D66 pleit voor grote rol moderne huisarts CDA boos op Oudshoorn Verkoping Diamanten paar in Nieuwland Kostuums «a 249,- bi, STEUTEL Chauffeur slaapt uit op vluchtstrook Zweven met hulpmotor toegestaan DIS THAT w PZC Woensdag 29 oktober 2008 23 D66: spoedeisende hulp in drie posten en nabij Arnemuiden hospitaal. door Emile Calon MIDDELBURG - De rol van de huis arts wordt veel belangrijker. Drie kleine posten voor spoedeisende hulp in Goes, Koudekerke en Zie- rikzee, een traumahelikopter op vliegveld Midden-Zeeland en tus sen Arnemuiden en Lewedorp een groot ziekenhuis. Zo luidt al thans een plan van D66 Walche ren. De democraten presenteren vanavond in café Brooklyn in Mid delburg hun plan. D66 vindt de discussie zoals die nu wordt gevoerd over de toe komst van de ziekenhuiszorg voor Noord- en Midden-Zeeland wei nig inspirerend en soms zelf rond uit lachwekkend. De politieke groe pering stelt dat er meer vooruit ge keken moet worden. En dat er vooral geïnvesteerd moet worden in het begin van de zorgketen, de huisarts. Daarbij wijst de partij naar de toenemende vergrijzing. Volgens D66 vragen ouderen om zorg dicht bij huis. De 'vertrouw de huisarts nieuwe stijl' kan die zorg volgens D66 bieden. In de visie van de Democraten wordt de huisarts heel fors geher waardeerd. Hij krijgt er hulpartsen en specialistische verpleegkundi gen bij. Hij maakt ook foto's en scans waarbij de medisch specia list vanachter zijn computer mee kijkt en adviseert. D66 verwacht namelijk dat dankzij de verdere ontwikkeling van de digitale snel weg veel ziekenhuis- en polibe- zoek van nu straks bij de huisarts kan plaatsvinden. Daarnaast pleit D66 voor het op- D66 Walcheren presenteert vanavond in café Broolyn in Middelburg een eigen plan voor de ziekenzorg in Midden- en Noord-Zeeland. richten van drie kleine posten voor spoedeisende hulp. Daarbij wordt gedacht aan Goes-Oost, Koudekerke en Zierikzee. En op vliegveld Midden-Zeeland moet een traumaheli worden gestatio neerd. Centraal op Midden-Zee land, in of bij Arnemuiden of Le wedorp, moet volgens D66 een nieuw en groot ziekenhuis komen met een capaciteit van maximaal driehonderd bedden. Volgens D66 kan met een dergelijk zorgplan de toekomst met vertrouwen tege moet worden gezien. In de visie van die partij wordt het zieken huis Walcheren in Vlissingen om gebouwd tot een campus voor de studenten voor de Hogeschool Zeeland. En het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes kan een bedrijfs verzamelgebouw worden. De bijeenkomst in Brooklyn be gint vanavond om 19.30 uur. Na af loop van het debat over de toe komst van de zorg is er een alge mene ledenvergadering. Stranckit voor rolstoelers VROUWENPOLDER - Zorgstroom or- ganiseert op 31 oktober en 1 en 2 november een strandrit voor men sen met een beperking. Rolstoe lers, scootmobielers en mensen die slecht ter been zijn kunnen een dagje uitwaaien. Vertrek- en eindpunt is bij Restaurant Duin oord in Vrouwenpolder. Een rit met de strandrups duurt-een uur en kost 7,50 euro per persoon. Aan melden kan via 06-51903661. Musical Ester in De Morgenster MIDDELBURG - Een groep van de kerk in Serooskerke voert zondag in De Morgenster in Middelburg de musical Ester op. Hierin wordt het verhaal verteld van het Joodse meisje Ester. Zij staat symbool voor de strijd tegen onderdrukking, discriminatie en onmenselijkheid. Iedereen is welkom en de toegang is gratis. De aanvang is 10.00 uur. WISSENKERKE - De Noord-Beve- landse CDA-ffactievoorzitter Ge rard Geelhoed is verbolgen dat raadslid Ariekees Oudshoorn (Noord-Bevelands Belang) de pu bliciteit zoekt nu justitie hem ver denkt van het lekken uit de ver trouwenscommissie die een burge meester moest selecteren. „Hij schaadt daarmee de sollicitanten die zijn afgevallen." Oudshoorn laat op zijn weblog we ten het schikkingsvoorstel (500 eu ro boete) van het Openbaar Minis terie af te wijzen. Hij ontkent te hebben gelekt uit de vertrouwens commissie en wil de zaak voor de rechter laten komen. Commissaris Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van uw cv-ketel 0118-479422 