lijke Welzijnshuis ouderen giste ren de kans om te ondervinden hoe prettig bewegen kan zijn. Het project kreeg het motto 'Blijf bewe gen voor een leuker leven' mee en de belangstelling ervo'or was vol gens Jacqueline Bouwman van het Welzijnshuis redelijk. „Dit was de allereerste keer en zo'n initiatief als dit is echt iets dat moet groeien. Ik ben in ieder geval heel blij met de belangstelling en het feit dat al die sportverenigingen met elkaar samenwerken om het project mogelijk te maken." Bezoekers van de sportdag voor ouderen konden verder meedoen aan testjes uit de testkoffer van de Stichting Consument en Veilig heid, waarbij de valpreventie cen traal staat. Door middel van de test kon gekeken worden hoe het met evenwicht en spierkracht is ge steld. OP ALLE HERENSCHOENEN Roemeen had twee maal te veel alcohol gedronken. RILLAND - Een veertigjarige Roe meense vrachtwagenchauffeur uit Oradea is gisterochtend vroeg be trapt op rijden onder invloed. Hij werd rond 5.00 uur aangetrof fen op de vluchtstrook van de A58, ter hoogte van Rilland. De man werd in eerste instantie door medewerkers van de douane aan gesproken, maar die kregen geen contact met hem. Zij belden de po litie en toen de agenten ter plaatse kwamen, lag de chauffeur in een diepe slaap over zijn stuur gebo gen. De agenten hielden de man aan en brachten hem naar het poli tiebureau. Na een hele tijd kreeg de man pas in de gaten dat hij een blaastest moest ondergaan. Hij bleek ruim twee keer te veel te hebben gedron ken. Ook verklaarde hij dat zijn identiteitspapieren waren gesto len. Toen een van de agenten hem duidelijk maakte dat de vreemde lingenpolitie dan ging onderzoe ken of hij wel de juiste identiteit had opgegeven, wist de Roemeen zich ineens weer de ligplaats van zijn identiteitspapieren te herinne ren. De man kan diverse bekeuringen tegemoet zien. tVSE'. Tip? redactie@pzc.nl De voorzitter van de jury die de kandidaten woog voor de Total Cultuurprijs Borsele dacht incog nito een potentiële winnaar te kunnen bestuderen. Hij arriveer de echter te laat in de kerk waar zij haar kunsten etaleerde. Veer tig grijze koppen draaiden zich om. Muisstil was het. Wat moest die jongeman hier? Hij zat de ses sie in een hoekje uit. Later probeerde hij het nog maals. In motorpdk met inte graal helm bezocht hij haar ate lier. De kunstenares heette hem hartelijk welkom. Haarman bood meteen een kop koffie aan. Dus, tja.., toch die helm maar af. Zij grijnsde: „Heb ik u al niet eens eerder ontmoet Ouderen in beweging in Zierikzee. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55