gaan toveren in Chicago Flipse schittert in marathon overnacht Trainer Cor Pot vertrekt bij Zenit Sint-Petersburg Wielrenners Förster en Scholz naar Milram-ploeg Van het Westeinde pakt de zege in menwedstrijd FZC Dinsdag 28 oktober 2008 35 A; Dribbelaar Derrick Rose heeft de taak gekregen de Chicago Bulls weer wat kleur op de wangen te geven. foto GPD/LM Otero/AP vende krant in de 'Windy City', ziet 63,9 procent van de stemmers in Rose dé hoop voor de toe komst. Het aantrekken van een nieuwe coach, Vinny del Negro, wordt door slechts 18,1 procent gezien als hét verschil tussen de voorgaande en komende seizoenen. Del Negro legt de toekomst van de Bulls, voorzichtig, nog niet geheel in han den van Rose. „Hij is nog jong. Moet leren, mag fouten maken. Maar ik zal hem Westkapelse duiven blinken in Zeeland uit door regelmaat. door Fred Rabout WESTKAPELLE - De combinatie Flip- se uit Westkapelle stond onlangs in Het Keldertje in Terneuzen op de hoogste trede van het platform als kampioen van de Marathon Zeeland op de overnacht. Wim Flipse, die de regie voert over de combinatie die ook nog uit René bestaat, zegt er onmiddellijk bij: „Het is vooral ook te danken aan mijn partner Marjan, want zonder haar steun was ik al lang geen dui venmelker meer." Het ontbreekt Flipse door een drukke baan aan de tijd om de dui vensport te beoefenen. „Vergeet niet dat het in deze sport om meer gaat dan alleen de duiven in de mand te stoppen. Dat is er maar een klein onderdeel van. De ver zorging is-misschien wel het be- langzaam maar zeker meer de vrije hand geven. De keren dat ik tegen hem zei 'ga het veld op, doe 'Hij is nu al één van de handigste en snelste jongens van de NBA' je ding, zorg dat jij en je teamgeno ten lol hebben' had dat een posi tief effect. Ik zie voor hem een mooie toekomst." Rose, met zijn langrijkste van alles." Toen zes jaar geleden zijn neef en vriend Pauw de Witte overleed, leek dat het ein de in zicht was voor wat de dui vensport betrof. Wim: „Flipse/De Witte was jaren lang een combinatie om rekening mee te houden. Hoeveel titels en overwinningen we hebben be haald, zou ik niet meer weten. Maar helaas moesten we zonder Pauw verder en gelukkig was Mar jan samen met mijn zoon René be reid om mee te gaan werken. Mar jan wist eigenlijk net zo veel van de duivensport als een eskimo van de Sahara, maar ze leerde het snel en is daarna alleen maar enthou siaster geworden. Het is heerlijk om 's morgens op een zomerse dag om vijf uur samen op een kampioen te zitten wachten." René (19) is nu wel weggevallen. „Hij studeert in Eindhoven en is in de week niet thuis. En hij is op een leeftijd waarop er andere inte resses komen." 1,91 meter niet bijzonder groot, is een kind van de stad. Dat hij uitge rekend bij de Bulls terechtkwam, is echter een speling van het lot. Bij de NBA Draft, de keuzecompe titie waarbij de Amerikaanse prof organisaties één voor één mogen kiezen uit het arsenaal basketbalta- lent dat de universiteit verlaat, mochten de Bulls als eerste kiezen. Dat was al een wonder. De ploeg van eigenaar Jerry Reins- dorf en manager John Paxson had slechts 1,7 procent kans op dat Wim (55) maakt lange, onregelma tige dagen voor zijn werk en dus komt het vooral op Marjan aan. Het is ook de reden dat er na het wegvallen van de combinatie Flipse/De Witte alleen nog maat overnacht wordt gespeeld. „We hadden geen keuze, want de tijd om het hele programma te draaien was er niet." De overgang 'Het is heerlijk om op een zomerse dag op de kampioenen te wachten' naar de overnacht verliep niet zon der succes, want in het rayon werd al vijf keer de titel gepakt. De Mara thon Zeeland, waarvoor de con coursen vanuit Bergerac, StVin- cent, Bordeaux, Montauban en Mont de Marsan