Zelzate wil Miami weer open 33 goede service nette prijs Word ook abonnee! VERHUISBERICHT Geweld jaagt Congoiezen op de vlucht Neonazi's wilden Obama vermoorden Buien Cristiano Ronaldo beste speler van het seizoen WALCHEREN Emotionele schade van overval is groot Muzeeum evacueert cultureel erfgoed DINSDAG 28 oktober 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 257 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Belgische federale politie pakt in 2009 drugstrafiek harder aan. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Burgemeester Freddy de Vilder van Zelzate verzoekt zijn collega Jan Lonink van Terneuzen om coffeeshop Miami zo snel mo gelijk te heropenen. Het ontbreken van een verkoop punt voor softdrugs in Zeeuws- Vlaanderen leidde de voorbije we ken tot een toename van overlast door drugstoeristen in Zelzate én andere grensplaatsen. Ook uit Mal- degem kwamen verzoeken om een van de Terneuzense shops weer te openen. Volgens De Vilder is er de laatste weken sprake van een intensivering van de illegale handel in softdrugs. „De handel steekt de kop weer op. Op par kings, bij speeltuinen en op het busplein. De autootjes met veel jongelui er in uit Henegouwen, West-Vlaanderen en Noord-Frank rijk duiken weer overal op. Na de sluiting van de Terneuzense shops nam de trafiek wat afj maar het verkeer op de R4 neemt de laatste tijd weer fors toe. Ik hoop dat de gemeente Terneuzen snel actie on derneemt, want als er daar weer wordt verkocht is er tenminste in Zelzate weinig overlast." De Vilder begrijpt dat zijn verzoek aan Lonink wat hypocriet is. „Feit Zelzate verzoekt Terneuzen om coffeeshop Miami te heropenen. De sluiting leidt tot een toename van overlast door drugstoeristen in Zelzate andere grensplaatsen. is dat België geen gedoogbeleid kent. Ik kan daar weinig aan ver helpen." Miami stopte eind sep tember na een inval van justitie met de verkoop van softdrugs. Na de vrijlating van de eigenaar en be drijfsleider van de shop én overleg met de gemeente, hervat de shop deze week de verkoop. De Vilder pleitte lokaal en federaal voor in tensievere politiesamenwerking aan weerszijden van de grens bij het bestrijden van de overlast en het oprollen van kwekerijen. Dat pleidooi was niet voor niets. Vanaf 2009 kent de bestrijding van de softdrugshandel en de kweek van hennep bij de Belgische federa le politie een hoge prioriteit. Dit was tot nu toe volgens hoofdcom missaris Luc Boterberg in het dis trict Dendermonde (de grens streek) niet het geval. In het politiebeleidsplan 2009-2011 is er behalve meer aandacht ook meer geld voor de drugsbestrij ding. Boterberg voorspelt vanaf de jaarswisseling meer acties in de grensstreek, al dan niet samen met de Zeeuwse politie. Glashandel MELIESTE Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 Het hoofdkantoor van de PZC is verhuisd van Goes naar Middelburg. U vindt onze nieuwe gegevens in het colofon op pagina 2. ■HU mi Zeeland: 2 en 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Me ningen: 13; Economie: 14 en 15; Geld en Werk: 16 en 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur; 29; Buitengebied: 30 en 31; Agenda: 32; Sport: 33 t/m 37; Televisie: 38 en 39. WASHINGTON - De Amerikaanse overheid is er naar eigen zeggen achter gekomen dat twee neonazis- tische skinheads uit Tennessee van plan waren om de Democratische presidentskandidaat Barack Oba ma te vermoorden. Ook zouden ze 102 zwarten hebben willen do den. Het 'complot' werd ontdekt door de inlichtingendienst ATF van Justitie. Belgen moeten drugsproblemen zelf oplossen reageeropwww.pzc.nl De PZC hoort in de Zeeuwse hoofdstad eens 54% Bi 46% aantal reacties: 547 KINSHASA - Duizenden burgers in Congo zijn op de vlucht geslagen voor gevechten tussen rege ringstroepen en rebellen op zo'n veertig kilome ter van de stad Goma. De Democratische Repu bliek Congo heeft sinds gisteren een nieuwe rege ring. Die moet onder meer proberen een eind te maken aan het toenemende geweld van rebellen bewegingen. Woedende Congoiezen gooiden gis teren stenen en andere voorwerpen naar VN-ge- bouwen in Goma en omgeving; ze waren boos omdat de 17.000 man sterke VN-vredesmacht niet in staat was hen te beschermen tegen het ge weld. foto Karei Prinsloo/AP pagina 8; strijd stort Congo in chaos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1