'Poohdini' moet Huil City tart grote clubs uit Londen Bouzambou blijft leiden Ben Arfa biedt coach Cerets excuses aan 34 Dinsdag 28 oktober 2008 PZC Fulham, Tottenham, Arsenal en West Ham gingen al voor de bijl. door Peter Leijsten OEN HAAG - Huil City, dé sensatie in de Engelse competitie, klopte dit seizoen vier clubs uit het grote en gehate Londen. Chelsea is mor gen aan 'de beurt. Kingston upon Hull, zoals de ruim 250.000 zielen tellende stad in de regio Humberside officieel heet, staat bekend als een grauw gat met het laagste gemiddelde inkomen van Engeland. Ook de tragische ge schiedenis van de stad - alleen Londen had meer te lijden onder de bombardementen van de Luft waffe in de Tweede Wereldoorlog dan Huil - helpt niet. Die negatieve houding tegenover zijn woonplaats was zanger Paul Heaton midden jaren tachtig meer dan zat. Met een dikke sneer rich ting de chique hoofdstad doopte de frontman van de toentertijd zeer populaire band 'The House- martins' hun debuutalbum 'Lon don o Huil 4'. Ruim twee decennia later blijkt Heaton over profetische gaven te beschikken. Het nietige Huil City AFC, dat afgelopen mei promo- veerde naar het hoogste niveau, zet de miljoenen spenderende voetbalclubs uit de hoofdstad na melijk al twee maanden voor schut. Het begon op de eerste speeldag met Fulham dat met een 2-1 nederlaag terug in de bus naar Londen stapte. Die uitslag deed nog weinig stof opwaaien, maar de twee uitzeges op achtereenvol gens het veld van de grootmach ten Arsenal (1-2) en Tottenham Hotspur (0-1) zorgden voor miljoe nen ongelovige televisiekijkers. Vo- Als het voormalige lelijke eendje Hull City van Chelsea wint, ver slaat de debutant in de Premier League voor de vijfde keer dit sei zoen een Londense club. rige week completeerde Huil City het kwartet door West Ham Uni ted in het eigen KC Stadium met 1-0 te verslaan. De 2-1 zege op Ar senal leverde gokkers overigens in totaal tien miljoen pond verlies op door bij zogenaamde combinatie weddenschappen een zege van de Londenaren te voorspellen. Hull is al ruim honderd jaar oud, maar 'De Tijgers' speelden vóór dit seizoen nog nooit op het hoogste Engelse niveau. 'City' komt van ver. Aan het begin van deze eeuw kwam Huil nog uit in de Third Di vision, de vierde en laagste profdi visie in Engeland. Op een morgen in februari 2001 meldde de selectie zich aan de poort van het oude en onderkomen stadion Boothferry Park. Om daar te constateren dat de eigenaar van het stadion, oud-voorzitter en voormalig En gels tennisprof David Lloyd, de slo ten had laten vervangen. Hij eiste eerst een bedrag van 45.000 pond huurachterstand terug voordat hij de nieuwe sleutels overhandigde. Het was het dieptepunt in een toch al niet florissante historie. Een paar weken later kocht een consortium onder leiding van Adam Pearson, op dat moment commercieel directeur van Leeds United, de club. Sindsdien zit Huil City in de lift. Pearson verkocht de club in de zomer van 2007, finan cieel gezond en met een nieuw sta dion. De jacht op de grote jongens kon beginnen. In die jacht is Lon den, met Fulham, Arsenal, Spurs en West Ham, nog niet helemaal van de kaart geveegd. Chelsea res teert. 'London 0 Hull 5'? Wie weet, de afspraak staat in ieder ge val voor morgen. Bulls hopen dat met Derrick Rose oude tijden weer herleven. door Edward Swier DEN HA AG/CHIC AGO - Zijn oma noemde hem Winnie the Pooh. De kleine Derrick Rose had, van wege zijn bolle buikje en gelige ge laat, namelijk wel wat weg van de befaamde tekenfilmbeer. Eenmaal wat ouder vond Rose de bijnaam niet sexy genoeg. De jan- ge basketballer koos, verwijzend naar zijn gave om met een bal te toveren, voor 'Poohdini' en liet een indrukwekkende tatoeage van een tovenaar op zijn even indruk wekkende linkerspierbal aanbren gen. Was het tot op heden kinderspel, Poohdini - vrij naar Winnie én de mythische goochelaar/boeienko- ning Houdini - moet dit jaar écht gaan toveren. De twintigjarige dribbelaar heeft de taak gekregen Elson en Gadzuric Na een oefencampagne in on der meer Europa, Zuid-Ameri- ka en Azië zijn de Amerikaanse profbasketbalteams klaar voor het nieuwe seizoen. De NBA start dinsdagnacht - vanavond Amerikaanse tijd - met een drietal duels. NBA-kampioen Boston Celtics begint met een thuiswedstrijd tegen uitdager Cleveland Cava liers van LeBron James. De LA Lakers, met juist die twee teams de meest serieuze titel kandidaat, ontvangt de Port land Trailblazers. Chicago Bulls, dat met guard Derrick Rose aan een nieuwe toekomst werkt, ontvangt de Milwaukee Bucks. Bij dat team staan de twee Nederland se NBA-spelers, Francisco Elson en Dan Gadzuric, onder contract. Door een blessure van center Andrew Bogut kreeg met name Gadzuric de afgelopen duels van de nieuwe coach Scott Skiles veel speel