De Kromme voor dilemma Hanegraaf trekt stekker uit ploeg Jaspers nog twee duels buitenspel Dertien renners van Collstrop zijn onderdak FC Utrecht denkt nu al na over een opvolger van zieke trainer. UTRECHT - FC Utrecht houdt reke ning met een scenario waarin hoofdtrainer Wim Hanegem niet meer terugkeert bij de club. „We zijn niet achterlijk", zegt technisch directeur Piet Buter. „Daar denken we natuurlijk over na. Maar we spelen nu drie wedstrijden in één week, dat heeft de prioriteit." Morgen speelt Fc Utrecht in de ere divisie een uitwedstrijd tegen De Graafschap, zondag komt Heracles op bezoek. „Willem van Hanegem was vorig weekeinde, toen hij zich ziek meldde, nog wel van plan om terug te keren. Maar hij is sinds dien in de media hard aangepakt. Via zijn column heeft hij zich op een vreemde manier uitgelaten, alsof hij niet op de hoogte was van het ontslag van de vier assistenten. Hij heeft veel moeite met deze si tuatie." Er is een nieuwe technische staf bij FC Utrecht aan de slag gegaan met het eerste elftal. Ton du Chati- nier leidt de trainingen met Ro bert Roest, inspanningsfysioloog Pim Koolwijk doet de-looptrainin gen en Marcel Mul traint de keepers. De laatste drie zijn door geschoven vanuit de eigen organi satie. Du Chatinier was trainer bij zaterdaghoofdklasser Spakenburg. Piet Buter, die zelf niet op het veld staat, neemt tot en met de wed strijd tegen Heracles de functie van Van Hanegem waar. Hij er kent dat het nog maar de vraag is of Van Hanegem volgende week weer op het trainingsveld staat en de coaching tijdens de wedstrijden op zich neemt. Er moet mogelijk een nieuwe hoofdtrainer komen. „We denken daar over na, maar in dat geval hoeft de snelste oplos sing niet de beste oplossing te zijn. Ik heb de ambitie zeker niet." Het zijn turbulente tijden voor FC Utrecht, maar volgens Buter was het ontslag van de assistenten Van Loen, Nascimento, Arts en Drup pers onafwendbaar. „In het laatste half jaar van Foeke Booy (voorjaar 2007.) was de sfeer in de techni sche staf niet goed. Dat heeft te maken met de karakters en het ni veau van mensen, gebrek aan erva ring en kwaliteiten. Van Hanegem lieeft dat vorig jaar weer vlotge- trokken, maar dit seizoen ging het Cycle Collstrop was een ploeg die niet levensvatbaar was. door Ad Pertijs SINT WILLEBRORD - In alle stilte wordt deze week de stekker getrok ken uit de wielerformatie Cy- cle-Collstrop. Daarmee komt een einde aan een project dat Jacques Hanegraaf destijds samen met Koen Terryn heeft opgezet. De twee wilden in 2006 met Uni- bet.com de weg van het nieuwe wielrennen inslaan. Dat bleek niet zomaar te gaan. Vanuit de conser vatieve hoek werden de nodige ob stakels opgetrokken nadat het team voor 2007 een Pro Tour-licen tie had weten te verwerven. De weer mis." Booy, tegenwoordig trainer van v Sparta Rotterdam, wenst niet in te gaan op de proble men bij FC Utrecht. „Het gaat over deze periode, over nu, en niet over mijn laatste half jaar. Ik vind het wel raar dat Piet Buter, die toen niet verantwoordelijk was, daar nu wel iets over zegt." Van Loen zegt niets gemerkt te hebben van een slechte verstand houding tussen de leden van de technische staf „John reageerde zo verrast dat het wel een verrassing moet zijn", aldus zijn adviseur Ka- rel Jansen. ploeg kreeg daardoor amper voet aan de grond. In augustus 2007 kondigde sponsor Unibet aan de wielersport te verlaten. „Om de doorlopende contracten te respecteren, ben ik op een ni veau lager verder gegaan met een pro-continentale ploeg", zegt Ha negraaf over de doorstart die Cy- cle-Collstrop heette. Maar de afge lopen maanden bevestigden wat hij al eerder vermoedde: „We wer ken op een niveau dat moeilijk le vensvatbaar is te maken. Er is geen enkele zekerheid van deelname. Het aantal pro-continentale ploe gen is te groot geworden. Organisa toren van koersen spelen die teams tegen elkaar uit. Wie het meest betaalt, mag meedoen. Daar naast ben je afhankelijk vari de „Er was een uitstekende samen werking met Van Hanegem, dat maakt het verhaal zo bizar. Er ge beuren rare dingen, ik vind dat FC Utrecht om de hete brij heen- draait." De Kromme wilde van Nascimen to af, althans