meetellen, werd ook binnengehaald, met een prijs- percentage van vijftig procent. Wim: „We hadden niet echt een recht, maar trok het winnende lootje. Bijgelovige fans zien daarin een teken. Net zoals ze het geen toeval noemen dat mega-talent Ro se in zijn enige jaar bij de Tigers, het basketbalteam van de Universi ty of Memphis, met rugnummer 23 speelde. Michael Jordan droeg dat nummer immers ook. Bij de Bulls zal Rose overigens met een grote 1 op de borst gaan spe len, Jordans nummer is uit eerbied voor de alleskunner niet meer in gebruik. duif en geen uitslag die er in posi tieve zin uitsprong. Op alle con coursen pakten we de nodige pun ten. Het is zo'n beetje de prijs van de regelmaat. We waren er altijd bij. Zeven duiven hebben geen en kele keer gemist, dat zegt al ge noeg." Op de erelijst van de combinatie staan al vijf nationale zeges, hoofd zakelijk uit de tijd van de combina tie Flipse/De Witte. De mooiste? Wim: „Die van Souston in 1992. En naast de Zeeuwse winst was er ook nog een achtste nationaal. Dat telt toch mee." AGENDA Zaterdag: Jaarlijkse tentoonstelling PV Zeelandia. Locatie: Clubgebouw aan de Poortershove Middelburg-Zuid. Aan vang: 15.00 uur. Bonnenverkoop om 17.30 uur. Zondag: Kampioenendag De Snelle duif in Clinge. Locatie: café de Touba- dour, Gravenstraat Clinge. Aanvang: 11.30 uur. Bonnenverkoop: 14.30 en 15.30 uur. SINT-PETERSBURG - Trainer Dick Ad vocaat van Zenit Sint-Petersburg moet op zoek naar een nieuwe as sistent. Cor Pot maakte gisteren be kend dat hij aan het einde van dit kalenderjaar na ruim twee seizoe nen weer terugkeert naar Neder land. „Ik heb het hier fantastisch ge had", legde Pot uit. „Ik had dit al les ook voor geen goud willen mis sen. Maar nu is het mooi geweest. Ik mis mijn zonen. Bovendien wordt mijn oudste zoon binnen kort vader. Cor Pot wordt opa en dat wil hij van dichtbij beleven." Advocaat liet vorige week weten dat hij zijn contract bij Zenit waar schijnlijk verlengt. „Volgens mij zijn ze er zelfs al uit. Dick keek wel een beetje op van mijn beslissing. Maar hij vindt heus wel een nieu we assistent. Hij put vaak uit een bekend kringetje." DORTMUND - Wielrenners Robert Förster en Ronnie. Scholz fietsen het komende seizoen voor Mil- ram. Gerry van Gerwen, de Nederland se ploegleider van de Duitse ploeg, rondde gisteren de contractbespre kingen met beide coureurs af. Zowel Förster als Scholz fietste het afgelopen seizoen voor Gerolstei- ner, dat afscheid neemt van de wie lersport. De sprinter Förster boek te etappezeges in de Giro en Vuel- ta. Team Milram nam in een eerder stadium Johannes Fröhlinger, Mat thias Russ, Thomas Fothen, Mar kus Fothen, Peter Wrolich en Fabi an Wegmann al over van Gerolstei- ner. Andere aanwinsten van Mil ram zijn de Nederlanders Wim Stroetinga en Servais Knaven, Tho mas Rohregger en Paul Voss. VROUWENPOLDER - Ruim vijftig combinaties verschenen in in Vrouwenpolder aan de start voor de eerste indoorwedstrijd mennen van het seizoen. Voor voor veel paarden was het even wennen aan de besloten ruimte. Jacco van het Westeinde en zijn dubbelspan Hackneys hadden ech ter weinig moeite met de overstap. De koetsier uit Ovezande stuurde zijn tweespan pony's in een tijd van 191.85 seconden naar een over winning. Leo Paauwe pakte na een lange af wezigheid (rugblessure) de draad weer op. In de enkelspan paarden toonde hij aan dat hij nog steeds goede prestaties kan neerzetten. In een spannende race toonde Paau we zich een tel sneller dan organi sator Lou Willemse. Ook de strijd om de hoogste eer bij de pony's verliep spannend. Pieter Karelse trok aan het langste eind. In een bloedstollende rit toonde hij zich drie seconden sneller dan Remco Hoondert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77