Mano Don dicht tegen de wereldtop Jubilerende biljartclub Reynaert wijkt af van feestelijke tradities Hardnekkige kwetsuur Tomasson Waterschap Zeeuws - Vlaanderen Z pzc Woensdag 29 oktober 2008 I 3 7 Taekwondoka (17) pas in finale World Cup junioren gevloerd. door Frits Bakker middelburg - Op een toernooi met zo'n dertienhonderd deelne mers, aan de boorden van het Gar- dameer, bewees Mano Don dat hij tot de internationale top bij de ju nioren in het taekwondo behoort. De zeventienjarige Middelburger kwam vorige week in de klasse bo ven de 70 kilogram in de finale, waarin hij door de Europese kam pioen werd verslagen. De World Cup taekwondo, die net als het WK van de niet Olympi sche bond ITF om de twee jaar wordt gehouden, wordt gezien als graadmeter voor de krachtsver schillen op het internationale vlak. Mano Don kon met voldoening te rugkijken: „Het is belangrijk om in dit soort toernooien te vechten, omdat de beste taekwondoka's uit de wereld er naartoe komen." De Middelburgse delegatie, die uit vier deelnemers en een coach be stond, haalde wisselende succes sen. Mano Don was met afstand de beste van de vier, Jeremy Dijks tra en Zenna van der Mei gingen in de kwartfinales onderuit en de debutant Raven Struijk verloor in de eerste ronde. Mano Don kwam in zijn klasse met veertig deelnemers achtereen volgens uit tegen een Canadese te genstander („niet meer dan een warming-up"), een Rus („die tech nisch en fysiek sterk was"), een Pool („die ik vanaf het begin goed in mijn greep had") en een Itali aan in de halve finale. „Dat was mijn beste partij van het toernooi. Ik hield voortdurend de Feyenoord krijgt excuses van KNVB na benaderen Lodewijks. rotterdam - De kans is aanwezig dat Jon Dahl Tomasson binnen kort alsnog een operatie moet on dergaan. De aanvaller van Feye noord kampt al enkele weken met een hardnekkige enkelblessure. Weefsel in het gewricht zit inge klemd tussen stukjes bot, waar door de Deen irritaties en pijn houdt. „Jon is wel begonnen met wande len", vertelde trainer Gertjan Ver beek aan de vooravond van de Rot terdamse stadsderby tegen aartsri vaal Sparta. „Als hij de intensiteit van lopen zonder pijn uit kan bou wen hoeft hij niet te worden geo pereerd. Als dat niet het geval is, gaat hij alsnog onder het mes." Gisteren werd ook bekend dat het bestuur van de KNVB Feyenoord excuses heeft aangeboden. De voet balbond benaderde keeperstrainer Patrick Lodewijks om toe te tre den tot de technische staf van het nieuw te vormen Nederlands B-elf tal. Het passeerde daarbij echter de directie van de Rotterdamse club. Lodewijks zegde op zijn beurt toe, maar verzuimde Feyenoord in te lichten. „Als je iemand van een club benadert, neem je volgens mij eerst contact op met zijn werk gever", zei Gertjan Verbeek. De trainer is overigens tegenstander van het schaduwteam. Hij vindt dat de voetbalkalender al te vol is. druk er goed op, zodat hij weinig kon doen. En als hij een aanval plaatste, kon ik gelijk goed counte ren en scoren." Met die laatste overwinning stond de Middelburger in de finale van het toernooi. „Mijn tegenstander was de Pool Zazulek, die regerend Europees kampioen is bij de junio ren. Ik kende hem van naam, om dat hij al langer in de zwaarge wichtklasse (boven zeventig kilo) meedoet. Voor mij was het de eer ste keer in deze klasse." De Pool bleek vooral sneller en scherper dan zijn opponent. „Hij was gewoon beter", geeft Don eer lijk toe. „Ik wist niet zo goed hoe ik hem moest aanpakken." Zilver in de World Cup voor junio ren was niettemin een aanspre kend resultaat. „Ik heb weer veel ervaring opgedaan voor een vol gend toernooi." Don mag na dit jaar nog één jaar uitkomen bij de junioren. Dat zal onder andere zijn op het EK in Benidorm en wellicht volgend jaar op het WK in Argentinië. De Middelburger behoort ook nog altijd tot de nationale selectie, die in Krimpen aan de Lek trainings sessies houdt onder leiding van oud-bondscoach Chiel Rombout. Met die selectie haalde Don al een tweede en derde plaats op het EK. foto Lex de Meester Mano Don