tijd. de Chicago Bulls weer wat kleur op de wangen te geven. „Ik denk dat hij dat kan. Hij is nu al, zonder nog maar de geringste ervaring, één van de handigste en snelste jongens van de NBA", zei Deron Williams van Utah Jazz, tegenstan- - der in één van de oefenduels. Rose scoorde daarin gemiddeld 13,9 pun ten, met als uitschieter de dertig punten tegen Dallas Mavericks. De spelverdeler had echter, en dat wordt vooral belangrijk, ook oog voor zijn ploeggenoten. Chicago is wel toe aan nieuw elan. De laatste titel dateert alweer van tien jaar geleden. Onder leiding van Michael Jordan werden tussen 1991 en 1998 zes NBA-titels vero verd. De Bulls waren onverslaan baar, de stad glom van trots. De hele wereld volgde de verrich tingen van Jordan, Scottie Pippen, Dennis Rodman en coach Phil Jackson, de NBA werd wereldwijd een gigantisch marketingsucces dankzij de verkoop van Bulls-para- fernalia. Zover als in de jaren ne gentig zal het dit seizoen, dat van daag begint, absoluut nog niet rei ken voor de Bulls, maar er is hoop. Er wordt aan een nieuw team ge bouwd, een ploeg die de magere resultaten uit de voorbije jaren moet doen vergeten. Vooralsnog ontberen de Bulls, met center Drew Gooden en topscorer Ben Gordon als bekendste namen, vooral ervaring. Acht van de veer tien spelers zitten pas twee seizoe nen of korter in de NBA. En alle ogen zijn nota bene gericht op degene met de allerminste erva ring, Derrick Rose. Er ligt een zware druk op zijn schouders. Rose, die afgelopen zo mer vanwege overbelasting met knieklachten kampte en de laatste oefenwedstrijd uitviel met een heupblessure, gaat daar ontspan nen mee om. De knul blijft be scheiden. „Ik moet nog wennen. Ik reageer nog teveel, moet meer zelf gaan denken. Maar ik krijg wel steeds meer zelfvertrouwen. Dat de coachingstaf in mij gelooft, geeft me een goed gevoel." In een poll op de internetsite van de Chicago Tribune, de toonaange- DEN HAAG - De journalisten die maandag de persconferentie van Olympique Marseille-coach Eric Gerets bezochten, waren getuige van een ongebruikelijk tafereel. Terwijl Gerets poogde te verklaren waarom zijn team zondagavond de 'klassieker' in het Stade Vëlodröme tegen Paris Saint-Ger main met 2-4 had verloren, kwam plots de jonge aanvaller Hatem ben Arfa het perszaaltje van trai ningscentrum La Commanderie binnen. „Ik wil hier in het open baar ook nog even mijn excuses aanbieden", verklaarde hij en ver liet de zaal. Ben Arfa, deze zomer overgeko men van Olympique Lyonnais had zondagavond - uit woede dat Ge rets hem niet in het basiselftal had opgesteld - geweigerd om zich ge durende de tweede helft warm te lopen. De 21-jarige speler, afkom stig uit de Parijse voorstad Cla- mart, had dolgraag tegen de Parij- zenaars gespeeld. Maar Gerets vond dat hij vorige week woens dag tegen PSV in Eindhoven te weinig had gebracht en liet hem de wedstrijd op de bank beginnen. Toen de coach hem opdroeg zich warm te gaan lopen bleef Ben Ar fa zitten. Gerets was woedend over de werkweigering. „Hij wei gerde omdat hij opstandig was. Ik heb direct na de wedstrijd met hem gesproken. Ik wist dat er har de woorden zouden vallen en dat er twee mogelijkheden waren. Of hij zou buigen en het probleem zou de wereld uit zijn, of alle ver trouwen zou weg zijn. Het ging goed. We hebben elkaar weer om helsd", aldus Gerets. Om aan te ge ven dat het weer koek en ei is met het Frans-Tunesische talent gaf Ge rets gisteren aan dat hij eraan dacht hem op te stellen in de wed strijd tegen Nantes. Ostar Dieleman is de topschutter van het weekeinde met 5 goals. MIDDELBURG - Hoessein Bouzam bou handhaaft zich aan kop van de PZC-topscorerslijst. De aanval ler van RCS was eenmaal trefzeker in de uitwedstrijd tegen PSV en komt nu op een totaal van 18 pun ten. Dennie le Comte (Duiveland) voegde zich bij achtervolger Arjen Pattenier van Oostkapelle. Beide spelers hebben 15 punten. Dennis de Nooijer kwam de top tien bin nen. De speler van RCS was tegen PSV goed voor twee doelpunten en staat nu op een totaal van 12 1. Hoessein Bouzambou (RCS) 2. Dennie Ie Comte (Duiveland) - Arjen Pattenier (Oostkapelle) 4. J Marinus Baas (Kloetinge) 5.4- Wesley Goud (SKNWK) •f" René-Michel Gerritsen (Veere) f Mark Minderhoud (Noormannen) 'f Dennis de Nooijer (RCS) - Adri van Hanegem (IJzendijke) 10. 'f- Sebastian la Grand (Hoedekenskerke) Johnny Lensen (Koewacht) John Sommeijer (Volharding) punten. De topschutter van dit weekeinde was Ostar Dieleman van Philippine. Hij was tegen Ter hole de man van de wedstrijd met vijf doelpunten. Tot nu toe had hij voor de zondag-vijfdeklasser 'glechts' twee keer gescoord. Jorn Otte (Hoedekenskerke) pro duceerde wier treffers in het duel met SVD. Hoessein Bouzambou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36