Spannend gameduel Coco-mat maakt het hotel PZC Woensdag 29 oktober 2008 1 7 Elke herfst strijden game- producenten Konami en Electronic Arts om de gunst van de voetballief hebber. Zes van de tien meest verkochte games van de af gelopen week waren versies van EA's Fifa 09 of Konami's PES 2009. De Playstation 3-editie van Fifa be zette één week de toppositie en werd een week later alweer gepas seerd door PES 2009. Beide voet balspellen zijn te koop voor de Playstation 2 en 3, Xbox 360 en de PC. Fifa 09 is daarnaast ook al ver krijgbaar voor de Playstation Porta ble (PSP) en de Nintendo Wii en DS. De PES 2009-edities voor PSP en Wii volgen binnenkort. De twee belangrijkste voetbal games bevatten veel verbeteringen en nieuwe mogelijkheden. De voorkeur van de recensenten van gamesites en -bladen gaat dit jaar unaniem naar Fifa 09. Dat is opval lend: PES was juist de laatste jaren steevast favoriet. Maar EA heeft in Fifa 09 veel verbeterd aan de zoge heten gameplay: de besturing van de spelers en hoe zij op elkaar en de bal reageren. Fifa voelde de laat ste jaren vaak wat star aan, maar dit jaar is de besturing intuïtief en ligt het speltempo hoger. De 'kunstmatige intelligentie', die re gelt hoe de computervoetballers op spelsituaties reageren, is ook in beide spellen verbeterd. Maar in Fi fa 09 lijken de spelers het beste vrij te lopen. Pro Evolution Soccer van het Japanse Konami was jarenlang kampioen onder de voetbalgames. Maar dit jaar wint Fifa 09 van aartsrivaal Electronic Arts. Beide voetbalspellen domineren momenteel de Nederlandse gameverkopen. door Tonie van Ringelestijn foto GPD Steeds belangrijker in de voetbal spellen is de online spelmodus, waarbij internetters tegen elkaar kunnen spelen. Fifa 09 wint op dit vlak met gemak van PES. Op de PS3 en Xbox 360 kunnen zelfs tien Fifa-spelers via internet tegen tien anderen voetballen. In PES 2009 is online spelen beperkt tot maxi maal twee tegen twee. Beide voet balgames bieden nu ook een mo dus waarin maar één voetballer te besturen is. In PES 2009 is deze modus, 'Become A Legend', geheel nieuw. Maar hij lijkt vooral afgeke ken van Fifa's 'Be A Pro'. Beeld en geluid zijn ook het best verzorgd in Fifa 09. De gezichten van spelers, de stadions en de me nu's zien er mooier uit dan in PES. Konami gebruikt de grafische mo gelijkheden van de nieuwe genera tie spelcomputers nog niet opti maal. Voor Nederlanders blijft aan PES wel aantrekkelijk dat het spel in te genstelling tot Fifa de echte na men van het Nederlands elftal mag gebruiken. Ook zijn in PES meer gezichten van spelers van ere divisiesclubs toegevoegd. Maar Fifa ondersteunt veel meer buitenland se competities. In PES heet een club als Arsenal noodgedwongen nog steeds 'North Side London'. Nieuw in Fifa is verder de optie via internet wekelijks de beoorde lingen van spelers te verversen. Dat gebeurt op basis van de presta ties in het echte voetbalseizoen. Is een speler geblesseerd of hopeloos uit vorm, dan is hij dat in Fifa 09 ook. Daardoor moet het spel realis tischer worden. Deze optie werkt nog niet voor de eredivisie, maar wel voor de belangrijkste buiten landse competities. PES 2009 biedt nog niks soortgelijks. De vraag is of voetbalminnende ga mers zich door alle nieuwe opties in Fifa 09 laten verleiden. Welk spel het fijnst speelt, is ook een kwestie van smaak en gewenning. Wie gewend is aan de ene metho de, zweert daar snel bij. Maar dank zij de uitgebreide online mogelijk heden en het betere beeld en ge luid verkeert EA met Fifa 09 dit sei zoen duidelijk in de beste conditie. Q Reageren? consument@wegener.nl Een bed en een toilet. Dat is in wezen een hotel. Je blijft doorgaans niet voor je lol zo ver van huis overnachten, maar moet het, dan wil je op z'n minst een goed bed. Dan zult u eens wat beleven, zegt de hotelier. En hij bestelt de beste bedden ter wereld. Twee hoteliers zijn het die dat zeg gen. Twee mannen die samen in stilte een Nederlands hotelke tentje zijn begonnen, dat min of meer per ongeluk binnen vier jaar uitgroeide tot twaalf vestigingen. En ik heb er nog nooit van gehoord. Het ketentje heeft een naam, maar niemand komt op die naam af Sandton betekent niks. Er is de hotelketen waar ieder een wel ooit van hoorde, Hilton. Er is ook een keten hotels van Sheraton. Dus verzonnen de jonge (32 en 41) hotelmana gers voor hun nieuwe keten een naam die op 'ton' eindigt. Sandtonhotels staan in Deventer, Eindhoven, Zwolle, Baarlo, Antwerpen, Boekelo, Rheden, Amsterdam, Rijssen en op Texel en Terschelling (zie www.sandton.eu). De keten zal