Vierde wethouder moet Sluis redden 'Waterschap moet vaker naar buiten' Bijbelkenners kunnen aan de bak Bewoners ZEEUWS-VLAANDEREN 7 zelf hun kaarten en brieven weer Bespelen van de thin whistle is geen fluitje van een cent CDA-fractie breekt lans voor school voor topsporters in Zeeland Dinsdag 28 oktober 2008 Tip? redtern@pzc.nl Raad wil verhoudingen herstellen met extra dagelijks bestuurder. door René Hoonhorst sluis - De gemeenteraad van Sluis hoopt de gemeente weer bestuur baar te maken door een vierde wet- houder aan te stellen. De drie op- li positiepartijen CDA, WD en Ge- meentebelangen komen donder dag met een gezamenlijke wethou derskandidaat op de proppen. De nieuwe wethouder moet niet alleen voor meer draagkracht on der de gemeenteraadsleden zor gen, maar ook 'de lucht in het col lege klaren', hopen alle zes raads fracties. Die mededeling deed Joop Wielakket gisteravond na af loop van 'constructief overleg' van alle fractievoorzitter. PvdA'er Wiel akker is geen fractievoorzitter, maar werd als nestor van de raad de geëigende man geacht om de boodschap naar buiten te brengen. De aanstelling van een door de drie oppositiepartijen naar voren geschoven wethouder wil niet zeg gen dat Sluis een raadsbrede coali tie krijgt. „Om dat te bereiken, moeten we zes wethouders aanstellen. Dat de drie oppositiepartijen samen een kandidaat kiezen, betekent niet dat ze zich alle drie honderd pro cent achter het college opstellen. Maar door samen te beslissen, committeren ze zich in elk geval zodanig dat de gemeente weer be stuurbaar wordt", verklaarde Wiel- De aanstelling van een vierde wethouder brengt geen raadsbre de coalitie, maar moet wel tot een bestuurbare gemeente lei den. akker. De kans dat de kandidaat van de oppositie direct wordt afge schoten door (één van) de huidige coalitiepartijen PvdA, D&T of Hel der Zeeuws acht de raadsnestor klein. Wielakker wijst erop dat Sluis behoefte heeft aan een stabili serende, rustbrengende dagelijks bestuurder. „De nieuwe wethouder mag na tuurlijk niet controversieel zijn, het zal iemand moeten zijn die geen politieke gevoeligheden op rakelt." De allereerste doelstelling van het gemeentebestuur is het financieel gezond maken van Sluis. Aanstel ling van een vierde wethouder doet opnieuw een aanslag op de gemeentelijke begroting, beseffen de raadsleden. „Maar het kost ons nog veel meer als Sluis niet goed wordt bestuurd. Dat geldt ook voor het wegsturen van een wet houder, om maar niet te beginnen over het uiteenvallen van de coali tie. Als we dan moeten kiezen tus sen kwaden, is de aanstelling van een vierde wethouder de minst kwade", betoogde Wielakker, me de namens zijn achttien colle ga-raadsleden. Advies burgemeester Jan-Frans Mulder van de gemeente Hulst. door Harold de Puysseleijr hulst - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen moet vaker i naar buiten treden om duidelijk te maken wat de taken van het schap i zoal zijn. Dat advies gaf burgemeester ian-Frans Mulder gisterochtend aan de leden van de CDA-water- schapsfractie. Het CDA stond in het kader van de aankomende wa terschapsverkiezingen met een ver- j kiezingscaravan op de Grote Markt j in Hulst om in contact te komen met de kiezer. Voorafgaand aan hun rondje de weekmarkt voerden de cnristendemocraten een kort debat over het water schap met de burgemeester. Die liet weten dat hij op vergaderingen van wijk- en dorpsraden vaak merkt dat mensen de gemeente aanspreken op bijvoorbeeld een ge vaarlijke verkeerssituatie, terwijl de weg in beheer is bij het water schap. „Wat het waterschap alle maal doet, is niet echt bekend. Jul lie staan hier nu wel omdat er ver kiezingen aankomen, maar ook los van die verkiezingen moet het wa terschap laten zien wat het alle- j maal doet." Mulder gaf verder te kennen dat hij zich zorgen maakt over de ge- plande fusie tussen de twee water schappen in Zeeland. „Groter hoeft niet altijd beter te zijn. Als Denis Steijaert (r), lijstaanvoerder van de CDA-waterschapsfractie, in gesprek met de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder. we kijken naar alle voorzieningen overkant zijn vertrokken, is dat die door de tunnel al uit een zorgelijke situatie. De tijd zal Zeeuws-Vlaanderen al naar de leren of de waterschapsfusie een foto Wim Kooyman goede zaak is", antwoordde Mul- de weken gaat de debatcaravan der op vragen van CDA-lijstaan- van het CDA ook nog naar andere voerder Denis Steijaert. De komen- plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen. Quiz van Nederlands Bijbelgenootschap test kennis van deelnemers. door René Hoonhorst BRESKENS - Tot zondag is het nog I Bijbeliodaagse. Een mooie gelegen heid om een keer een bijbelquiz te houden, vond de afdeling Bres- kens van het Nederlands Bijbelge nootschap (NBG). Het NBG verzamelde veertig vra gen, onderverdeeld in vier catego rieën. In gebouw De Ontmoeting naast de Samen-Op-Weg-kerk in Bres- kens laat de afdeling die donder dag afvuren door quizmaster Rein Leentfaar. Niemand hoeft bang te zijn dat zijn bijbelkennis niet toereikend is. Leentfaar, echtgenoot van een domina, zou het al heel knap vin den ais mensen er dertig kunnen beantwoorden. „Dan ben je een su per-bijbelkenner. Als je de helft goed beantwoordt, ben je voor mij al een kei." De bedoeling van de quiz is om sa men met anderen de bijbel ter hand te nemen. Want natuurlijk moet na afloop de bijbel worden geraadpleegd om te kijken of de of ficiële antwoorden van het genoot schap wel echt kloppen. De prijs voor de winnaar is een 'bijbels georiënteerd boekje'. Leent faar geeft direct toe dat degene met de grootste kennis zo'n boek je het minst hard nodig heeft. „Maar bij zo'n quiz hoort nu een maal een passende prijs." De bij belquiz in De Ontmoeting begint om 20 uur. TNT plaatst jaar na protestacties brievenbus terug voor Coensdike. AARDENBURG - De bewoners van Coensdike kunnen hun post weer in een brievenbus voor het Aar- denburgse verzorgingshuis depo neren. TNT, die de bus eerder ver wijderde, plaatste gisteren een nieuwe brievenbus in de directe nabijheid van de ingang van het te huis. De Socialistische Partij (SP) voerde eind vorig jaar actie voor herplaatsing van de bus. Bewoners van Coensdike voelden er niets voor een kilometer te lo pen, hun post aan vrienden of be kenden mee te geven of bij de re ceptie af te leveren. Ze wilden per soonlijke kaartjes en zakelijke post zelf door de gleuf van de bus gooien. De SP liet daarom vlak voor Kerst mis een 'kerstmanpostbode' alle kerstkaarten van de bewoners inza melen.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57