'Golff naar Poortambacht' Goes lijkt titelstrijd te verliezen 'Telcijfers zijn te hoog', zegt PvdD 5CH0UWEN-DUIVELANE 32 21 27 Auto op A58 tegen vangrail Voorgeleiding moord Steen Nieuwe werkplek Sirjanslandse 'punkkip' in de prijzen Bespelen van de thin whistle is geen fluitje van een cent Dinsdag 28 oktober 2008 CDA-fractie breekt lans voor school voor topsporters in Zeeland Tip? redzzee@pzc.nl Meningen over functie van supermarkt in centrum zijn verdeeld. door Melita Lanting zierikzee - Laat de Golff-super- markt van Zierikzee verhuizen naar een plek in Poortambacht, zegt Leefbaar Schouwen-Duive- land. Wat ons betreft kan de super markt verhuizen naar het Ha'ring- vlietplein, zegt Alert!. Nee, zeggen MKB, ondernemers vereniging Neptunus en "de Vere nigde Ondernemers Verenigingen. Houdt de winkels in de binnen stad want Zierikzee is te klein voor een tweede winkelgebied bui ten het centrum. In aanloop naar de raadsvergadering van aanstaan de donderdag is de discussie rond om het winkelhart van Zierikzee in volle hevigheid losgebarsten. Belangrijkste twistpunt is de toe komst van supermarkt Golff De supermarkt zit nu nog aan het Ha venplein in Zierikzee. De winke lier wil daar echter weg, want het vloeroppervlak is krap en binnen afzienbare tijd wordt het Haven plein autovrij en dan kunnen klan ten de winkel niet langer bereiken met de auto. Het college stelt voor de super markt te verplaatsen naar de Gast huisboomgaard, vlak naast concur rent Albert Heijn. Verplaatsing naar een buitenwijk ziet het colle ge niet zitten. De supermarkt moet in het centrum blijven om het winkelhart te versterken. „Twee service-supermarkten naast elkaar werkt in onze ogen niet ver sterkend", zegt Jacqueline van Burg van Leefbaar Schouwen Dui- veland. „Wat ons betreft zou de su permarkt het beste in het centrum kunnen blijven maar dat is om zeep geholpen met de vaststelling van het verkeersplan." Naar welke plek in Poortambacht de winkel moet verhuizen laat Van Burg aan de ondernemer. □2 Leefbaar Schouwen-Duiveland en Alert! zijn voor verhuizing van su permarkt naar Poortambacht. MKB, Neptunus en VOV willen winkels in centrum houden. „Die heeft zelf aangegeven mis schien naar Borrendamme te wil len. Dat vind ik prima, maar ik vind het Haringvlietplein ook goed." Frank Punte, hoofd vast goed van Sligro (de moederorgani satie van Golff) is blij met de steun. „Nou, dan heb ik niet voor niets bij de commissievergadering gezeten", zegt hij. „Dat de Golff in de binnenstad niet vooruit kan is helder." Hij plaats kanttekeningen bij de opmerkingen van onder andere MKB, dat verplaatsing naar de bui tenrand schadelijk is voor de bin nenstad. „Wat het effect is, is heel moeilijk te zien. Zet daar drie on derzoekers op en die komen alle drie met een andere uitslag." Gemeente krijgt minste stemmen op internet voor titel fïetsstad. door Frank Balkenende goes - Volgens de jury is het nog een verrassing welke genomineer de gemeente zich dit jaar fïetsstad van Nederland mag noemen. De publieke stemming, die inmiddels is gesloten, is duidelijk: Veenen- daal gaat aan kop, Goes staat van de vijf finalisten op een vijfde plaats. De officiële uitslag is mor gen. De internetstemming zegt op zich niet zoveel over welke stad nu echt uitblinkt als het gaat om de kwaliteit van het fietspadennet werk, de veiligheid van fietsers en parkeervoorzieningen voor rijwiel gebruikers in een stad. Het is maar hoeveel mensen je weet te bewe gen een digitale stem uit te breng en. Niettemin staat Veenendaal aan kop (29,6 procent), Nijmegen is tweede (27,6 procent), gevolgd door