Camera's op 'Gewoon 'Iedereen kan straks in Oud Van Dalen natuursteen 'Ik heb het mooiste beroep van de wereld' durea Robbert Laven Bouwstijlcursus 22 Dinsdag 28 oktober 2008 PZC B Uw Weydeiand kaasspecialist Dé kaaswinkel in Goes! Ruim assortiment Hollandse en buitenlandse kaasspecialiteiten, salades, wijnen, versgebrande noten en zuidvruchten. Voor kerstpakketten, kijk op: www.weydeland-goes.nl G. Kooijman Kreukelmarkt 5 4461 HW Goes Tel./fax (0113)220500 Email info@weydeland-goes.nl Janny van Gentevoort: „Het was echt zo'n enorme verrassing. Ik had niet verwacht dat we zouden winnen." foto Dirk-Jan Gjeltema Janny van Gentevo.ort wint eerste prijs bij Funeral Awards. door Koen van Bommel GOES - „Het was echt zo'n enorme verrassing! Ik had niet verwacht dat we zouden winnen." Janny van Gentevoort uit Goes lijkt nog steeds niet over de schrik heen. Af gelopen zaterdag won haar uit- vaartverzorgingsbedrijf de eerste prijs bij de International Funeral Awards in het Hilton in Antwer- 'Alles draait er om de uitvaart zo mooi mogelijk te maken' pen. Ze werd eerste in de categorie 'Toeleveranciers Particulieren'. „Het is de eerste keer in de geschie denis van de awards dat er zo'n klein bedrijf als het mijne de eer ste prijs wint", zegt Janny. De beheerder van een cremato rium in Bergen op Zoom had haar aangeraden om zich in te schrij ven voor de prijs. Aanvankelijk was ze het helemaal niet van plan, maar na enig aandringen van haar man Job deed ze het toch. Van Gentevoort runt geen door snee uitvaartverzorgingsbedrijf In plaats van een grote zwarte lijkén- wagen rijden ze met een blauwe Chrysler rond. Die heeft ze met haar man verbouwd. „Gewoon een paar weken met de spijker broek en een hamer en zaag in die wagen liggen hè. De hele buurt kwam kijken waar we mee bezig waren", vertelt ze trots. Maar dat is niet de enige reden waarom ze de eerste prijs wonnen. „Alles draait om de uitvaart zo mooi mogelijk te maken. Alles moet in hetzelfde thema staan. Als een overleden persoon bijvoor beeld heel erg van zonnebloemen hield, komen die overal in terug. Op de rouwkaarten, op foto's, als motief op de kist en als ze willen plakken we zelfs stickers met bloe men op onze lijkenwagen." Alle ontwerpen worden door Job gemaakt, die grafisch vormgever is. Janny werkte eerst voor een gro te uitvaartonderneming. Daar merkte ze dat de uitvaarten steeds onpersoonlijker werden. „Kinde ren moeten niet in een saaie hou ten kist liggen en gedragen wor den door mannen in zwart pak met een lang gezicht. Ik luister naar de mensen en vraag ze wat ze precies willen." Ze vindf dat ze het mooiste beroep van de wereld heeft. „Ik stop mijn hart en ziel in mijn werk. Je kunt mensen helpen in de moeilijkste dagen van hun le ven, dat is het mooiste wat er is." Andere Zeeuwse winnaars op de Funeral Awards waren Gedenk steenstylist Sjaak van de Walle uit Kapelle. Hij behaalde de tweede plaats bij de Duitse jury en de der de plaats bij de Belgische jury. Alexandra Markusse uit Goes haal de de derde plaats in de categorie 'Toeleveranciers Particulieren'. Themamiddag over omgaan met CVA 's-GRAVENPOLDER - Hoe ga je om met iemand die een beroerte, her seninfarct of hersenbloeding (CVA) heeft gehad? Steunpunt Vrijwilligers en Mantelzorg Borse- le houdt daarover donderdag een themabijeenkomst. De middag is bedoeld voor rnantel- zorgers. De bijeenkomst begint om 14 uur in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder. Aanmelden kan via telefoonnum mer 0113-316157. Automobiliste op A58 rijdt tegen vangrail HEINKENSZAND - Op de zuidbaan van de A58 ter hoogte van Hein- kenszand is gistermiddag een 19-ja- rige automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland tegen de vangrail gereden. Ze moest uitwij ken voor een onderdeel dat van een vrachtwagen was gevallen. De vrouw kwam met de schrik vrij. De schade aan haar auto bleek mee te vallen. Minister is positief over anti-stankfilter THOLEN - Minister Cramer (Vrom) heeft de gemeente Tholen laten weten alle medewerking te willen verlenen aan het testen van een an- ti-stankfilter bij varkensbedrijven. Eerder oordeelde de adviescommis sie van het ministerie nog negatief over het filter, dat volgens de ge meente Tholen veelbelovend is. Na een boze brief van het college heeft de minister de kant van de gemeente gekozen. Die kan nu een proefstalstatüs aanvragen. Voorzorgsmaatregel om al jaren bestaande overlast aan te pakken. