langzaam zuidwaarts' Kostuums va. 249,- bi, STERTEL Hulst plust 2,6 miljoen 'Sluis doet het beter dan mensen denken' Bezwaren tegen geluidszone verworpen Twee Zeeuwse meiden in race Pabo Babe 2008 RECTIFICATIE G G A Z PZC Woensdag 29 oktober 2008 23 GOES - Hugo Boss Tommy Hilfiger Brixon Cum Laude Scabal GOES Sala: Gemeentebestuur Sluis verdient meer krediet van inwoners. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Het gaat niet zo slecht met de gemeente Sluis als raadsle den roepen en inwoners denken, vindt burgemeester. Jaap Sala. Het idee dat het gemeentebestuur ja ren achtereen geld over de balk smeet aan nooit uitgevoerde pro jecten is weliswaar hardnekkig, maar bezijden de waarheid. Tijdens het kernbezoek van burge meester en wethouders aan IJzen- dijke luchtte Sala deze week zijn gemoed. Mensen roepen telkens weer dat Sluis alleen plannen maakt, terwijl er niets van de grond komt. Maar de gemeente heeft de schoonste stranden van Nederland en Sluis is het groenste stadje. De uitvoering van Groede Podium liep niet direct van een leien dakje, gaf Sala toe. „Maar ga er nu eens kijken. Er ligt een prach tig park met speelgelegenheden; een voorziening die voor veel re creanten - gezinnen met kinderen voorop - aantrekkelijk is. Groede SLUISKIL - De gemeente Terneuzen verwerpt de bezwaren tegen de verruiming van de zone waar in- dustrielawaai is toegestaan ten zuidwesten van Sluiskil. De uitbrei ding is nodig vanwege het verlen gen van de Autrichehaven. Wijk- vereniging De Straete tekende be zwaar aan. De club vreest voor toe name van de geluidsoverlast in Zandstraat door meer vrachtver keer en industrie. B en W geven toe dat de geluidsbelasting wel licht iets toeneemt, maar onder de norm blijft. De geluidshinder van vrachtwagens doet niet ter zake, al dus B en W. Podium heeft 3,2 miljoen euro ge kost, waarvan acht ton voor rekke- ning van de gemeente kwam. Voor dat bedrag zijn we ook blij vend van het onderhoud aan het park af" Sala voegde er aan toe dat ook het werk aan andere grote projecten niet allemaal voör niets was. Het Hof van Europa kwam niet van de grond. Maar in het daarvoor in de plaats gekomen plan De Kreeke worden de komende jaren tiental len woningen gebouwd, waardoor weer geld in de gemeentekas vloeit. „Het gemeentebestuur, raad én col lege, wordt groot onrecht aange daan als mensen alleen kritiek spuien." Sala wees nog eens op het perfecte verloop van het bezoek van koningin Beatrix. „Daardoor worden heel wat dossiers weer op geschud waar we als gemeente van gaan profiteren." De hartenkreet van een toehoor der dat Sluis 'sinds de herindeling in 2003 geen fatsoenlijk gemeente bestuur meer heeft gehad', deed Sala - tot hilariteit van de aanwezi gen - af met de opmerking: „Ach, overal is wel eens wat." WALSOORDEN - Twee Zeeuwse mei den uit Kloetinge (20) en Krabben- dijke (19) zijn doorgedrongen tot de halve finale voor de verkiezing van de Pabo Babe 2008 van ero- tiek-postorderbedrijf Pabo uit Walsoorden. Pabo kreeg in totaal 1.788 inzendin gen binnen. De Zeeuwse deernes behoren tot de 65 gelukkigen die zich in een Pabo lingeriesetje mo gen presenteren op de website. Tot 1 december kan iedereen stemmen op zijn favoriet en de tien dames met de meeste stemmen gaan door naar de finale. De Zeeuwse inbreng heeft nummer 28 en 50. Grootste deel positief saldo stort gemeente in algemene reserve. door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst heeft in het laatste kwartaal een over schot in kas van 2,6 miljoen euro. Na een verdeling van het bedrag, blijft er aan het eind van het boek jaar een bedrag van 17.000 euro over. Hulst verdiende het afgelopen jaar goed aan de bouwgrondexploitatie van bedrijventerrein Hogeweg IV en woonwijk Groote Kreek. Ook zijn de opbrengsten van de onroe- rendezaakbelasting hoger door gro tere bouwvolumes en meer bouw terrein dan geraamd. De doorge voerde interne bezuinigingsmaatre gelen wierpen inmiddels ook hun vruchten af: de kosten voor de be drijfsvoering zijn aanzienlijk lager omdat vacatures niet werden inge vuld. Hulst had bovendien minder rente op te hoesten vanwege min der externe financieringen. Verder zijn als resultaat van stimulerings maatregelen de budgetten voor werk en inkomen (bijstand) ver- Van de 2,6 miljoen euro gaat het meeste, 1,7 miljoen euro, recht streeks naar de algemene reserve. Daarnaast wordt 900.000 euro ge bruikt als dekkingsreserve huisves ting, waarmee meteen de aankoop van het gouverneurshuis (de ge meentewinkel) is gedekt. In de najaarsnota zijn daarnaast extra middelen opgenomen voor onder andere de uitvoering van achterstallig onderhoudswerk aan wegen, een extraatje voor kinde ren van minima, maatregelen te gen wateroverlast in Clinge en Hulst, de herinrichting van de trouwzaal in Hulst en het inwilli gen van wensen die voortkomen uit de Cultuurnota, zoals het Weekend voor de Amateurkunst en de Kunstraad. Hulst is, met de versteviging van de reservepositie, op de goede weg zich financieel te herstellen. jm Hulst boerde het afgelopen jaar goed. Door op de kleintjes te let ten onstond een overschot van 2,6 miljoen waarmee de reserve flink wordt gespekt Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen We st Ztfiiwjch ■W.iumlrrr De Gebiedscommissie West Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert op woensdag 29 oktober vanaf 19.00 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Stand van zaken Waterdunen; Voortgangsrapportage en -kaart projectenlijst 2008, presentatie ontwikkelingen in de kust; Inrichtingsplan Eekloosche watergang; Vergaderdata 2009 De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij de receptie van het gemeentehuis te Oostburg en de openbare bibliotheken te Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl Opgerolde hennepkwekerijen in Zeeuws Vlaanderen Aanhoudingen ivm softdrugsbezlt of straathandel Opgerolde hennepkwekerijen in district Dendcrmondc eren tot half oktober tot half oktober Kwekerijen met een duidelijk Nederlandse relatie tot half oktober PZC Felix Binicewicz foto's Peter Nicolai bron federale politie België, politie Zeeuws-Vlaanderen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47