nog groeien. De ho tels hebben weinig met elkaar ge meen, maar alle kamers zijn be meubeld met royale bedden van de Griekse beddenbouwer Co- co-mat. Nog niet bekend als bed- denmerk voor particulieren die eindelijk eens lekker willen slapen, maar in de hotellerie is Co- co-mat een begrip. Ook hoteliers die ons nu nog in te korte, krakende bedden met een kuil te slapen leggen, dromen van Coco-mat en zijn er hopelijk voor aan het sparen. Nou hebben de Sandtonmannen Rogier Braakman en Gui de Vries nog iets anders in gedachten. Ze hielden een persbijeen komst, want Sandton moet nu maar eens in de krant. De ho tels waar ze zich over ontfermden - ze begonnen met bestaan de, maar verliesgevende vestigingen waar de bezem doorheen ging - moeten hotels zijn 'waar je graag naartoe gaat'. Dat is een hooggegrepen ambitie. Het hotel niet als noodzakelijk kwaad onderweg, maar als doel van een reisje? Ik moet vaak ergens slapen onderweg, maar ga nooit speciaal op pad om ver weg in een vreemd gebouw lekker niet thuis te zijn. Er zijn hotels in Nederland die men zich met genoegen herin nert. Van der Werf bijvoorbeeld op Schiermonnikoog. En het inmiddels legendarische Hotel New York in Rotterdam. Moest ik onderdak zoeken in Zeeland, dan ging ik slapen in hotel de Belgische Loodsen Sociëteit aan de boulevard van Vlissingen. Niet eens om het bed, maar om de zeeschepen die aan het voe teneind voorbijvaren. Maar ik ga niet naar Schiermonnikoog om het hotel en niet bij de Belgische loodsen slapen als ik voor mijn werk niet in Vlissingen moet zijn. En al helemaal is er geen keten van hotels die me aantrekt. Ooit schreef ik voor een weekblad een jaar lang elke week over hotels in Nederland. Het werd een treurige serie. En ik weet uit ervaring van de laatste jaren, veel op reis met een tv-ploeg- je, dat het er gemiddeld niet beter op geworden is. Maar de Sandtons zijn anders, proberen de Sandtonmannen journalis ten tijdens een perslunch van te overtuigen. De bedden van Coco-mat beloven in elk geval wat. Reageren? klootwijk@wegener.nl Het gaat om de zeeschepen die aan het voeteneind varen KOOPWAAR door Wouter Klootwijk ALLEMENSEN Björk wil dat IJsland weer groen wordt IJsland moet de financiële crisis aangrijpen om de economische dominantie van buitenlandse be drijven af te wijzen en kleinscha lige groene bedrijven te stimule ren, zegt zangeres Björk in een opiniërend stuk voor The Times. „Normaliter houd ik me niet zo bezig met politiek. Nu voel ik me echter genoodzaakt iets te zeggen, want politici lijken er op uit te zijn de natuur van IJsland te ruïneren." Aanleiding voor de uitspraken van Björk zijn de plannen voor de bouw van twee nieuwe aluminiumsmelterijen. Keanu Reeves voor de rechter na aanrijding Acteur Keanu Reeves (44) moest gisteren getuigen in een rechts zaak die door een paparazzi te gen hem is aangespannen. De man stelt dat hij door Reeves is aangereden en wil nu geld zien, meldden Amerikaanse media. Volgens de fotograaf werd hij in maart 2007 aangereden toen hij Reeves fotografeerde terwijl die achter het stuur van zijn Porsche zat. De advocaat van Reeves stelt echter dat de paparazzo over zijn eigen voeten struikelde en door de acteur werd geholpen met opstaan. Elle MacPherson is woest op tabloids Supermodel Elle Macpherson ontkent dat ze een relatie heeft met de veroordeelde drugshan delaar Brian Burgess. Ze dreigt een aantal Australische tabloids aan te klagen als ze de 'roddels' volhouden. De Australische schoonheid (44) is met Burgess (56) gefotografeerd in haar auto. Ze houdt vol dat zij en Burgess slechts 'oude vrienden' zijn. De Brit mag sinds 2000 Australië niet meer in omdat hij in de ge vangenis heeft gezeten wegens cocaïnesmokkel. De dingen die Sylvie van der Vaart niet kan Sylvie van der Vaart is niet per fect, schrijft de Duitse krant Bild. Het dagblad somt een aan tal dingen op die de Voetbal vrouw, die werkzaam is ge weest als model, presenta trice, actrice en nu jurylid van het Duitse tv-pro- gramma Das Supertalent is, niet kan. Ze kan niet dansen, niet zingen, niet koken en niet in parkeren. Bild haalt Van der Vaart zelf aan. Zo zegt ze: „Koken is ge woonweg niet mijn ding. Gelukkig is Rafael niet zo'n man die ver wacht dat zijn vrouw Sylvie van der Vaart, foto EPA iedere avond voor hem kookt. Hij is ook gelukkig als we sushi bestellen." Bild bedoelt het alle maal niet vervelend, want de Duitsers zijn nog altijd dol op 'hun' Sylvie. Ook nu zij man Rafael gevolgd is naar de Spaanse club Real Madrid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 17