haalde zilver in de World Cup taekwondo in Italië na een sterk toernooi. waterschaps De voorzitter van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen de voorzitter van het stembureau van ^4^ Waterschap Zeeuws-Vlaanderen maakt het volgende bekend: 2008 ingevolge het bepaalde in artikel 2.48, lid 2 van het Waterschapsbesluit zal in de Staatscourant van 11 november 2008 de controlewaarde van het op www.waterschapsverkiezingen.nl geplaatste referentiebestand worden gepubliceerd; de stembescheiden voor de verkiezing van de leden van het algemeen bestuur van het waterschap in de periode van 13 november tot en met 25 november 2008 12.00 uur worden aan de kiezers toegezonden op 12; 13 en 14 november 2008; het protocol als bedoeld in artikel 2.45 van het Waterschapsbesluit met betrekking tot de voorziening briefstemmen ligt met ingang van 30 oktober 2008 ter inzage in het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1, 4538 AETerneuzen; het stembureau van het waterschap zal op 26 november 2008 om 14.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bijéénkomen om het aantal stemmen vast te stellen, dat per brief is uitgebracht en een beslissing te nemen over de geldigheid van de stembiljetten, welke door de voorziening briefstemmen niet als,geldig ingevulde stembiljetten worden aangemerkt; het stembuteau van het waterschap zal op 27 november 2008 om 19.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bijeenkomen om de voorlopige uitslag van de stemming vast te stelled- het stembureau van het waterschap zal op 2 december 2008 om 10.00 uur in een openbare zitting in het kantoor van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen bijeenkomen om de definitieve uitslag van de stemming vast te stellen. Een afschrift van het proces-verbaal van deze zitting ligt in het kantoor ter inzage. Plaats: Terneuzen Datum: 28 oktober 2008 De voorzitter, WJ. de Graaf Jonge leerlingen van Praktijk School gaan de keu hanteren. door Karei Pleunis hulst - Het schiet hem als eerste te binnen als hij terugdenkt aan het project van de jubilerende bil jartvereniging Reynaert (25 jaar) uit Hulst. Het was, nu ruim een jaar geleden, de eerste kennisma king met een groep leerlingen van de Hulsterse Praktijk School. Rob Claerhoudt (66): „Hij heette Kevin en kon niet goed richten. De keu zwabberde steeds in zijn handen als hij wilde aanleggen. Daarom bedacht hij een list. In het plastic afdekzeil van een biljartta fel zit een holle ijzeren staaf. Dat wist hij. Hij pakte het stuk metaal, stak er zijn keu doorheen om vervolgens heel het zaakje op het biljart te leg gen en af te stoten. Zo, probleem opgelost." „Acht jongens", vertelt hij, „die niet zo makkelijk leren kregen ge durende enkele maanden les. De ene week praktijk, de andere theo rie. Dan stapte ik met een aantal videobanden de klas binnen." Toen gebeurde dat op verzoek van enkele docenten van de Praktijk School. „Ik had geen flauw idee van wat me te wachten stond." Te rugblikkend zegt Claerhoudt dat het hem allemaal heel erg is mee gevallen. „Ze zeggen dat die jon gens behoorlijk lastig kunnen zijn, maar ik had ze goed onder de knoet. Maar je moet niet van de veronderstelling uitgaan dat je tus sen die jongens de nieuwe Dick Jaspers zult ontdekken." Met het project wilde de jubile rende club eens iets anders dan de traditionele feestelijkheden en pro beren wat nieuw leven te blazen in de vergrijzende biljartsport. „We gaan natuurlijk weer een ne- derlaagtoernooi organiseren. Dat hoort er gewoon bij. Zoals ook het feestje met onze 22 leden." Claerhoudt, die destijds als eige naar van cafetaria De Smickel de gelijknamige biljartclub oprichtte, zegt dat zich inmiddels al 22 leer lingen hebben aangemeld voor de wekelijkse biljartles. „Dat is onge kend veel en daarom zal ik een be roep moeten doen op andere le den van de club." De Hulster biljartclub Reynaert viert een jubileum en geeft de vergrijzende sport een impuls met lessen aan leerlingen van de Praktijk School.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53