Ook postuum een onruststoker Terroristen Bali voor vuurpeloton Verhuisbericht Nü mm»m Arrestatie voor virtuele moord PZC Zaterdag 25 oktober 2008 9 JAKARTA - De drie mannen die ter dood zijn veroordeeld voor de aan slagen van 2002 op het Indonesi sche eiland Bali zullen volgende maand worden terechtgesteld. Dat heeft het openbaar ministerie giste ren bekendgemaakt. De drie - Amrozi Nurhasyim, Ali Gufron en Imam Samudra - heb ben al hun beroepsmogelijkheden uitgeput. Zij zullen door een vuur peloton worden geëxecuteerd op het gevangeniseiland waar ze wor den vastgehouden. De exacte da tum van de terechtstellingen is niet bekendgemaakt. Vicepresi- dent Jusuf Kalla verklaarde dat de regering geen aarzeling kent bij het laten voltrekken van de dood vonnissen. Nurhasyim, Gufron en Samudra zijn veroordeeld voor het plannen en helpen uitvoeren van de zelf moordaanslagen van 12 oktober 2002 op twee disco's op Bali. Daar bij kwamen 202 mensen om het le ven, onder wie veel jonge buiten landse toeristen. De aanslagen zouden zijn gefinan cierd door Al Qaida en uitgevoerd door leden van de Zuidoost-Aziati sche terreurgroep Jemaah Isla- miyah. Die pleegde later meer aan slagen in Indonesië. De autoritei ten pakten de afgelopen jaren hon derden moslimextremisten op. Maak een afspraak met uw Bosch Car Service-garage! AXEL 0115 - 56 20 45 BORSSELE Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 0113 - 35 08 63 GOES Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 0113 - 27 36 65 KAPELLE Garage Hoogesteger Dijkwelsestraat 59 C 0113 - 34 13 15 KOUDEKERKE Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 C 0118 - 55 19 91 MIDDELBURG Auto Service Van Liere Voitaweg 33 0118 - 62 76 80 TERNEUZEN Autocentrum Terneuzen Handelspoort 2 C 0115 - 64 92 80 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 0118 - 46 46 44 YROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 <"0118 - 59 15 24 Service (O) Mogelijk weer sectie op lichaam Haider na vermoeden drugs. door onze correspondent Achille Prick BERLIJN - Twee weken na de dood van de Oostenrijkse rechtspopulist Jörg Haider houdt zijn vrouw Clau dia de crematie nog steeds tegen. Ze gelooft niet dat haar man in korte tijd extreem veel heeft ge dronken en vervolgens in een mis tige nacht met ruim 140 kilometer per uur uit de bocht is gevlogen. Mogelijk wil ze het lijk nog een keer laten onderzoeken. Het ontbreken van remsporen zou er volgens de familie onder meer op wijzen dat Haider het bewust zijn heeft verloren en mogelijk on der invloed van verdovende mid delen was. Die zouden mogelijk ongemerkt in zijn drank zijn ge daan toen hij twee uur voor zijn dood een bezoek bracht aan de ho- mobar 'Zum Stadtkramer' in de Oostenrijkse stad Klagenftirt. Justi tie stelt dat er geen sporen van drugsgebruik in het lichaam van Haider zijn gevonden. Volgens diverse getuigen ging Hai der rond 23.00 uur de homobar binnen en was hij op dat moment nuchter. Een 18-jarige jongen heeft verklaard dat hij er met Haider een fles wodka heeft leeggedron ken. Even na één uur 's nachts TOKIO - Een Japanse vrouw is gear resteerd omdat ze haar virtuele echtgenoot in een videospel zou hebben vermoord. Dat berichtte de BBC gisteren. De 43-jarige Japanse was witheet toen ze opeens de tekst 'geschei den' op haar scherm zag staan, na dat ze het populaire Koreaanse in ternetspel Maplestory met haar vir tuele man had verloren. De vrouw brak in in de computer van de man die haar virtuele echtgenoot speelde in het spel, stal zijn inlog gegevens en 'doodde' zijn virtuele alter ego. Maplestory draait om het verslaan van monsters, maar de virtuele karakters kunnen ook relaties met elkaar opbouwen en sociale activiteiten onderhouden. De 43-jarige pianolerares wordt mogelijk aangeklaagd voor het in breken in een computer en het ma nipuleren van datagegevens. Als ze wordt -veroordeeld kan ze vijf jaar cel en een boete van maximaal 4000 euro tegemoet zien. sloeg hij net buiten Klagenftirt met zijn VW Phaeton over de kop met 1,8 promille alcohol in zijn bloed. Claudia Haider noemt het onmo gelijk dat Jörg in twee uur tijd zo veel heeft gedronken. „Dat was niets voor hem", zei ze gisteren. Te gelijkertijd nam ze afstand van spe culaties dat er een aanslag zou zijn gepleegd op Haider. Ze wil wel dat wordt gekeken of Haider tijdens de autorit een telefoontje of sms'je heeft ontvangen. Justitie zag tot nu toe geen aanleiding om dit te checken. Oostenrijk weet niet goed wat het aan moet met alle verhalen die de afgelopen dagen rondom de overle den Jörg Haider zijn opgedoken. Bijvoorbeeld over de duidelijke aanwijzingen dat de getrouwde Haider, vader van twee dochters, een dubbelleven leidde en vaak in de homoscene opdook. Zowel de media als zijn politieke tegenstan- 'Steeds lastiger om te zwijgen over de verhalen over de homoscene' ders hebben zich altijd aan de co de gehouden hierover te zwijgen, maar dat wordt steeds lastiger. Zijn voormalige plaatsvervanger en woordvoerder Stefan Petzner verklaarde in een radio-interview dat hij en Haider een 'allesomvat tende relatie hadden, op alle ni veaus'. Hij noemde Haider de be langrijkste persoon in zijn leven. Wat hij daar precies mee bedoelde moet volgens Petzner tussen hem en Haider blijven. Volgens Petzner was Claudia op de hoogte van de 'mannenrelatie' en had ze er ook niets op tegen. „Zij heeft van hem gehouden als vrouw, ik heb op een heel andere manier van hem gehouden en zij begreep dat." De ze uitlatingen lijken Petzner nu de politieke kop te kosten. Hij stond klaar om Haider als fractievoorzit ter op te volgen, maar werd gepas seerd. Hij zou 'te emotioneel' zijn. Jörg Haider volgt samen met Stefan Petzner een televisiedebat aan de vooravond van de parlementsverkiezingen eind september in Oostenrijk. foto Ceorg Hochmuth/EPA Per 25 oktober 2008 verhuist het PZC hoofdkantoor van Goes naar Middelburg. Nieuw kantooradres: Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Telefoon: 0118-43 4000 Nieuw postadres: Postbus 91 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118-43 4010 E-mail: redactie@pzc.nl Advertentiebedrijf Verkoopteam Zeela Telefoon: 0118-43 4070 E-mail: teamzeeland@bndestem-pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9