rmoens@zeelandnet.nl WESTKAPELLE - De vrouwenvereni ging Hoop op Zegen Westkapelle houdt zaterdag 1 november de jaar lijkse verkoping in zaal Westkapel le Herrijst aan de Markt. Er zijn bloemstukjes en koffie met wafels te koop. De verkoping begint om 14.00 uur. Lampionnenoptocht en kampvuur BIGGEKERKE - De Oranjevereniging Biggekerke houdt vrijdagavond (tij dens Halloween) de jaarlijkse lam pionnenoptocht. Na de kinderoptocht is er weer een kampvuur bij de molen. Het gezelschap vertrekt om 19.00 uur vanaf het parkeerterrein tegenover de school. Bij slecht weer worden de Hallo- ween-festiviteiten verschoven naar 7 november. van de koningin Karla Peijs, die toeziet op de burgemeestersbenoe mingen, deed 12 maart aangifte te gen Oudshoorn De CDA'er - vorig jaar lid van de vetrouwenscommissie - ontkent dat hij de CdK heeft getipt over het mogelijke lek, ergo Ouds hoorn. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - „De dag voordat ik in de winkel ging staan heb ik echt gehuild. Ik dacht, 'dat kan ik nooit', maar de mensen waren hier zo aardig en gezellig. Ik heb het altijd graag gedaan." Lourina Peene (83) trouwde giste ren op de dag af 60 jaar geleden met Maarten Moens (85). Net na de bevrijding was in Middelburg een avondje voor de jongens die in de oorlog in Duitsland hadden moeten werken. Daar ontmoetten Nieuwlandse Maarten en Middel burgse Lourina elkaar. Drie jaar la ter traden ze in het huwelijk en ging het paar in Nieuw- en Sint Joosland wonen. Hij werkte in een textielzaak, die hij later van zijn baas overnam. Later kwam daar woninginrichting bij. Als Maarten op pad was om tapijt te leggen of gordijnen op te hangen, stond Lou rina in de winkel. Moens werd een echte familiezaak. Ook een doch ter hielp in de winkel. Een zoon nam de zaak in 1987 over. Een an dere zoon werkt ook in de zaak en ook een kleinzoon is er actief Na dat ze de zaak hadden overgedaan, lieten Lourina en Maarten een huis bouwen op de Molendijk, waar ze nog steeds wonen. Het echtpaar Moens-Peene heeft vijf kinderen, veertien kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. GOES Hugo Boss - Tommy Hilfiger Brixon Cum Laude Scabal GOES RILLAND - Een veertigjarige Roe meense vrachtwagenchauffeur uit Oradea is gisterochtend vroeg be trapt op rijden onder invloed. Hij werd rond 5.00 uur aangetroffen op de vluchtstrook van de A58, ter hoogte van Rilland. De man werd in eerste instantie door medewerkers van de douane aangesproken, maar die kregen geen contact met hem. Zij belden de politie en toen de agenten ter plaatse kwamen, lag de chauffeur in een diepe slaap over zijn stuur gebogen. De agenten hielden de man aan en brachten hem naar het politiebureau. Na een hele tijd kreeg de man pas in de gaten dat hij een blaastest moest ondergaan. Hij bleek ruim twee keer te veel te hebben gedronken. Ook verklaar de hij dat zijn identiteitspapieren waren gestolen. Toen een van de agenten hem dui delijk maakte dat de vreemdelin genpolitie dan ging onderzoeken of hij wel de juiste identiteit had opgegeven, wist de Roemeen zich ineens weer de ligplaats van zijn identiteitspapieren te herinneren. De man kan diverse bekeuringen tegemoet zien. NIEUW-HAAMSTEDE - Het provincie bestuur treedt niet op tegen zweef vliegtuigen die bij het vliegveld Haamstede gebruikmaken van een hulpmotor. W. van Rijswijk uit Burgh-Haam- stede had hierom gevraagd. Van Rijswijk woont vlakbij het vlieg veld en zegt hinder te hebben van het geluid. Volgens hem door breekt het motorgeluid bovendien de stilte in het natuurgebied. De provincie zou daartegen moeten optreden. Dat zijn Gedeputeerde Staten dus niet van plan. Op 24 au gustus heeft de provincie het ge luid gemeten en vastgesteld dat de normen niet worden overschre den. Dinsdag om 18.45 u reserveren a 5,- p.p. www.avenue.nl Tel: 010 -411 33 72 Lijnbaanplein 155, 3012 EN Rotterdam Het echtpaar Moens vierde gisteren de diamanten bruiloft. foto Lex de Meester Markt 73, Middelburg 0118 - 650151 Langstraat 11-13, Zoutelande 0118 - 566003

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25