Kritiek op omvang nieuwe sporthal Sas A Kunstkwartier breidt uit geen secretar/s EÏ3 nen www.steendijk.nl www.goesemeer.nl Unieke uitvoering sprookje Peter en de Wolfin Scheldetheater Vandaag genieten van kookdemonstraties met Miele stoomovens en Outdoorchef barbecues in Binnenuit bill www.binnenuit.nl uit op zoek naar woonruimte? of wilt u woonruimte verhuren? www.rotsvast.nl Z PZC Zaterdag 25 oktober 2008 29 STEENDIJK MAKELAAR TAXATEUR OG Als het gaat om exclusief onroerend goed! Gemeente probeert aan wensen verenigingen tegemoet te komen. door Eugene Verstraeten SAS VAN GENT - Meerdere gebrui kers van de toekomstige sporthal in het project Canadalaan in Sas van Gent vindt de accommodatie zoals die gepresenteerd is, te klein voor hun activiteiten. Tijdens een informatiebijeenkomst kreeg wet houder Cees Liefting deze week flink wat kritiek vanuit de sport verenigingen. De gemeente gaat nu bekijken in hoeverre een aantal wensen alsnog in het plan kan worden ingepast. Het project Canadalaan omvat naast een sportaccommodatie on der andere ook een brede school en een cultureel centrum. Alles bij elkaar voor de gemeente een inves tering van zo'n vijftien miljoen eu ro. „We hebben een haalbaarheids onderzoek gedaan en daar kwam een aantal vierkante meters uit dat financieel haalbaar is", zegt Lief ting. „Het blijkt nu dat er bij de toekomstige gebruikers veel meer wensen zijn dan waaraan we kun nen voldoen." Liefting zegt de kritiek vanuit de verenigingen wel te kunnen begrij pen. „Ze beschikken nu over een hele grote sportzaal in een oude fabriekshal, waar heel veel kan. Zo'n ruimte kun je natuurlijk nooit meer neerzetten. Maar in de nieuwe accommodatie kunnen we wel de meeste van de huidige Een aantal verenigingen vindt de geplande nieuwe sportzaal aan de Canadalaan in Sas van Gent veel te klein voor de huidige acti viteiten. sportactiviteiten onderbrengen." Turnvereniging THOR wil ruimte om een aantal turntoestellen vast op te stellen. „Maar dan praat je niet over een paar ton, maar over enkele miljoenen. Dat is, om in turntermen te blijven, een brug te ver", zegt Liefting. „Maar we wil len kijken hoever we ze toch tege moet kunnen komen." De zaalvoetbalverenigingen vin den dat de nieuwe sportzaal drie meter breder moet Worden. Aan vankelijk was sprake van twee vol ley balvelden. Na kritiek van volley balclub Savok werden dat drie vel den. „Nu willen ze ineens vier speelvelden", zegt Liefting. „We gaan in Sas van Gent echt iets goeds realiseren. Zo'n grote fa briekshal kunnen we niet terugzet ten, maar wel een voorziening waarmee Sas van Gent de komen de 40 jaar vooruit kan." Palestina-bijeenkomst in vakbondskantoor TERNEUZEN - De Abvakabo-FNV af deling Zeeuws-Vlaanderen houdt vrijdag 31 oktober een informatie- en discussiebijeenkomst over Pales tina in het vakbondskantoor aan de Guido Gezellestraat in Terneu- zen. Aanvang 19.30 uur. De bijeen komst dienst als aanloop naar de landelijke Midden-Oostenconfe- rentie die de FNV begin 2009 houdt. De bijeenkomsten gaan over de solidariteit met Palestijnse collega's en migranten in zowel Pa lestina als Israël. Uitgenodigd is be stuurslid Laila Sha'ar van de Pales tine Federation of Trade Unions. Boekenmarkt Lions Club in Terneuzen TERNEUZEN - Lions Club Zostera houdt vrijdag 7 en zaterdag 8 no vember een tweedehands-boeken markt in de Grote Kerk in Terneu zen. De opbengst