Raadslid wilde wethouder wel eens in hikini zien DELSCHER. DELSCHER 20 JAAR 'Ik moest maar gaan verhuizen' Cameratoezicht op plein Wemeldinge tegen overlast jeugd 'Veiligheid zeewering in gevaar' SPZC Dinsdag 28 oktober 2008 25 DIT JAAR BESTAAN WIJ 20 JAAR EN WE ZIJN TOTAAL VERNIEUWD! Daarom krijgt u in de week van Dinsdag 28 oktober _t/m zaterdag I november bij aankoop vanaf500,- een 'Delscher'taart cadeau. U bent.van harte welkom! Uw Delscher team DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Van 'lekken' verdacht raadslid laat het op een rechtszaak aankomen. door Harmen van der Werf geersdijk - justitie verdenkt raads lid Ariekees Oudshoorn uit Geers- dijk van het lekken uit de vertrou wenscommissie, die was ingesteld om Noord-Beveland aan een nieu we burgemeester te helpen. Vorige week heeft het Openbaar Ministe rie Oudshoorn voorgesteld om de kwestie te schikken door 500 euro boete te betalen. Oudshoorn zou dan niet verder worden vervolgd, maar de fractievoorzitter van loka le partij Noord-Bevelands Belang zit zo niet in elkaar. „Als ik betaal, beken ik schuld. Ik ga wel naar de rechtbank." Oudshoorn heeft naar eigen zeg gen niet gelekt. Het enige dat hij zou hebben gedaan, is een losse opmerking maken op een rond vaartboot in Kortgene. Ter gelegen heid van het afscheid van voorma- Bewoners vinden dat er toch een verzorger in hun flat moet komen. door Miriam van den Broek vlissingen - Merianne van der Ent uit Vlissingen was 34 toen ze botweg te horen kreeg dat ze in Ter Reede moest gaan wonen. Me rianne zat in een rolstoel. Haar wo ning kon niet worden aangepast. Een andere betaalbare, aangepaste woning was er niet. „Dan moet je maar naar Ter Reede", zei een zorg verlener. „Het was een enorme klap in mijn gezicht. Ik heb bij mijn moeder zitten huilen", zegt Merianne, inmiddels 36 jaar. De Vlissingse was dan ook dolblij toen vorig jaar bleek dat ze in het nieuwbouwcomplex WeyeBlick mocht wonen. De appartementen zijn geschikt voor mensen in een rolstoel. Daarbij zou er 24 uur per dag een zorgverlener in het pand aanwezig zijn. „Voor mij was dat echt een uitkomst. De enige hulp die ik momenteel nodig heb, is huishoudelijke hulp. Op termijn moet ik waarschijnlijk ook gehol pen worden met wassen en aankle den. In WeyeBlick dacht ik zo zelf standig mogelijk te kunnen zijn. En ik zou mijn moeder ontlasten, die veel voor me deed." Het verhaal van Merianne lijkt veel op dat van Sylvia Hoving. Ze is een zelfstandige vrouw van 44. Ze lijdt aan een zware vorm van epilepsie. Zo'n dertig keer per maand krijgt ze een aanval. Meest al komen er drie achter elkaar. De derde is het heftigst. Tijdens die aanval houdt ze soms zo lang haar adem in dat ze blauw wordt. Een zorgverlener kan in dat geval een medicijn in haar neus sprayen, waardoor ze weer meteen bij komt. Dat er 24 uur per dag een zorgverlener in de flat zou zijn, maakte dat Sylvia WeyeBlick zag als dé oplossing voor haar situatie. „Ook ik dacht zo mijn moeder te kunnen ontlasten en toch zelfstan dig te kunnen blijven wonen. lig burgemeester Cees van Liere za ten daar 21 december 2007 twaalf Noord-Bevelandse raadsleden bij elkaar. Op zijn hyves-pagina op in ternet doet Oudshoorn uitgebreid uit de doeken wat hij daar gezegd zou hebben: „En op die dag, op dat moment 21 december 2007 zou ik mijn strafbaar feit hebben ge pleegd. Ik zou hebben