in chaos Sprint nu naar Telfort voor supersnel en voordelig internet. Veel kritiek op actie VS in Syrië Iclfortr. Migranten naar Melilla Sarah Barracuda Palins kleding is van haar partij Lid EU Nieuws over de presidentsverkiezingen in de VS Met video's en foto's. Kijk op www.pzc.nl/amerikakiest PZC Dinsdag 28 oktober 2008 9 Door onze correspondent Frank Hendrickx De basis van de Republikeinse partij staat deson danks achter haar, zo blijkt wederom in Virginia. .De 66-jarige Joan Gorman vat de issues van deze invloedrijke groep samen: 'abortus en homo's'. „Ik vrees echt voor de toekomst van dit land. Straks krijgen we 'abortus op bestelling' en wor den onze kinderen opgevoed met het idee dat homoseksualiteit normaal is. Het enige dat ik kan doen, is bidden." De strijd om de toekomst van de partij is nu al in volle gang. De rechtse, moralistische vleugel steunt Palin, maar de meer gematigde Republi keinen keren zich juist van haar af Mensen als Colin Powell kiezen openlijk voor Obama om dat ze de koers van de partij 'te rechts' vinden. Palin staat in hun ogen symbool voor die ruk naar rechts. De richtingenstrijd is zelfs binnen McCains cam pagne in volle gang nu een nederlaag onafwend baar lijkt. Palin zou 'losgeslagen' zijn. Ze heeft zich tegen de campagnestaf gekeerd en wil voor al haar eigen toekomst veilig stellen, zo meldden Amerikaanse media. Aan de andere kant probe ren campagnemedewerkers de dreigende neder laag af te schuiven op het zwakke optreden van Palin. Adviseurs schilderen haar af als 'een diva'. Palin laat in Leesburg weinig merken van de spanningen. Nog steeds wordt haar opkomst be geleid met Dolly Partons hit 'nine to five', over een vrouw die niet de waardering krijgt die ze verdient. Daar hoeft de moeder van vijf kinde ren zich vandaag geen zorgen over te maken. „Bless your heart", schreeuwt de menigte tijdens de speech waarin ze pleit voor minder overheid en lagere belastingen. „Gezegend zij uw hart." Pa lin lacht: „Dat is zó lief." Susan Pratt is onder de indruk. „De progressieve pers heeft haar kapot proberen te maken, maar ze staat nog steeds overeind." Ze mag geridiculiseerd en bespot worden, Sarah Palin trekt nog steeds meer pu bliek, meer journalisten en meer beveili ging dan John McCain tijdens campagnebijeen komsten. De grote vraag: heeft 'Sarah Barracuda' een toekomst na de verkiezingen van 4 novem ber? Edmond Fekecs denkt van wel. De Ameri kaan van Hongaarse afkomst trotseerde gisteren net als duizenden andere Republikeinen de gure wind en motregen om de gouverneur van Alas ka aan het werk te zien in 'swing state' Virginia. „Ik weet niet hoe de verkiezingen aflopen", zegt Fekecs. „Maar deze vrouw zal ooit president van Amerika worden. Ze heeft veel gemeen met Ro nald Reagan." Het merendeel van de Amerika nen moet er voorlopig niet aan denken. Palins imago is zwaar beschadigd. De eerste interviews die ze gaf aan grote netwerken waren zelfs vol gens haar eigen staf'een marteling'. Haar status als 'hockey mom' ligt aan duigen nu blijkt dat de Republikeinse partij zo'n 120.000 dollar uitgaf aan haar kleren. Bij gematigde kiezers heeft ze het verbruid na uitspraken dat ze graag in 'pro-Amerikaanse regio's' komt, waarmee ze sug gereerde dat er ook 'anti-Amerikaanse regio's' zijn. WASHINGTON - De Republikeinse vice-presidentskandidate Sarah Palin bena drukt dat haar dure campagnekleding niet van haarzelf is, maar van de par tij. De gouverneur van Alaska voegde toe dat ze oorbellen droeg die door haar schoonmoeder zijn gemaakt en een ring van slechts 35 dollar. Eerder werd bekend dat Palin bijna 120.000 euro uit de Republikeinse partijkas had besteed aan kleding. Palin liet weten dat een