de relatie was sterk bekoeld. De trainer staat nu voor een dilemma: solidair zijn met de Willem van Hanegem zit ziek thuis. De kans dat de trainer niet terugkeert bij FC Utrecht is vrij groot. De Kromme zit in een spagaat. goodwill van die organisaties. De willekeur regeert dus. En dit alle maal ondanks het feit dat we een zogenaamd wildcard-label heb ben. Dat wil zeggen dat de UCI net zo instaat voor ons als voor de Pro Tour-teams." Cycle-Collstrop mocht met de Ne derlandse licentie niet meedoen aan de Amstel Gold Race en later ook niet aan de Ronde van Duits land. „Die kwamen met steeds bij komende eisen. Op het laatst werd gezegd dat we geen lid waren van een organisatie die staat voor een PW Jacques Hanegraaf trekt zijn ploeg terug uit de wielersport. Hij wil terug naar de vroegere situatie: koersen voor profs en koersen voor amateurs. overige drie assistenten of loyaal blijven aan FC Utrecht. Volgens Buter functioneerde de technische staf niet langer, ook Van Loen niet. „Van Loen zegt geen signalen te hebben ontvan gen, maar dat wil niet alles zeggen. Er zijn genoeg signalen verzon den, door diverse mensen. Ik heb zelf gemerkt dat Willem van Hane gem en- John van Loen elkaar niet begrepen. Er was geen klik, zon der dat ze een hekel aan elkaar hadden. De een sprak Swahili, de ander Deens." Jansen: „Dan spreekt Buter Fins." schonere sport. Toen brak mijn klomp. In die organisatie zitten mensen die met hun ploegen veel minder aan dopingbestrijding doen dan wij." De gevolgen voor zijn ploeg waren fnuikend: sponsors weten niet waar ze aan toe zijn en renners kan geen opbouwend programma worden aangeboden. Hanegraaf bepleit dat alles beter te ruggedraaid kan worden naar de al oude situatie: „Wedstrijden voor profs en wedstrijden voor ama teurs. De sport is op deze manier te klein voor nog meer niveaus." Wat hij zelf nu gaat doen, weet hij niet. Maar de drang om zijn gelief de wielersport te vernieuwen en beter te maken, is nog altijd niet verdwenen. PZC Woensdag-29 oktober 2008 3 5 Driebandentopper lost belofte in en speelt op klassiek EK mee. SINT WILLEBRORD - Dick Jaspers mist kojnend weekeinde de eerste twee eredivisiewedstrijden onder de vlag van zijn nieuwe teamspon sor Van Donge 8c De Roo. De driebandentopper speelt op het EK klassieke spelsoorten in het Franse Ronchin en moet verstek la ten gaan in de eredivisie. Jaspers heeft beloofd aan het EK mee te doen. Dat deed hij in de pe riode dat zijn vorige eredivisie sponsor Hanze Catering door fi nanciële problemen afhaakte. „Ik ging er op dat moment vanuit dat ik niet meer zou spelen in de driebandencompetitie. Dan ga ik maar lekker een potje bandstoten, dacht ik. Ook een mooi spel. Ik had mijn woord gegeven en daar hou ik me dan ook aan", zegt Jas pers. „Bovendien stond ik al op de affiches met de aankondiging van het EK." Voor het team van Van Donge 8c De Roo, dat het hele Hanze-team heeft overgenomen, is de afwezig heid van de nummer één van de wereld geen probleem, zegt Jas pers zelf „Blomdahl, Hom, Van Erp en Koorevaar spelen zaterdag en zon dag wel. Het zullen de enige twee eredivisiewedstrijden zijn die ik dit seizoen mis." SINT WILLEBRORD - Cycle-Collstrop had bij het begin van dit jaar ze ventien renners onder contract. Kopman en blikvanger Steffèn We- semann (ex-winnaar van de Ron de van \ffaanderen) hing in mei zijn fiets al aan de wilgen. De overige renners kregen al snel te horen dat ze vrij waren om ver kassen. Daardoor hebben de mees ten inmiddels elders onderdak ge vonden. Van dertien renners is bekend waar ze heen gaan: Bozic, Lagutin, Marcato en Pronk gaan naar Vacan- soleil, Golas en Selvaggi gaan naar Knauff, Kolesnikov en Rudaskov naar Katoesja, Suray naar Groupe Goubert, Criel naar Topsport Vlaanderen, Persson naar GLS en Kopp en Ronning Vinther naar Duitse en Deense continentale teams. Van Van der Schueren, Smith en Giling is nog niet bekend wat ze gaan doen. WiM Bpl of bel 0800 - 022 27 10 weGeNGR NieuwsMedia Willem van Hanegem leidde vrijdag nog de training, maar zijn terugkeer bij FC Utrecht is nog lang niet zeker. foto Michael Kooren/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51