Vrouw in Italië: i3 spectrum PZC Zaterdag 25 oktober 2008 heilige of hoer Moana Pozzi, de in 1994 plots overleden pornoster, was voor de meeste Italia nen de ultieme vrouw: zowel hoer als heilige. foto Hollandse Hoogte aanpak van het probleem, bijvoorbeeld door prosti tutie te laten ontwikkelen tot een te controleren be drijfstak. Taboe blijft overheersen. En taboe prikkelt de fanta sie en leidt tot excessen. Het kan een rem zijn op de ontwikkeling van een 'gezondere' seksualiteit ge baseerd op wederzijds respect, vindt psychologe Pompei. Ze stelt dat de seksuele revolutie niet on opgemerkt aan Italië voorbij is gegaan, maar dat 'het hoerige aspect aan seks is blijven kleven'. „Er is tegenwoordig meer vrijheid en seks, maar men blijft instinctief zoeken naar verboden. De grenzen worden steeds meer verlegd. Dan kom je uit bij kleine meisjes en transseksuelen." Met de jongeren is het volgens haar ook niet best gesteld. „Voor seksuele voorlichting op scholen is geen geld en tijd meer. Oude wijsheden houden stand en worden versterkt door alle geseksualiseer- de boodschappen die vandaag over hen worden uit gestort. Meisjes worden, overigens ook door meis jes zelf, nog steeds ingedeeld in heiligen en hoeren en leven er nog meer naar dan vroeger." De rol van de media, met name televisie, is groot. Op staatszender Rai en andere kanalen paraderen en dansen schaars geklede vrouwen op een manier die in een ranzige seksclub niet zou misstaan. Dé afgelopen weken was bijna elke avond op een van de zenders van premier Silvio Berlusco ni de uitverkiezing te zien van de twee meisjes die het komend seizoen af en toe half naakt mogen opdraven in een dage lijks satirisch nieuwsprogramma. Een veemarkt was er niets bij. Des te opmer kelijker dat ook de moeders van deze meis jes om het hardst hopen dat hun nu nog stu derende dochters worden gekozen tot 'velina', het best te vertalen met televisiehoertje. Of het nu komt door de geschiedenis, de machocultuur, de kerk of de nog ongelijke kan sen in de Italiaanse maatschappij, feit is dat vrouwen graag in de huid blijven kruipen van de hoer. Soms letterlijk, want honderden vrou wen reageerden op de oproep wie de filmrol wil spelen van Moana Pozzi, een in 1994 plots overleden pornoster, die elke Italiaan, van bouwvakker tot politicus, het hoofd op hol bracht. Ze was beschaafd, intelligent en mysterieus. Ze verscheen talloze malen op televisie en vertelde over haar jeugd bij 'de nonnen', haar gymnasium opleiding en dat ze volop genoot van seks en de bizarre live-optredens die het publiek de kans gaven haar te betasten. De natie hing sprakeloos en gefascineerd aan haar lippen. Hier zat' de ultieme vrouw: zowel hoer als madonna. Overigens heeft Moa na bij leven ook nog gepleit voor hero pening van bordelen. Dat idee, net als haar Partij van de Liefde, heeft nooit veel navolging gehad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93