Iedereen kan straks in Oud Zorgvliet stappen' DELSCHER 20 JAAR DELSCHER. Goes raakt achterop in landelijke strüd om titel fietsstad 'Cijfers herten vervalst' Cameratoezicht Wemeldinge Sirjanstandse 'punkkip' in de prijzen WPZC Dinsdag 28 oktober 2008 25 Bezwaarmakers willen dat Goes procedure voor afkickkliniek stopzet. door Frank Balkenende GOES - Als de GGZ Westelijk Noord-Brabant en de Schotse in stelling Castle Craig afzien van de vestiging van een verslavingskli niek in het pand Nazareth 4 (Oud Zorgvliet) in Wolphaartsdijk, kan er procedureel zonder enig pro bleem een andere verslavingsinstel ling in terecht. Geheel denkbeeldig is de situatie niet, want Oud Zorg vliet staat te koop. Welke overlast krijgen we straks?, vragen omwo nenden zich af. Even kort de status quo. De (om streden) behandelkliniek voor ver slaafden mag er komen van de ge meente en de provincie, ondanks massaal protest uit het dorp. De 250 ingediende bezwaren tegen de ruimtelijke procedure werden dit voorjaar afgewezen dan wel niet-ontvankelijk verklaard. SIRJANSLAND - Zijdehoenders. Het zijn de punkers onder de kippen. Martha van Dam uit Sirjansland fokt ze al ruim dertig jaar. En met veel succes. Van Dam valt met haar 'knuf- Het college verleende 30 juli een bouwvergunning aan Villa Craig BV, waarin de GGZ Westelijk Noord-Brabant en Castle Craig sa menwerken. Eind augustus bleek echter dat de villa, waar volgens plan een logies gebouw met zestien appartemen ten zal worden aangebouwd, te koop staat. De initiatiefnemers lie ten weten ook een andere locatie (naar verluidt een voormalig inter naat in Kortgene) te onderzoeken. Daarbij onderstreepte GGZ-be- stuursvoorzitter Wubbo Petersen dat werd gezocht naar een koper, omdat 'procedures zo lang duren'. Door de ommezwaai van Villa Craig BV besloot de Vereniging Ge meenschap Wolfaartsdijk zich bij de tegenstanders aan te sluiten. Gisteren zaten ze bij de Goese (on afhankelijke) bezwarencommissie. Volgens hen moet de gemeente de bouwvergunningsprocedure sta ken, daar 'er geen economische on derbouwing meer is nu het pand te koop staat'. Arie Goud, secreta- felkippen' regelmatig in de prijzen. In Brugge werd ze afgelopen week end Europees kampioen met een van haar zijdehoenders, een dier van net een jaar oud. Dat leverde ris van de Vereniging Gemeen schap Wolfaartsdijk: „De vrijstel ling van het bestemmingsplan is niet op naam gesteld. Als Oud Zorgvliet wordt verkocht, kan straks iedereen erin stappen. Wat krijgen we dan? Cliënten die door het dorp lopen en overlast veroor zaken?" De vereniging steunde juist het initiatief omdat GGZ/Castle Craig hadden bezwo ren dat de kliniek nauwelijks tot geen overlast zou veroorzaken. Het college van burgemeester en wethouders is niet van plan de pro cedure in te trekken. „Zolang Villa Craig BV niet verzoekt de bouw vergunning in te trekken, mag er van worden uitgegaan dat de komst Van de verslavingskliniek naar Wolphaartsdijk nog niet van de baan is", zei Peter Daniëlse gis teren namens het college. De bezwaarmakers vrezen voor waardedaling van hun huizen, aan tasting van het uitzicht (de nieuw bouw wordt volgens de bezwaar makers te hoog) en meer verkeer. naast de eer onder meer een choco- lade-zijdehoender van drie kilo op. „Dat heeft een chocolatier twee da gen werk gekost", aldus een trotse Van Dam. foto Marijke Folkertsma Gemeente krijgt minste stemmen op internet; officiële uitslag morgen. door Frank Balkenende GOES - Volgens de jury is het nog een verrassing welke genomineer de gemeente zich dit jaar fietsstad van Nederland mag noemen. De publieke stemming, die inmiddels is gesloten, is duidelijk: Veenen- daal gaat aan kop, Goes staat van de vijf finalisten op een vijfde plaats. De officiële uitslag is mor gen. De internetstemming zegt op zich niet zoveel over welke stad nu echt uitblinkt als het gaat om de kwaliteit van het fietspadennet werk, de veiligheid van fietsers en parkeervoorzieningen voor rijwiel gebruikers in een stad. Het is maar hoeveel mensen je weet te bewe gen een digitale stem uit te breng en. Niettemin staat Veenendaal aan kop (29,6 procent), Nijmegen is tweede (27,6 procent), gevolgd door Houten (21,3 procent) en Gro ningen (14 procent). Goes sluit in de finale het hek met een magere 7,5 procent. Morgen bepaalt de jury onder lei ding van Jeltje van Nieuwenhoven welke gemeente uiteindelijk de ti tel Fietsstad 2008 mee naar huis mag nemen. De uitslag wordt be kendgemaakt tijdens een sympo