Stroo ijzersterk in Meijel Ik moet nog meer op afstand werken' Records en kwalificaties zwemmers Luctor'88 is de sportiefste voetbalploeg 36 Dinsdag 28 oktober 2008 PZC B Ook Zeeuwse jeugd is op dreef bij wedstrijden voor de hoofdklasse. TERNEUZEN - -Bij de tweede Zeeuwse zwemwedstrijden voor de hoofdklasse in Temeuzen heeft een groot aantal sporters voldaan aan de richttijden voor deelname aan het NK in de winter. De selec tie van Luctor et Emergo grossier de in Zeeuwse records. Zo vestigden Toby Aarnoutse en Rudi Goudswaard provinciale re cords op de 50 meter vlinderslag, verbeterde Simon Edenburg op nieuw het record op de 200 meter schoolslag en was Bob Dalmeijer de man in vorm met maar liefst vier Zeeuwse jaargangrecords. .De 14-jarige zwemmer was zeer snel op de 100 meter rugslag in 1.01,56 en kwam ook op de 50 vlin der en 100 meter vrije slag tot nieu we Zeeuwse toptijden. De tussen tijd op de 100 meter rugslag was ook goed voor een record (30,29). Judith Stap vestigde op de 200 me ter wisselslag een nieuw jaargang- record in 2.23,68. Merel van der Ent dook voor het eerst onder de minuutgrens op de 100 meter vrije slag in 59,90. Wel moest ze clubge note Manon Minneboo voor laten gaan. Stephanie Rombout was met twee zeges (50 vlinder en 200 school) goed op dreef Bas van Houwelingen, Judith Stap, Manon Minneboo, Merel van der Ent en Toby Aarnoutse behaalden limieten voor de nationale kam pioenschappen korte baan, die me dio december in Amsterdam wor den gehouden. Bob Dalmeijer, Si mon Edenburg, Sonny Corré zijn snel genoeg voor het NK junioren, eind januari in Dordrecht. Ook René van Wallenburg, Romy Hoogendijk en Larissa Gelderland kwalificeerden zich. Hoogendijk (200 school en 200 wissel) en Gel derland (200 school) deden dat voor de juniorenkampioenschap pen, Van Wallenburg (100 vrij) mag op het NK starten. WEMELDINCE - Floot hij vorige week nog ADO Den Haag-Volen- dam en is hij in het dagelijks leven burgemeester van de Belgische ge meente Lummen, gisteravond stond de Belgische topscheidsrech- ter Luc Wouters toch maar mooi in Wemeldinge. Daar werd de Ko de Winter Fair-Play wisselbeker voor de vier de keer uitgereikt. Zondag-vierdek lasser Luctor'88 bleek de sportief ste ploeg van Noord- en Zuid-Be veland. Tijdens de bijeenkomst werd uitgebreid gesproken over de vervagende waarden en normen binnen het voetbal, maar ook daar buiten. „Wat ik soms langs de lijn hoor, dat raakt het onbeschrijfelij ke", sprak Wouters. Het Driewegense SVD, twee jaar geleden al eens winnaar van de be ker, eindigde dit keer als tweede, 's-Heer Arendskerke eindigde op de derde plaats. Kampioen Roelofs wil nog groeien in zijn eigen spel en stijl. door Barry van der Hooft MIDDELBURG - Met een Nederland se titel op zak kwam Danny Roe lofs (22) in de nacht van zondag op maandag pas om drie uur thuis. Het was twee uur later dan gepland, omdat de bokser in Nieu- wegein geen plasje kon produce ren voor de verplichte dopingcon trole. „Na die fmale was ik helemaal uit gedroogd", vertelt Roelofs. „Dan is het moeilijk om even snel een pot je te vullen." Het was een kleine te genvaller, na een avond die het ge wenste resultaat had opgeleverd. De inwoner van Middelburg reken de zaterdag in de halve fmale af met Dominic Tiben en versloeg een dag later Elvin Semmoh. De 2.02 meter lange Roelofs legde daarmee beslag op zijn tweede Ne- Motorcrosser Gian Scheele op het podium in Overslag. door Herman Heuvink OVERSLAG/MEIJEL - Motorcrosser Martin Stroo beleefde een prima dag tijdens een wedstrijd om het Europees kampioenschap open klasse in Meijel. De Oost-Soubur ger behaalde een zesde plaats in het dagklassement. Winnaar werd Erwin Robins uit Someren. De wedstrijd werd verreden onder auspiciën van de Internationale Bond van Amateurs. De KTM-cou- reur behaalde in drie manches twee keer de achtste plaats en een zesde stek. Telkens begon Stroo buiten de top tien aan zijn karwei. derlandse titel in de klasse tot 91 kilogram, nadat de zwaargewicht die oök in 2006 al had veroverd. Semmoh gaf al na twee ronden op, maar desondanks waren Roe lofs' trainers Lincoln Thomas en Lambert Busby niet echt tevreden. Busby: „Eigenlijk vond ik dat Dan ny