AZ minimaal een dag aan kop Volendam opgelucht Tiener scoort voor Barcelona 3 4 Woensdag 29 oktober 2008 PZC Alberto Contador zal de Giro niet rijden RIJSWIJK - Alberto Contador start volgend jaar niet in de Ronde van Italië. Dat heeft de Spaanse wiel renner verklaard bij een liefdadig- heidskoers in zijn vaderland. Con tador won' de Giro dit jaar, maar mikt in 2009 op een tweede zege in de Ronde van Frankrijk. Hij was dit jaar niet welkom in de Tour omdat zijn ploeg Astana vol gens de organisator te vaak bij do- pingzaken betrokken was. lichelle Wong moet nog lang revalideren OSSENDRECHT - Na het NK turnen kreeg Lichelle Wong niet haar ge droomde retourtje naar de Olympi sche Spelen in Peking, maar een abonnement op operatiekamers. Na ingrepen aan beide enkels en linkerschouder staat de topturn- ster uit Ossendrecht nu voor een maandenlang revalidatieproces. Wong (18) onderging de operaties nadat ze had besloten om verder te gaan met haar turncarrière. Robert Gesink rijdt mee in ATB strandrace EGMOND AAN ZEE - Wegrenner Ro bert Gesink neemt op 10 januari deel aan de ATB Strandrace Eg- mond-Pier-Egmond. De wedstrijd over 36 kilometer geldt met ruim drieduizend deelnemers als de grootste strandrace in de Benelux. Gesink gaat proberen in de voet sporen te treden van Gert-Jan Theunisse en Erik Dekker, wegren ners die de mountainbikewed strijd eerder wonnen. Mourinho ergert zich aan gedrag Adriano MILAAN - Aanvaller Adriano van In- ternazionale moet de komende competitiewedstrijd voor straf naar de tribune. Trainer Jose Mou rinho pikte het niet dat de Brazili aan voor de tweede keer deze maand te laat op de training ver scheen. Adriano's privéleven is ook veelvul dig onderwerp in de media. De spits is zondag diep in de nacht nog gesignaleerd in een nachtclub. Krajicek heeft goede ritme in Bratislava BRATISLAVA - Michaëlla Krajicek heeft haar vierde partij op rij ge wonnen in de Slowaakse hoofd stad Bratislava. De 19-jarige tennis ster verschalkte in de eerste ronde van het hoofdtoernooi de Colom biaanse Mariana Duque Marino. Krajicek, afgegleden naar de 324e plaats van de wereldranglijst, ver sloeg de nummer 109 van de we reld in twee sets: 7-5 6-4. Bekele komt naar de Zevenheuvelenloop NIJMEGEN - Kenenisa Bekele neemt op 16 november deel aan de 25e Fortis Zevenheuvelenloop. Hij is tweevoudig olympisch kampioen en meervoudig wereldkampioen. Ook voormalig olympisch mara thonkampioen Stefano Baldini uit Italië komt naar de wedstrijd in Nijmegen en Groesbeek. „Bekele is de gedroomde eregast op onze jubileumeditie", meldde de organisatie. AZ-speler Nick van der Velden (midden) probeert aan Davy de Fauw van Roda te ontsnappen bij een duel voor de goal. foto Marcel van Hoorn/ANP Ploeg uit Alkmaar verslaat Roda JC in Kerkrade met 2-0 door Ruud Ramler KERKRADE - Zelfs lastige klusjes zijn in deze fase van de competitie huis-, tuin-, en keukenkarweitjes voor AZ. Al maakte de nieuwe koploper voor minimaal één dag in de eredivisie het bezoek aan Ro da JC veel spannender dan strikt noodzakelijk was (0-2). In het diepe zuiden zou volgens AZ-trainer Louis van Gaal voor zichtig duidelijk worden of zijn ploeg het gezette tempo bovenin bij kon houden of toch gedwon gen werd tot de achtervolging. Het eerste examen resulteerde in een ruime voldoende. Om dat resultaat ook enigszins te sturen had Van Gaal de speelwijze van AZ opnieuw aangepast. De beide spitsen van Roda, Andres Oper en Sekou Cissé, werden door een driemansdefensie opgewacht. Kew Jaliens op rechts, Niklas Moi- sander centraal en Hector Moreno vertrekkend van links hadden nog niet eerder op deze manier samen verdedigd. Veertig minuten lang werd de fantasieformule nauwe lijks beproefd. AZ domineerde, voetbalde frank en vrij en liet de bal als vanouds speels maar secuur van voet naar voet gaan. Roda was toeschouwer in de show voor ei gen volk. AZ was in deze vorm thuis een las tigere tegenstander dan PSV uit. Toch was de schade bij rust niette min ruimschoots te overzien voor Roda. Omdat de Alkmaarders voor in naast zijn clubtopscorer Mounir el Hamdaoui een kaatser zonder rendement hadden lopen nu Ploeg van Adelaar haalt tegen Willem II eerste puntje van seizoen. VOLENDAM - Het eerste punt van Volendam werd gisteravond aan de welbekende Dijk gevierd als een kampioenschap. De opluch