Kesikbas wil graag het verschil maken omgeving World Series hervat Mahieu en reserves scoren bij Hoek i d i n g b n Meer weten over onze opleidingen? Kom naar de open dag op zaterdag 1 november! 36 Woensdag 29 oktober 2008 PZC Middenvelder van Terneuzense Boys is nog niet pijnvrij. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Na een doodschop op de Borsele Sloepoort Cup leek Ramazan Kesikbas (23) zijn compe titiedebuut voor Terneuzense Boys uit te moeten stellen tot het eind van dit kalenderjaar. De aan vallende middenvelder is echter sneller dan verwacht terug en moet er de komende tijd mede voor zorgen dat de Zeeuws-Vlaam- se club de onderste regionen van de eerste klasse verlaat. Aan zijn motivatie ligt het niet: „Ik wil graag het verschil maken." Het is geen grootspraak van Kesik bas. Hij is juist realistisch en weet dat er wat van hem wordt ver wacht. De afgelopen twee seizoe nen speelde hij met Hoek in de hoofdklasse en dan word je een ni veau lager automatisch als één van de bepalende spelers aangemerkt. Zijn debuut maakte Kesikbas afge lopen zaterdag, bijna twee maan den later dan hij had gewild. Die ene schop van een verdediger van Zierikzee, op een doordeweekse avond in augustus, schopte zijn planning in de war. „Ik brak het vorkje in mijn rechter voet, net onder mijn enkel", kijkt de student criminologie in Gent te rug. „Na een week gips en daarna drukverband, leek het er goed uit te zien. Ik dacht: ik ben snel weer terug. Maar vervolgens bleek het toch het beste om te opereren. Voor mij was dat de eerste keer. Ze vertelden me dat het een kleine in greep zou zijn. Achteraf gezien vond ik die operatie pijnlijker dan de breuk zelf. En het moeilijke daarna was, dat de arts niet echt kon zeggen wanneer ik weer zou kunnen spelen." Vanaf de zijlijn zag hij de afgelo pen tijd hoe Terneuzense Boys er maar niet in slaagde de eerste over winning van het seizoen binnen te slepen. Kesikbas: „Ik heb alle wedstrijden gezien en kan niet zeg gen dat we al een keer helemaal zijn weggespeeld. De uitslag gaf vaak geen reëel beeld van de wed strijd. Het probleem is dat we te makkelijk goals incasseren en zelf de kansen niet benutten. We spe len goed, zijn zeker niet de minde re, maar winnen niet." Op het veld van Nieuw-Lekker- land kwam Kesikbas zaterdag na 45 minuten in het veld. Toeval of niet: Terneuzense Boys boog een 2-1-achterstand om in een 3-3-ge- lijkspel. Het was een opsteker voor de ploeg en Kesikbas zelf stapte met zijn invalbeurt over een drem pel. „Want die enkel is nog wel heel gevoelig. Ik had ook twee, drie maanden kunnen wachten en dan zou ik waarschijnlijk pijnvrij zijn geweest. Maar nu speel ik met een kapje, om die enkel een beetje te beschermen." Het juiste ritme had hij vanzelf sprekend nog niet meteen te pak ken. „Ik liep in het veld heel erg te zoeken. Dan blijkt maar weer dat een training iets heel anders is. Maar nu ik die eerste wedstrijd achter de rug heb is er wel een last van mijn schouders gevallen. Ik wil me bewijzen, want Terneuzen se Boys heeft me niet voor niets ge haald. Dat ik geblesseerd raakte was niet mijn schuld, maar ik voel de wel steeds dat ik me wilde waar maken. Mensen vroegen wanneer ik terug zou komen en dat legt toch een bepaalde druk op je. Op dit moment missen we nog steeds een aantal dragende spelers, maar ik ben ervan overtuigd dat het goed komt. Als wij compleet zijn, gaan we punten pakken." Gestaakte duel van maandag gaat vandaag verder. PHILADELPHIA - De vijfde wedstrijd in de World Series tussen de honk ballers van Philadelphia Phillies en Tampa Bay Rays wordt vandaag hervat. Het duel werd maandaga vond (lokale tijd) gestaakt. Hevige regenval maakte in de zes de inning verder spelen onmoge lijk. De stand was 2-2. De Phillies zouden bij winst het kampioen schap in de Major League hebben behaald. Ze leiden in de best-of-se- ven-reeks met 3-1. Het was de eerste keer dat een wedstrijd in de finale van het Ame rikaanse profhonkbal werd afge broken. Officials mikten nog op voortzetting van de wedstrijd op dinsdag, maar de weersvooruit zichten in Philadelphia waren te slecht. De Phillies wonnen de World Series één keer in 1980 door Kansas City te verslaan. Keeper Robbie de Moor geblesseerd van het veld tegen Vlissingen. door Frits Bakker HOEK - Het is goed dat Bert den Hamer en Kenneth Okorley