Houten (21,3 procent) en Gro ningen (14 procent). Goes sluit in de finale het hek met een magere 7,5 procent. Morgen bepaalt de ju ry welke gemeente uiteindelijk de titel Fietsstad 2008 mee naar huis mag nemen. heinkenszand - Op de zuidbaan van de A58 ter hoogte van Hein- kenszand is gistermiddag een 19-ja- rige automobiliste uit de gemeente Schouwen-Duiveland tegen de vangrail gereden. Ze moest uitwij ken voor een onderdeel dat van een vrachtwagen was gevallen. De vrouw kwam met de schrik vrij. De schade aan haar auto bleek mee te vallen: lekke achterband en wat blikschade aan de voorzijde. SIRjANSLAND - Zijdehoenders. Het zijn de pun kers onder de kippen. Martha van Dam uit Sir- jansland fokt ze al ruim dertig jaar. En met veel succes. Van Dam valt met haar 'knuffelkippen' re gelmatig in de prijzen. In Brugge werd ze afgelo pen weekend Europees kampioen met een van haar zijdehoenders, een dier van net een jaar oud. Dat leverde naast de eer onder meer een chocolade-zijdehoender van drie kilo op. „Dat heeft een chocolatier twee dagen werk gekost", aldus een trotse Van Dam. foto Marijke Folkertsma middelburg - De 34-jarige man uit Clinge die bekende dat hij in de nacht van zaterdag op zondag een 37-jarige man uit Sint lansteen om het leven bracht, wordt vandaag voorgeleid voor de rechter-com- missaris van de rechtbank in Mid delburg. Dan wordt beslist of hij langer in hechtenis blijft. Het misdrijf vond plaats in een bij gebouw van een woning aan de Tragel in Sint Jansteen. De vermoe delijke oorzaak ligt volgens politie en justitie in de relationele sfeer. Partij legt zich niet neer bij vergunning voor afschot damherten. door Melita Lanting burgh-haamstede - Er zijn veel minder damherten in de Kop van Schouwen dan wordt beweerd. Dat zegt Rob Ossewaarde van de Partij voor de Dieren. Hij stelt dat de telcijfers vervalst zijn door Staatsbosbeheer en de jagers. „Zij zeggen dat er duizend damherten lopen. Als de helft daarvan daar loopt is dat al veel." Volgens Osse waarde worden groepen damher ten bewust meerdere keren opge schreven. „Jagers zijn alleen maar gebaat bij hogere telcijfers. Dat is pure strategie." Ossewaarde zegt dat hij zijn infor matie heeft van tipgevers die bij de tellingen betrokken zijn. „Maar die durven niet naar de pers te stappen, want ze worden geïntimi deerd," Voorzitter Jan Ramondt van de FBE, Fauna Beheer Een heid Zeeland zegt niets te kunnen met deze beschuldigingen. „Men sen kunnen op de uitslagavond, als de tellingen bij elkaar gelegd worden, zeggen als ze het ergens niet mee eens zijn. Als ze dat niet doen ga ik er van uit dat de cijfers kloppen. Maar ik kan niet garande ren dat er geen enkele fout wordt gemaakt." De FBE vroeg vergun ning aan voor afschot van damher ten in de natuurgebieden Kop van Schouwen. Daar leven nu (volgens de telling) duizend damherten. De partij voor de Dieren legt zich daar niet bij neer en wil een ge sprek met betrokken partijen. Tip? redactie@pzc.nl Wintertijd en haar bedrijf was in het weekeinde ook nog eens verhuisd. Zo veel veranderingen waren voor de Vlissingse net iets te veel van het goede. Dus stond ze maandagochtend een uur te vroeg tevergeefs te trekken aan de deur van haar oude kantoor. Hoe ze ook probeerde, hoe ze ook manoeuvreerde met haar sleutel, de deur naar haar oude en vertrouwde werkplek ging echt niet open. En ook nam nie mand van haar collega's de vas te kantoortelefoon op. Pas toen ze via haar mobiele tele foon haar chef belde, hoorde ze dat ze en te vroeg was en'bij het verkeerde kantoor stond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45