ting was groot bij de Noord-Hol landse fans na de 2-2 tegen Wil lem II. Volendam moest tot de achtste competitiewedstrijd op het eerste succes wachten. Met veel strijd werd de achtste ne derlaag op rij voorkomen. En zo sprak niemand meer over de eve naring van een negatief record. Veertig jaar en zelfs'nog langer ge leden behaalden immers hetzelfde Volendam (seizoen i963/'64) en la ter MW ('68/'69) pas in de negen de competitiewedstijd het eerste punt. Zondag, thuis tegen De Graafschap, hoopt trainer Frans Adelaar na het eerste gelijkspel op de eerste overwinning. Willem II dacht aan één helft scherp voetballen genoeg te heb ben. De Tilburgers startten laf, lie ten de thuisclub het initiatief en kwamen er zelf aanvallend zelden of nooit uit. De niet-fitte topscorer Frank Demouge stond in de eerste helft geïsoleerd. Drie minuten voor de rust kwam Volendam op voorsprong door Meivin Platje, die overigens wel hands maakte. Sergio Zijier teken de voor de gelijkmaker. Paul Quasten schoot Willem II met een schuiver naar 1-2, maar een kwartier voor tijd schoot Paul de Lange raak. Moussa Dembele met knieklach ten niet inzetbaar is. Want zijn ver vanger Graziano Pellè was weder om een dissonant op het niveau dat AZ nastreeft. De Italiaan creëer de zichzelf twee aardige schietkan sen maar kreeg de bal niet eens tussen de palen. Met zijn enige goede actie van de eerste helft was Pellè weer wel betrokken bij de dikverdiende voo'rsprong van AZ. Zijn kopbal stuiterde buiten bereik van doelman Bram Castro terug van de lat waar El Hamdaoui liet zien hoe een échte spits functio neert (0-1). Maar waar de voorsprong nog meer rust had moeten brengen Hoewel AZ relatief gemakkelijk wint bij Roda JC, duurt het lang voordat de Alkmaarders de defi nitieve nekslag uitdelen. AZ wint met 2-0. BENIDORM - Barcelona heeft gistera vond in het Spaanse bekertoer nooi een kleine zege behaald in en tegen Benidorm. De Catalaanse topploeg versloeg de derdedivisie- club met 1-0 dankzij een treffer van de pas achttienjarige Bojan Kr- kic. De return in Nou Camp is op 12 november. Barcelona speelde in het drijfnatte vakantieoord met een veredeld tweede team. Bepalende spelers als Lionel Messi, Xavi en Andres Iniesta kregen rust. Barcelona won de Spaanse beker 24 keer. Bayer Leverkusen is de nieuwe koploper in Duitsland. De club won gisteravond het competitie- treffen uit bij Werder Bremen met 2-0. Schalke 04 won uit bij Karlsru- her SC met 3-0. groeide achterin bij AZ vreemd ge noeg de chaos. En Roda, dat tot vijf minuten voor rust nauwelijks had meegedaan, sprong meteen opportunistisch in het gat. Maar meer dan een vleugje dreiging kon de thuisclub ook niet uiten. Met een kopbal was Sissé nog het dichtst bij succes. Maar Demy de Zeeuw kon de inzet zonder nervo siteit van de-lijn halen. De international kwam na rust niet meer terug. Met Brett Hol man in zijn plaats had AZ de span ning uit de wedstrijd moeten ha len. Maar zelfs oog in oog met Cas tro, de gaten gapend voor het uit zoeken kreeg Pellè zijn inzet wéér niet eens tussen de palen. Gelukkig stond Mounir el Ham daoui wel op scherp. Hij zorgde er met zijn elfde competitietreffer voor om de zevende zege op rij, in clusief de beker, binnen te halen. BETAALD P- EREDIVISIE ADO Den Haag-PSV 0-2 (0-0). 57. Addo 0-1, 90. Bakkal 0-2. Scheidsrechter: Vari Egmond. Gele kaart: Culina (PSV). Aantal toeschouwers: 12.000. Roda JC-AZ 0-2 (0-1). 36. El Hamdaoui 0-1, 89. El Hamdaoui 0-2. Scheidsrechter: Nijhuis. Gele kaart: Bodor, De Jong (Roda JC), De Zeeuw (AZ). Aantal toe schouwers: 12.000. Volendam-Willem II 2-2 (1-0). 42. Platje 1-0, 50. Zij- Ier 1-1, 62. Quasten 1-2, 75. De Lange 2-2. Scheids rechter: Van Meenen. Gele kaart: Yildiz, Koning (Vo lendam), Gregoire (Willem II) Aantal toeschouwers: 5000. AZ 8 6 0 2 18 20 - 7 Groningen 7 5 1 1 16 16 - 3 NAC 7' 5 1 1 16 16 - 9 PSV 8 5 0 3 15 15 - 7 FC Twente 7 4 2 1 14 11 - 6 Ajax 7 4 1 2 13 12 - 9 Heracles 7 3 3 1 12 12 - 8 Heerenveen 7 3 3 1 12 18 - 15 Willem II 8 3 3 2 12 13 - 13 NEC 7 3 2 2 11 10 - 7 ADO 8 3 1 4 10 11 - 12 FC Utrecht 7 2 2 3 8 5 - 8 Graafschap 7 2 1 4 7 4 - 11 Roda JC 8 1 3 4 6 8 - 15 Feyenoord 7 1 2 4 5 11 - 13 Sparta Rotterdam 7 1 2 4 5 6 - 18 Vitesse 7 0 2 5 2 4 - 16 Volendam 8 0 1 7 1 7 - 22

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36