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Cameratoezicht op het Dorpsplein van Wemeldinge, bij woonzorgcentrum De Wemel, moet een einde maken aan over last die jongeren daar al enkele-ja- ren veroorzaken. Vooral in de nacht van zaterdag op zondag is het er vaak raak. Camerabeelden worden permanent opgeslagen, maar van zaterdag op zondag zul len ze van 23 tot 4 uur continu worden bekeken. Als er wat ge beurt, kan de politie ingrijpen. Siebe Kramer, burgemeester van Kapelle, hoopt dat van het camera toezicht een preventieve werking uitgaat. Het is naar zijn oordeel no dig dat cameratoezicht wordt inge voerd, omdat met name bewoners van De Wemel vgel hinder onder vinden. ,,Harde muziek uit auto's, kapotte bierflessen, voetballen in het bushokje, het is allemaal nogal vervelend." Kramer realiseert zich dat de jongeren straks een niet-be- waakte hangplek kunnen opzoe ken. „We zullen dan naar bevind van zaken handelen." De gemeente Kapelle wilde eigen lijk begin dit jaar al het cameratoe zicht invoeren. De wetgeving op dat vlak is echter 1 januari veran derd. Er moet aan strengere priva- cyeisen worden voldaan. De beel den-worden bekeken in het politie bureau in Goes, waar ook de opna mes van camera's in de Goese bin nenstad binnenkomen. „De lijn naar Goes moest beter beveiligd worden, zodat niemand kan mee kijken", aldus Kramer. „Het heeft daarom wat langer geduurd dan we hoopten." Cameratoezicht in Wemeldinge is overigens niets nieuws. Al enkele jaren vindt dit plaats bij het sluis- plateau van Wemeldinge, waar in de zomermaanden ook een specia le politiepost is. Watersporters hadden nogal eens last van jonge ren die een oude traditie in ere houden, door in één van de slui zen te springen, vlak voor of naast passerende schepen. ï^f| Kapelle voert cameratoezicht in op het Dorpsplein in Wemeldin ge. Als de overlast zich daarna verplaatst, zal Kapelle 'naar be vind van zaken' handelen. Cameratoezicht op het Dorpsplein Volgens omwonenden valt het met de overlast momenteel wel mee. door IRofo Paardekam WEMELDINGE - Cameratoezicht, pri ma, maar het komt eigenlijk een beetje te laat. Winkeliers en omwo nenden van het Dorpsplein zeg gen dat het op dit moment heel erg meevalt met de overlast. „De jongeren zijn er gewoon niet." Aan het woord is Adrie Vermerris, voorzitter van het dorpshuisbe stuur. „In het verleden hebben wij best wel eens last gehad van de jongeren", zegt ze. „Niet heel veel, want op het moment dat de jonge ren hier rondhingen, was er in het dorpshuis meestal niets te doen. POD O- - POINT wandelschoen SEGEERSSTRAAT 29 MIDDELBURG www.podolaven.nl GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt onder de titel Kunst in de knip een cursus over hoofdstro mingen in Europese bouwstijlen. TVvee lessen omvat de cursus, op 5 en 12 november, in het ROC aan de Bessestraat in Goes. Informatie bij de ZVU, 0118-634800. Bezwaarmakers willen dat Goes procedure voor afkickkliniek stopzet. door Frank Balkenende GOES - Als de GGZ Westelijk Noord-Brabant en de Schotse in stelling Castle Craig afzien van de vestiging van een verslavingskli niek in het pand Nazareth 4 (Oud Zorgvliet) in Wolphaartsdijk, kan er procedureel zonder enig pro bleem een andere verslavingsinstel ling in terecht. Geheel denkbeeldig is de situatie niet, want Oud Zorg vliet staat te koop. Welke overlast krijgen we straks?, vragen omwo nenden zich af Even kort de status quo. De (om streden) behandelkliniek voor ver slaafden mag er komen van de ge meente en de provincie, ondanks massaal protest uit het dorp. De 250 ingediende bezwaren tegen de ruimtelijke procedure werden dit voorjaar afgewezen dan wel niet-ontvankelijk verklaard. Het college verleende 30 juli een bouwvergunning aan Villa Craig BV, waarin de GGZ Westelijk Noord-Brabant en Castle Craig sa menwerken. Eind augustus bleek echter dat de villa, waar volgens plan een logies gebouw met zestien appartemen ten zal worden aangebouwd, te koop staat. De initiatiefnemers lie ten weten ook een andere locatie (naar verluidt een voormalig inter naat in Kortgene) te onderzoeken. Daarbij onderstreepte GGZ-be- stuursvoorzitter Wubbo Petersen dat werd gezocht naar een koper, omdat 'procedures zo lang duren'. Merkwaardig, want de bouwver gunningsprocedure liep al. Door de ommezwaai van Villa Craig BV besloot de Vereniging Ge- 'Het staat Villa Craig BV vrij alsnog van zijn plannen af te zien' meenschap Wolfaartsdijk zich bij de tegenstanders aan te sluiten. Gisteren zaten ze bij de Goese (on afhankelijke) bezwarencommissie. Volgens hen moet de gemeente de bouwvergunningsprocedure sta ken, daar 'er geen economische on- AL 75 JAAR Steengoed in: Grafmonumenten Aanrechtbladen Vensterbanken ALLES OP MAAT GEMAAKT LlE SOORT MATERIALEN TEGEN EEN REDELIJKE PRIJS! Zaagmolenstraat 3.2b (aan het Molenplein) Telefoon (0113) 22 79 19 - Fax (0113) 25 10 75 te Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70