sium van de Fietsersbond in Utrecht. Mocht Goes in de finale hekken sluiter blijven, dan zal de Goese wethouder Rinus Dieleman (CDA, verkeer) geen traan laten. Hij vindt het hoe dan ook al een pres tatie dat Goes bij de landelijk vijf best scorende gemeenten is geko men. Die zijn geselecteerd na een onderzoek in het kader van het project Fietsbalans 2. Goes scoort bijvoorbeeld landelijk het best van alle gemeenten als het gaat om het aantal verplaatsin gen per fiets: 51 procent van alle verkeersbewegingen gebeurt per fiets. Een gratis, bewaakte fietsen stalling - zoals koploper Veenen daal die bijvoorbeeld wel heeft - ontbreekt echter. In december verwacht wethouder Rinus Dieleman de Goese eindre sultaten van het project Fietsba lans 2. De titel Fietsstad 2008 lijkt aan de gemeente Goes voorbij te gaan, tenzij de jury morgen an ders oordeelt. Op internet krijgt Goes de minste stemmen. DIT JAAR BESTAAN WIJ 20 JAAR EN WE ZIJN TOTAAL VERNIEUWD! Daarom krijgt u in de week van Dinsdag 28 oktober t/m zaterdag I november bij aankoop vanaf 500,- een 'Delscher'taart cadeau. U bent van harte welkom! Uw Delscher team DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Partij" voor de Dieren legt zich niet neer bij afschotvergunning. BURCH-HAAMSTEOE - Er zijn veel minder damherten in de Kop van Schouwen dan wordt beweerd. Dat zegt Rob Ossewaarde van de Partij voor de Dieren. Hij stelt dat de telcijfers vervalst zijn door Staatsbosbeheer en de jagers. „Zij zeggen dat er duizend damherten lopen. Als de helft daarvan daar loopt is dat al veel." Volgens Osse waarde worden groepen damher ten bewust meerdere keren opge schreven. „lagers zijn alleen maar gebaat bij hogere telcijfers. Dat is pure strategie." Ossewaarde zegt dat hij zijn infor matie heeft van tipgevers die bij de tellingen betrokken zijn. „Maar die durven niet naar de pers te stappen, want ze worden geïntimi deerd." Voorzitter Jan Ramondt van de FBE, Fauna Beheer Een heid Zeeland zegt niets te kunnen met deze beschuldigingen. „Men sen kunnen op de uitslagavond, als de tellingen bij elkaar gelegd worden, zeggen als ze het ergens niet mee eens zijn. Als ze dat niet doen ga ik er van uit dat de cijfers kloppen. Maar ik kan niet garande ren dat er geen enkele fout wordt gemaakt." De FBE vroeg vergun ning aan voor afschot van damher ten in de natuurgebieden Kop van Schouwen. Daar leven nu (volgens de telling) duizend damherten. De partij voor de Dieren legt zich daar niet bij neer en wil een ge sprek met betrokken partijen. Voorzorgsmaatregel om al jaren bestaande overlast aan te pakken. door Harmen van der Werf WEMELDINGE - Cameratoezicht op het Dorpsplein van Wemeldinge, bij woonzorgcentrum De Wemel, moet een einde maken aan over last die jongeren daar al enkele ja ren veroorzaken. -Vooral de zater dagnacht is het er vaak raak. Came rabeelden worden permanent op geslagen, maar van zaterdag op zondag worden ze van 23. tot 4 uur continu bekeken, zodat de politie direct kan ingrijpen. Siebe Kramer, burgemeester van Kapelle, hoopt dat van het camera toezicht een preventieve werking uitgaat. Het is naar zijn oordeel no dig dat cameratoezicht wordt inge voerd, omdat met name bewoners van De Wemel veel hinder onder vinden. „Harde muziek uit auto's, kapotte bierflessen, voetballen in het bushokje, het is allemaal nogal vervelend." Kramer realiseert zich dat de jongeren straks een niet-be- waakte hangplek kunnen opzoe ken. „We zullen dan naar bevind van zaken handelen." Kapelle wilde eigenlijk begin dit jaar al het cameratoezicht invoe ren. De wetgeving is echter 1 janua ri veranderd. Er moet aan strenge re privacyeisen worden voldaan. De beelden worden bekeken in het politiebureau in Goes, waar ook de opnames van camera's in de Goese binnenstad binnenko men. „De lijn naar Goes moest be ter beveiligd worden, zodat nie mand kan meekijken", aldus Kra mer. „Het heeft daarom wat langer geduurd dan we hoopten." Cameratoezicht in Wemeldinge is overigens niets nieuws. Al enkele jaren vindt dit plaats bij het sluis- plateau, waar in de zomermaan den ook een speciale politiepost is. Watersporters hadden nogal eens last van jongeren die een oude tra ditie in ere houden, door in één van de sluizen te springen, vlak voor of naast passerende schepen. Kapelle voert cameratoezicht in op het Dorpsplein in Wemeldin ge. Als de overlast zich daarna verplaatst, zal Kapelle 'naar be vind van zaken' handelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27