Johan voelt zich geen held ROC op zoek naar miljoenen 94- Onze levensstijl kan alleen met een tweede aardbol PZC VERHUISBERICHT >L</ 8° Geregeld zon Automobilisten moeten weer wennen aan de eerste gladheid 4 WOENSDAG 29 oktober 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURA1 jaargang nr. Leger in Congo op de vlucht voor Tutsi-rebellen 8 Hos nummer 1,45, zaterdag 2,10 Verhalen en foto's van lezers: 'Week van het Ontbijt' moet imagoprobleem oplossen 10 en 11 WALCHEREN Opleidingscentrum Zeeland koerst af op fors gat in begroting. VUSSINGEN - Het ROC Zeeland ste vent af op een miljoenengat in de begroting voor 2009 als het geen maatregelen neemt. Oudere werk nemers krijgen de keus om eerder uit te treden. Verder moet er bezui nigd worden op allerlei zaken die niet direct met onderwijs te ma ken hebben. De problemen wor den veroorzaakt door lagere uitke ringen van het Rijk. Het ROC wil ook een beroep doen op de provincie en gemeenten. Verder moet het bedrijfsleven la ten zien hoe belangrijk het het middelbaar beroepsonderwijs vindt. Voor dit boekjaar en een sluitende begroting van 2009 moe ten in totaal 5 miljoen euro gevon den worden. Het personeel heeft dit gisteren te horen gekregen. Ondanks de financiële problemen en de naderende bezuinigingen mag niet getornd worden aan het aantal lesuren en de kwaliteit van het onderwijs, zegt de directie. De school moet het aantal leerlingen dat voortijdig (zonder diploma) vertrekt, terugdringen. Dat alleen al kan de school veel geld schelen. pagina 2/3: ROC heeft last van plattelandsdilemma Videospel Manhunt 2 moet verboden worden zie ook pagina 5 Zeventienjarige scholier redt leven man met reanimatie in Zierikzee. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een held voelt Johan van der Wekken (17) uit Scharen- dijke zich niet. Toch wist hij maan dag met zijn kordate optreden het leven te redden van een 68-jarige man uit Zierikzee. „Ik heb er geen trauma aan overgehouden ofzo. Maar toen de politie 's avonds bel de om te vertellen dat de man nog leefde, moest ik wel even slikken." Johan trof - terugrijdend op zijn scooter van school naar huis - de Zierikzeeënaar uitgestrekt aan op het fietspad bij de Nieuwe Kool- weg in Zierikzee. De scholier (eer stejaars aan Edudelta in Goes) twij felde geen moment, belde 112 en riep een ambulance op. De man, die een hartstilstand had gehad, reageerde nergens meer op. Op aanwijzen van de 112-centralist is Johan - in afwachting van de am bulance - gaan reanimeren. Een jongen, later afgelost door een vrouw, hield ondertussen een mo bieltje tegen zijn oor. Er stond in middels heel wat publiek („Een complete klas en ook wat oude ren") om het tweetal heen. Nie mand, ook Johan zelf trouwens niet, had echter kaas gegeten van reanimatie. „Maar ze hebben het door de telefoon goed uitgelegd." Na een minuut of drie, vier kwam de ambulance aan en kon Johan een stap terug doen. Nee, hij heeft er niet staan trillen. Daarvoor is hij misschien te nuchter. „Maar spannend was het natuurlijk wel." Spannend was het ook voor zijn zus Antonnette. Zij kwam met de bus voorbij en zag de scooter van haar broer onbemand bij het inci- cent staan. Gelukkig bleek er met haar broer niets aan de hand. Jo han heeft na afloop een uitgebreid gesprek in de politiebus gehad en er is nog een paar keer door de po litie gebeld. Ook zijn moeder Fre derick is meteen gebeld. „Dat vond ik wel fijn. Heel netjes ook", reageer op v Belgen moeten drugsproblemen zelf oplossen 91% oneens 9% aantal reacties: 553 Johan van der Wekken zegt zij. Ondanks alle aandacht voelt Johan zich bepaald geen held. „Ik ga er niet mee te koop lo pen. Je doet op zo'n moment ge woon wat je kunt." Het hoofdkantoor van de PZC is verhuisd van Goes naar Middelburg. U vindt onze nieuwe gegevens in-het colofon op pagina 2. EN SU Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 31; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; The maspread Nationaal Schoolontbijt: 10 en 11; Meningen: 13; Economie: 14 en 15; Consument: 17; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 28; Cultuur; 29; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1