in de finale slecht stond te bok sen. Na zo'n overwinning kun je iemand wel gaan ophemelen, maar je moet juist kritisch blijven. Danny is vaak nog te gretig. Hij heeft een imposant lichaam en een behoorlijke stoot, maar het komt er nog niet altijd uit. Hij moet meer tactisch gaan boksen en niet altijd vol in de aanval wil len gaan. Je kunt niet altijd ieder een uit de ring willen slaan." De kampioen kan zich vinden in die woorden. „Ik moet nog groeien in mijn eigen spel en stijl", zegt Roelofs. „Internationaal kom ik nog tekort. In de finale ging ik ook te veel mee in het spel van mijn tegenstander. Hij kende me Zijn resultaten telden niet mee in de eindstand om de titel, omdat hij slechts voor de tweede keer meereed. In de klasse MX 2 nationalen mis te Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg met een vierde plaats in het dagklassement maar nipt het podium. In de eerste man che moest hij genoegen nemen met een vijfde plaats. In de twee de manche deed de 15-jarige Yam aha-rijder het beter met een derde plaats. De dagwinst was voor de ook veel in Zeeland rijdende Erik PW Zowel in Meijel als Overslag be- halen Zeeuwse motorcrossers mooie successen. In Overslag zijn er podiumplaatsen voor Scheele, Spruijt en Maranus. en had de opdracht meegekregen 0111 er vol in te gaan. Hij zat heel kort op me. Ik moet juist 'op af stand werken' en gebruik maken van mijn wapens: mijn lengte en Vijf hechtingen De deelname van Danny Roe lofs aan het NK leek zaterdag middag even op de tocht te staan. „Ik wilde een broodje klaarma ken en sneed in mijn vinger", zegt de"bokser. „In het zieken huis hebben ze er vijf hechtin gen in moeten zetten." Met pleisters en tape werden de hechtingen 's avonds op het NK in Nieuwegein verborgen voor de jury. Roelofs: „Als ze dat hadden ge zien was ik misschien afge keurd om te boksen. Gelukkig was dat niet het geval." Koote uit Sommelsdijk. In Over slag was er wederom een hoogste podiumplaats in een Belgische wedstrijd voor Kevin Spruijt uit Meliskerke. In dezelfde categorie werd Gian Scheele uit Zaamslag derde. Spruijt moest in de eerste manche genoegen nemen met de tweede plaats achter de Belg Joey Smet. Scheele werd vierde. In de tweede manche was er dubbel Ne derlands succes dankzij een één-tweetje voor Spruijt en Schee le. Bij de experten A (veteranen) wist Peter Maranus uit Aagtekerke een derde plaats te behalen. I-ïij werd in de eerste manche vierde en in de tweede manche tweede. Beide manches waren een prooi voor de Belg Ronny Lutters. het feit dat ik linkshandig ben." Als kampioen van Nederland wordt Roelofs niet automatisch af gevaardigd naar het EK. Busby: „Daarbij ben je afhankelijk van de bond. Die stuurt meestal alleen boksers met medaillekansen, ter wijl ze ook talenten de kans zou den moeten geven. Op die manier kunnen jongens ervaring opdoen en zich verder ontwikkelen. Als Danny goed blijft presteren kan hij meer internationale toer nooien boksen. Misschien krijgt hij dan een A- of B-status van NOCNSF.en is het EK de volgende stap." Roelofs krijgt nu wel de kans nog meer mooie wedstrijden te bok sen. Over drie weken komt hij in actie bij de Bep van Klaveren Me- moriafin Rotterdam. „Daar heb ik al twee keer eerder gebokst. Het is altijd een mooie avond met veel Nederlandse kampioenen en bui tenlandse tegenstanders. Daar wil ik weer winnen." Bij NADER Op de sportpagina's van gisteren zijn twee storende fouten geslo pen. In het verhaal van de gebroe ders Eryüruk werd gemeld dat zij in de voetsporen van de broertjes Pattenier treden. Dat is niet het ge val. Mevlud Eryürük was zaterdag na melijk geen doelpuntenmaker bij de wedstrijd van Terneuzense Boys tegen Nieuw-Lekkerland en was dus niet de derde Eryü- rük-telg die een goal maakte in de eerste klasse van het zaterdagvoet bal. Het doelpunt tegen Nieuw Lekkerland werd gemaakt door Ali Eryürük. Verder werd de foto van Glenn Hofman - hij werd tweede bij het wereldkampioenschap driebanden voor junioren - niet door Joop van den Oudenhoven gemaakt, maar door Harry van Tiel. Kampioen Danny Roelofs (midden) met zijn trainers Lincoln Thomas (links) en Lambert Busby.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78