weer eens hebben laten zien dat ze nog kunnen scoren bij Hoek. Stijn Ma hieu, die gisteravond de eerste goal van Hoek voor zijn rekening nam tegen Vlissingen, doet dat el ke week, ook in vriendschappelij ke partijtjes. Hoek was het aan zijn stand verplicht om de wed strijd te domineren en te winnen tegen de zondag tweedeklasser. Dat deed de ploeg dan ook, met wat kleine kansen, een balletje te gen de lat en op slag van rust de 1-0 (kopbal Mahieu na een vrije trap van de zijkant). Zorgwekkend voor de hoofdklas ser was dat Robbie de Moor, die als reserve-keeper van Hoek de plaats van Joan van Belzen innam, na een harde charge geblesseerd van het veld strompelde. De vrees is dat hij voor een paar weken is uitgeschakeld.. Beide clubs wisselden spelers na de rust. Voor Hoek kwamen on der meer Kenneth Okorley en Bert den Hamer in het veld. De twee aanvallende middenvelders zorgden ervoor dat Hoek de score verder opdreef Den Hamer teken de voor de 3-1 op vijf minuten van het einde. Davy van Geersdaele bracht- kort daarvoor de enige tref fer voor Vlissingen op zijn naam. BILJARTEN Driebanden. Derde divisie, poule 4. De Hee renstraat - Smikkelhoek/Marielux 8-0: Kimmo Pankow - Henk van Pelt 35-28, 57; André Karei- se - Piet Stolk 35-29, 75; Alfred van den Dries - Roger Nuyten 30-21, 60; Rinus Rijk - Joop Ot to 30-16, 71. BRIDGE Districtscompetitie. Vrouwenparen NBB. Tweede zitting. Kruiningen. A lijn 1. dms.Huis- man - Labrujere 62,50%, 2. dms.van Duin - Gel dof 58,57%, 3.dms.Olyslager - Schoolmeester 56,67%. Totaal na 2 zittingen: 1 .dms.v.Seters - v.Seters 58,75%, 2.dms.Olyslager - Schoolmees ter 56,67%, 3.dms.Huisman - Labrujere 55,63% B lijn l.dms.Heyboer - Leeflang 66,67%, 2.dms.v.Loo - Timmerman 53,13%, 3.dms.Brin- ckman-v.Wijngaarden 52,60%. Totaal na 2 zit tingen: 1 .dms.Heyboer-Leeflang 63,54%, 2.dms.Prosman-Staalman 58,07%, 3.dms.v.Loo - Timmerman 54,43% C lijn 1.dms.van Doorn-Schell 59,17%, 2.dms.van Dam-Melieste 59,17%, 3.dms.Clement - Stammes 58,75%. To taal na 2 zittingen: l.dms.Sarneel-Stomp 54,79%, 2.dms.Bruynzeel -Dekker 54,58%, 3.dms.v.Dam-Melieste 54,38% SCHIETEN Kwadendamme. Staande wip: Wip 1: 1e hoofdvogel J. Kopmels (Victoria),1e zijvogel P. Repkes (Victoria), 2e zijvogel C. Jeremiasse (Zorgvlied), 1e kal H. v. Hekken (Victoria), 2e kal H. Groos (Diana). Wip 2: 1e hoofdvogel J. Kopmels (Victoria), 2e hoofdvogel J. Rentmees ter (Willem Teil), 1e zijvogel P. Oosthoek (Vrije Schutters) 2e zijvogel B. Vermeulen (Zorgvlied), 3e zijvogel J. Braam (Edele Hand boog), 4e zijvogel M.J. Verdonk (Concordia), 1e kal J. Rentmeester (Willem Teil), 2e kal R. Klippel (Doel naar Hoger), 3e kal J. Kopmels (Victoria). TENNIS Quebec. Vrouwen. Eerste ronde: Tétreault (Can) - Johansson (Fra) 6-1 7-5, Ditty (VSt) - Urszula Radwanska (Pol) 7-6 (1) 6-2, Oudin (VSt) - Bammer (Oos/2) 6-4 3-6 7-5, Poetsjko- va (Rus) - Pelletier (Can) 6-3 6-1, Mattek (VSt/6) - Fichman (Can) 6-3 6-3. Parijs. Mannen, Masters Series. Eerste ronde: Söderling (Zwe) - Ouanna (Fra) 6-3 6-4, Kohl- schreiber (Dui) - Joezjni (Rus) 6-1 6-4, Ljubicic (Kro) - Troïcki (Ser) 6-3 6-4, Serra (Fra) - Ca- nas (Arg) 4-6 7-5 6-3, Stepanek (Tsj) - Gicquel (Fra) 6-4 3-6 6-4. Berdych (Tsj) - Ginepri (VSt) 6-4 7-5, Kiefer (Dui) - Karlovic (Kro) 6-4 7-5, Cilic (Kro) - Seppi (Ita) 7-6 (5) 6-2, Querrey (VSt) - Baghdatis (Cyp) 7-5 6-7 (5) 3-2 opgave, Monaco (Arg) - Safin (Rus) 6-0 7-6 (4), Bolelli (Ita) - Nieminen (Fin) 7-5 6-4, Ancic (Kro) - Schüttler (Dui) 6-4 3-6 6-1, Andrejev (Rus) - Mathieu (Fra) 7-6 (6) 6-3, Lopez (Spa) - Tipsa- revic (Ser) 6-3 6-4. Tweede ronde: Novak Djo- kovic (Ser/3) - Toersoenov (Rus) 6-2 4-3 opga ve, Del Potro (Arg/9) - Ancic (Kro) 6-0 6-4, Monfils (Fra/16) - Monaco (Arg) 6-4 6-4. ZAALVOETBAL tweede klasse A21 KNVB Zaalvoetbal: Biezen- trappers 1 - SSV 1 65 1 1-7, Matisse 1 - FC Dau- wendaele 3 2-9, SSV 65 4 - Biezentrappers 2 5-1, SSV '65 2 -SSV' 65 3 3-7. meer uitslagen op www.pzc.nl *Oi;k Ramazan Kesikbas (hier in actie namens Hoek) speelde zaterdag voor het eerst mee in een competitieduel van Ter- neuzense Boys. foto Wim Kooyman www.hz.nl Voltijd Aquatische Ecotechnologie Bouwkunde Chemie Voltijd, deeltijd e/o duaal Algemene Operationele Technologie Civiele Techniek Elektrotechniek Werktuigbouwkunde Hogeschool jf¥ Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38