'Sloegebied is niet natuurlijk begrensd' non iron shirts 2 voor 89,95 'Sluis doet het beter dan mensen denken' La/vaca Kreatief (hoor alles wat je wil maken Jongeren Oostkapelle zijn weer onder dak w PZC Woensdag 29 oktober 2008 25 t Herenstraat 4, Middelburg (www.lavaca.nl 0118 - 611169 Donderdag 30 oktober DEMONSTRATIE ELNA naaimachines, borduurmachines en lockmachines! van 10:00 tot 21:00 uur. INRUIL REPARATIES VAN ALLE MERKEN MOGELIJK L E U B OOSTKAPELLE - Tijdens een eerder feest, met oudjaar 2006, ging hun oude jongerenontmoetingsplek (jop) in vlammen op. Gisteren vierde de Oostkapelse jeugd weer een feestje, maar dan om hun nieuwe jop in ge bruik te nemen. Ook wethouder Jaap Melse, die aanvan kelijk niet meer wilde meebetalen voor een nieuwe hangplek, was erbij. Hij legde uiteindelijk toch de helft van het geld op tafel. De jeugd kan zich nu verzamelen op een degelijke ontmoetingsplek: roestvrijstalen bank jes onder een overkapping. foto Lex de Meester Provincie verdedigt komst Sloepoort-terrein bij 's-Heerenhoek. door Harmen van der Werf 'S-HEERENHOEK - Het Sloehaven- en industriegebied kent geen natuur lijke begrenzing die wordt aangege ven door de hoofdweg eromheen, de Bernhardweg. Provincieambte naar M. de Koeijer stelde dit gister middag voor de Raad van State in Den Haag. Hij maakte deze opmer king niet voor niets. De Raad van State boog zich over de aanleg van bedrijventerrein Sloepoort bij 's- Heerenhoek, de eerste uitbreiding van havenschap Zeeland Seaports buiten het Sloegebied. 'Een stap te ver en onnodig', zo kij ken de dorpsraad 's-Heerenhoek, stichting Behoud de Zak van Zuid- Beveland en echtpaar Van Stee te gen Sloepoort aan. Het echtpaar heeft een landbouwbedrijf bij het toekomstige bedrijventerrein waar met name havengebonden bedrij ven moeten komen. Dat was an ders. Borselse bedrijven die klem zaten bij dorpen, zouden er vooral heengaan. Dit idee is nu grotendeels verlaten, omdat de meeste van die bedrij ven al elders onderdak hebben ge vonden of zijn opgedoekt. Zeeland Seaports heeft nu een andere doel groep op het oog, bedrijven die ha vengebonden zijn, maar die niet di rect aan open water hoeven te lig gen. Volgens de tegenstanders is er op andere terreinen in Midden in Raad van State behandelde giste- ren bezwaren tegen bedrijventer rein Sloepoort bij 's-Heerenhoek en was vooral kritisch over hoe noodzakelijk dit terrein is. Sala: Gemeentebestuur Sluis verdient meer krediet van inwoners. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Het gaat niet zo slecht met de gemeente Sluis als raadsle den roepen en inwoners denken, vindt burgemeester Jaap Sala. Het idee dat het gemeentebestuur ja ren achtereen geld over de balk smeet aan nooit uitgevoerde pro jecten is weliswaar hardnekkig, maar bezijden de waarheid. Tijdens het kernbezoek van burge meester en wethouders aan IJzen- dijke luchtte Sala zijn gemoed. Mensen roepen telkens weer dat Sluis alleen plannen maakt, terwijl er niets van de grond komt. Maar de gemeente heeft de schoonste stranden van Nederland en Sluis is het groenste stadje. De uitvoering van Groede Podium liep niet di rect van een leien dakje, gaf Sala toe. „Maar ga er nu eens kijken. Er ligt een prachtig park met speelge- legenheden." Sala voegde er aan toe dat ook het werk aan andere grote projecten niet allemaal voor niets was. Het Hof van Europa kwam niet van de grond. Maar in het daarvoor in de plaats gekomen plan De Kreeke worden de komende jaren tiental len woningen gebouwd. „Het ge meentebestuur, raad én college, wordt groot onrecht aangedaan als mensen alleen kritiek spuien." Sa la wees nog eens op het perfecte verloop van het bezoek van konin gin Beatrix. „Daardoor worden heel wat dossiers opgeschud waar we als gemeente van profiteren." De hartenkreet van een toehoor der dat Sluis 'sinds de herindeling in 2003 geen fatsoenlijk gemeente bestuur meer heeft gehad', deed Sala - tot hilariteit van de aanwezi gen - af met de opmerking: „Ach, overal is wel eens wat." Zeeland én in het Sloegebied nog voldoende ruimte om deze bedrij ven onder te brengen. W. Hooge- steger van de dorpsraad 's-Heeren- hoek had het over 300 hectare al leen in het Sloegebied. Zeeland Seaports-vertegenwoordi- gers erkenden dat nog 313 hectare onbebouwd is, maar daarvan is 96 hectare in ontwikkeling en op 209 hectare rusten claims via opties en 'beleidsmatige bestemmingen'. Zo doende is er nog maar zes hectare echt vrij. „Die claims hebben veel met de WCT-terminal te maken", wierp Hoogesteger tegen, „en die is onzeker." De Raad van State was vooral geïnteresseerd in hoe veel niet-watergebonden firma's uit het Sloegebied naar Sloepoort kunnen. Die bleken hooguit 15 hec tare nodig te hebben. Sloepoort omvat er 30. De uitspraak is over minimaal zes weken. JC VASTGOED •DIRECTE AANKOOP VAN UW HUIS Geen slapeloze nachten meer als JC Vastgoed uw huis koopt Staat uw huis al lang te koop? Maakt u zich zorgen over de dubbele lasten? Wilt u het risico van twee keer verhuizen voorkomen? Wilt u over stappen naar een huurhuis? Of wilt u gewoon snel financiële zekerheid? JC Vastgoed koopt uw huis direct aan. Voor een faire prijs. Minder kosten en minder zorgen Directe aankoop is daarom een slimme manier om uw huis toch snel te verkopen. U bepaalt zelf de datum van oplevering. U betaalt geen verkoopkosten en ook de hele juridische en administratieve afwikkeling wordt door JC Vastgoed prima geregeld. Dat scheelt u een hoop zorgen. Uw voordeel? Direct zekerheid Geen verkoopkosten U bepaalt zelf wanneer u uw huis oplevert Geen dubbele lasten Alle rompslomp wordt u uit handen genomen Hoe werkt directe aankoop? In een vrijblijvend gesprek kunt u aangeven wat uw wensen zijn. Ik bekijk uw huis grondig en als ik geïnteresseerd ben, krijgt u direct een serieus bod. Gaat u hiermee akkoord? Dan heeft u ook meteen financiële zekerheid. Er zijn geen ontbindende voorwaarden en de drie dagen bedenktijd die bij particulieren geldt, is niet van toepassing. Alle kosten (de kosten koper) zijn voor rekening van JC Vastgoed. Ik regel daarna ook de hele juridische en administratieve afwikkeling. Afspraak maken? Klinkt dat aantrekkelijk? Wilt u direct resultaat en financiële zekerheid? Informeer dan eens naar de mogelijkheden. Bel 0118-591000 of mail naar info@jcvastgoed.nl JC Vastgoed j: Schoolstraat 3a i 4354 AJ Vrouwenpolder T0118 5910 00 F 0118 59 34 10 Ejcvastgoed@jcvastgoed.nl www.jcvastgoed.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27