gezegd dat ik 'mevrouw - ik noem ze maar Verbure-Verbure - graag in haar bi kini op de voorplecht zou zien staan.' En laat nu die mevrouw de CDA-kandidaat zijn voor het bur gemeesterschap... Of ik dat gezegd heb? Geen idee. Het was een gezel lig onderling samenzijn. De flau we moppen vlogen door de rond te, de glazen waren goed gevuld. Eerlijk is eerlijk. U kent het wel. Ik zou het me voor kunnen stellen Noord-Bevelands raadslid Ouds hoorn ontkent te hebben gelekt over burgemeesterskandidaten voor Noord-Beveland. Hij maakt er een principiële zaak van. Maar als er nu iets is, bel ik toch weer mijn moeder." Want een zorgverlener in het pand is er nooit gekomen. Een kwestie van geld, liet SVRZ-directeur Mirjam Drost vorige week in de PZC we ten. Daarbij benadrukte ze dat de bewoners wél 24 uur per dag een beroep kunnen doen op een zorg- 'In plaats van dat ik mijn moeder ontlast, woont ze nu bij mij in' verlener, maar die komt dan van uit de Harlekijnflat in het Midden gebied. „Daar heb ik niks aan", zegt Syl via. „Als er na 25 minuten einde lijk een verzorger is, is mijn aanval weer over. En als ik in het ergste geval in mijn aanval blijf hangen, is vijfentwintig minuten veel te lang. Dan had ik al lang met de am bulance weg moeten zijn." In plaats van dat Sylvia haar moeder ontlast, woont die nu bij Sylvia in. dat ik het gezegd zou hebben. Ik zie eenmaal liever een vrouw in bi kini dan in een bontjas." Met Verbure-Verbure doelt Ouds hoorn op één van de belangrijkste burgemeesterskandidaten, de Bor- selse CDA-wethouder Marga Ver- mue-Vermue. Zij haalde het uitein delijk niet. In februari rolde SGP- wethouder Henny van Kooten als eerste kandidaat uit de bus. Hij is in april geïnstalleerd. Commissaris van de Koningin Kar- la Peijs, die toeziet op de gang van zaken bij burgemeestersbenoemin gen, deed op 12 maart aangifte te gen Oudshoorn. Die denkt dat een collega-raadslid Peijs heeft getipt. „Zij zat op 21 december 2007 niet op die boot." Oudshoorn maakt er een principiële kwestie van. „Waar om zou ik wel vervolgd worden en Rotterdams raadslid Marco Pastors - die onlangs openhartig vertelde over de voordracht van PvdA'er Aboutaleb als burgemeester van Rotterdam - niet? Is Pastors soms belangrijker?" „Mijn moeder houdt, samen met mijn hulphond Fortune, in de ga ten hoe de aanval gaat. Als het slecht dreigt te gaan, belt mijn moeder 112. We hebben Fortune maar afgeleerd dat ze op de alarm knop moet drukken. Die gebrui ken we niet meer. Zo lang kan ik niet wachten op hulp. En toen ik daar wat van zei, reageerde de zorg manager dat ik maar moest verhui zen naar een groepswoning en een helm moest gaan dragen." Zo blij als de vrouwen waren toen ze een appartement in WeyeBlick kregen, zo teleurgesteld waren ze een paar maanden later. Hoewel sommige bewoners al willen ver huizen naar de Harlekijn, vinden de dames dat de zorg in het pand er alsnog moet komen. „Als de SVRZ het niet doet, moet mis schien een ander het maar doen. Want de helft van de appartemen ten zijn bestemd als zorgwonin- gen. Bovendien zou de zorgverle ner vanuit ons pand ook de zorg leveren aan inwoners van Groot Lammerenburg." door Emile Calon middelburg - Algemeen bestuurs lid W. de Visser van het water schap Zeeuwse Eilanden vindt het zorgelijk dat de veiligheid van de zeewering wordt bedreigd door ge legenheidsbondgenootschappen. „Dat is