derdie van de kleding na de campagne wordt teruggegeven. foto Steve Helber/AP hoeft: te lijden, sterven nu mensen door ondervoeding", verklaart Charles Vincent van het wereld voedselprogramma. De VN-missie in Goma heeft het VN-hoofdkwartier in New York gevraagd om speciale eenheden en tactische ondersteuning zoals on-, bemande vliegtuigen. Die moeten informatie geven over de situatie aan de grond in het moeilijk toe gankelijke landschap van Oost-Congo. Er is veel kritiek op In Congo, bekend als uiterst vruchtbaar land, sterven mensen door ondervoeding. De Verenig de Naties is de greep op het land kwijt. VN-eenheden in Congo, sommige zouden weigeren te vechten. Dierenbeschermers maken zich in tussen zorgen over de berggoril- la's, een bedreigde diersoort, in het Virunga-park. Telkens als rebel lengroepen zich in het park statio neren, worden deze dieren ge dood. In 2007 werden er tien, on der wie twee zilverruggen, doodge schoten. Vermoedelijk gebruiken rebellen de dieren als levende schietschijf Wildparkwachters die de gorilla's moeten beschermen, zijn gevlucht. Parkwachter Bareke Sekebibi: „Het conflict is chaotisch en gevaarlijk. Toen Nkunda's rebel len het park in trokken, dachten we dat ons einde was genaderd." Aanval was gericht tegen smokkelaar van terroristen. WASHINGTON - De aanval van het Amerikaanse leger in Syrië zondag was gericht op een zeer belangrij ke regionale smokkelaar van terro risten. Deze man, Abu Ghadiya, zou om het leven zijn gebracht toen vier le- gerhelikopters vanuit Irak toesloe gen in het dorp al-Sukkiraya nabij de grens met Irak. Dat meldde een Amerikaanse over heidsfunctionaris gisteren. „De operatie was succesvol", aldus de anonieme bron. „We nemen aan dat hij om het leven is gekomen." Officieel hulde Washington zich MELILLA - Tientallen illegale mi granten hebben gisteren gepro beerd vanuit Marokko de onderge lopen Spaanse enclave Melilla bin nen te komen. Ze maakten ge bruik van een bres in een afraste ring die door het noodweer was beschadigd. Een aantal illegalen is terugge stuurd. Verscheidene immigranten wisten echter Spaans grondgebied te bereiken. Over het aantal deed de politie geen mededelingen. Melilla is na dagen van zware re genval grotendeels onder water ko men te staan. De douaneposten aan de grens met Marokko zijn ge sloten. Een deel van de afrastering die is neergezet om de komst van illegale immigranten tegen te gaan, is omgevallen of beschadigd. De rivier Rio Oro, die door de en clave stroomt, is buiten zijn oevers getreden. Het vervoer per vliegtuig en per boot van en naar Melilla ligt stil. In 2005 bestormden Afrikaanse mi granten met honderden tegelijk Melilla en Ceuta, een andere Spaanse enclave in Noord-Afrika. Telfort internet. Goedkoper. Dus leuker. in stilzwijgen over de aanval in het Syrische dorp waarbij volgens Da mascus zeker acht burgers werden gedood. De actie oogste gisteren veel kri tiek. Irak waarschuwde dat de Amerikaanse actie op Syrisch grondgebied de tegenstanders van een Amerikaans-Iraaks veiligheids pact in de kaart speelt. Het minis terie van Buitenlandse Zaken in Bagdad sprak van een 'betreurens waardig incident'. Syrië noemde deze een schending van het internationaal recht. „We beschouwen dit als criminele en terroristische agressie", aldus de Sy rische minister van Buitenlandse Zaken Walid Muallem. Ook Rusland veroordeelde de ope ratie. Bel 0800-1707 Bestel telfort.nl Kijk voor de voorwaarden op telfort.nl. REYKJAVIK - De meerderheid (68,8 procent) van het IJslandse volk wil dat het land toetreedt tot de Euro pese Unie. Dat blijkt uit een opiniepeiling van de krant Frettabladid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9