een zorgelijke trend." Als voorbeeld wees hij naar Zeeuws-Vlaanderen waar project ontwikkelaars en natuurorganisa ties zich gevonden hebben bij het ontwikkelen van een plan om naast de voormalige veerhaven van Perkpolder de zeedijk te ver leggen zodat daar nieuwe natuur en een jachthaven met tal van voorzieningen ontstaat. Ook wees hij naar het plan Waterdunen waar overheid en natuurorganisa ties samen optrekken en 'gaten slaan in de primaire waterkering'. Hij vindt dat een zorgelijke ont- Bewoners De Wemel hebben last van lawaai en vandalisme. door Marmern vain der Werf wemeldinge - Cameratoezicht op het Dorpsplein van Wemeldinge, bij woonzorgcentrum De Wemel, moet een einde maken aan over last die jóngeren daar al enkele ja ren veroorzaken. Vooral in de nacht van zaterdag op zondag is het er vaak raak. Camera beelden worden permanent opge slagen, maar van zaterdag op zon dag zullen ze van 23.00 tot 04.00 uur continu worden bekeken. Als er wat gebeurt, kan de politie in grijpen. Siebe Kramer, burgemeester van Kapelle, hoopt dat van het camera toezicht een preventieve werking uitgaat. Het is naar zijn oordeel no dig dat cameratoezicht wordt inge voerd, omdat met name bewoners van De Wemel veel hinder onder vinden. „Harde muziek uit auto's, kapotte bierflessen, voetballen in het bushokje, het is allemaal nogal vervelend." Kramer realiseert zich dat de jongeren straks een niet-be- waakte hangplek kunnen opzoe ken. „We zullen dan naar bevind wikkeling, zo zei hij gisteravond tijdens de vergadering van water schap Zeeuwse Eilanden. Ook het plan van de commissie Nijpels om de Hedwigepolder te ontpolderen past volgens hem in dat rijtje. Hij waarschuwde dan ook dat Zeeuwse Eilanden alert moet zijn. Vooral ook omdat Nijpels heeft la ten weten dat het niet bij die ene Zeeuws-Vlaamse polder blijft. H. Eversdijk viel hem bij en noem de de Zimmermanpolder en een deel van de Fredericapolder in het oostelijk deel van Zuid-Beveland als gebieden die in de nabije toe komst ten prooi kunnen vallen aan de wens om te ontpolderen. Het dagelijks bestuur van Water schap Zeeuwse Eilanden heeft vol gens B. van der Hoef zich nog niet echt beraden over het advies van de commissie Nijpels. van zaken handelen." De gemeen te Kapelle wilde eigenlijk begin dit jaar al het cameratoezicht invoe ren. De wetgeving op dat vlak is echter 1 januari veranderd. Er moet aan strengere privacyeisen worden vol daan. De beelden worden bekeken in het politiebureau in Goes, waar ook de opnames van camera's in de Goese binnenstad binnenko men. „De lijn naar Goes moest be ter beveiligd worden, zodat nie mand kan meekijken", aldus Kra mer. „Het heeft daarom wat langer geduurd dan we hoopten." Cameratoezicht in Wemeldinge is overigens niets nieuws. Al enkele jaren vindt dit plaats bij" het sluis- plateau van Wemeldinge, waar in de zomermaanden ook een specia le politiepost is. Watersporters hadden nogal eens last van jonge ren die een oude traditie in ere houden, door in één van de slui zen te springen. En dat dan liefst vlak voor of naast passerende sche pen. Kapelle voert cameratoezicht in op het Dorpsplein in Wemeldin ge. Als de overlast zich daarna verplaatst, zal Kapelle 'naar be vind van zaken' handelen. Sylvia Hoving (links) met haar hond Fortune en Merianne van der Ent. foto Ruben Oree!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49