is bestemd voor de Stichting Oranjekwartier en de Stichting Speelkwartier. De Stich ting Mali staat er met een verkoop stand voor hun zonovenproject en op zaterdag is verkoop van kerst kaarten voor Unicef Verder een ex positie van kindertekeningen van het Peace Poster Project van de Stichting Zeeuwse Gronden.Ope- ningstijden vrijdag; 13.00-20.00 en zaterdag; 10.00-16.00 uur. AXEL - Het is een jaarlijks terugkerend ritueel, maar daarom is de spanning bij de eigenaren niet minder. Kritische ogen, waaronder die van keurmeester J. Vijf- wikel (foto), bekeken gisteren in de manege van de Axelse Ruitersportvereniging een paar honderd 'klein- dieren' van alle kanten: konijnen, cavia's, kippen en sier- duiven van zowat alle voorkomende rassen. Na de keu ring opende wethouder Frans van Hulle aan het begin van de avond de tentoonstelling van kleindierenvereni- ging Ter Verbetering, die vandaag (10.00 tot 22.00 uur) en morgen (10.00 tot 16.30 uur) nog te bezichtigen is. foto Camile Schelstraete STEENDIJK makelaar Si taxateur o.g. Kantoorlocatie: De Goese Watertoren 's Gravenpolderseweg 1d 4462, CC Goes Tel. 0113-219445 06-53863250 NVM door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In het kader van het 115-jarig bestaan biedt muziekvere niging De Vliegende Hollander dinsdag 28 oktober alle Terneuzen- se basisscholen een unieke uitvoe ring in het Scheldetheater aan. Voor drie volle zalen wordt het muzikale sprookje Peter en de Wolf van Sergei Prokofjev ten gehore ge bracht. Het verhaal is bedacht om zowel kinderen als volwassenen bekend te maken met verschillen de instrumenten in een orkest. De Vliegende Hollander tekent onder leiding van dirigent Ad van Nieu- wenhuijze voor de muzikale invul ling. De muzikanten worden bijge staan door de verhalenverteller, in de persoon van burgemeester Jan Lonink. Leerlingen van Toonbeeld hebben levensechte poppen ge maakt, die worden bediend door poppenspeler Rini Fenijn uit Nieuwvliet. De voorstellingen zijn om 11.30,13.00 en 14.30 uur. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl Inmiddels drie lege panden gevuld door kunstenaars in Hulst door Harold de Puysseleijr HULST - Met de ondertekening van het derde contract, deze week, krijgt het Kunstkwartier in de om geving van de basiliek in Hulst ver der vorm. Vier kunstenaars nemen hun in trek in de voormalige bakkerij aan de Broodmarkt, die eigendom is van de Woonstichting Hulst. Directeur Jos Valckx van die stich ting zette zijn handtekening onder het contract, evenals de kunste naars Paul van Waes (installaties van recyclingmateriaal), Quinten Buijsse (fotografie), Servaas Roe- landse (sculpturen) en Helmie Smets (textielatelier). Op 1 oktober werd de eerste HulSt Art shop 'La Vie en Rose' geo pend. Dat pand bevindt zich in de Lange Nieuwstraat, achter de Huls ter Basiliek. De winkel is tijdens het weekend geopend. In 'La Vie en Rose' zijn kunst en brocanterie te koop. HulSt Art bemiddelt tussen eigena ren van leegstaande panden in de Hulster binnenstad en mensen uit de wereld van kunst en cultuur. Kunstenaars en ambachtslieden pw Met de ondertekening van het derde gebruikerscontract, deze week, krijgt het Kunstkwartier achter de basiliek in Hulst verder kunnen een pand gebruiken zon der dat ze daarvoor huur betalen. Dit geeft hen de kans om tegen zeer geringe kosten een start te ma ken. HulSt Art wil met dit initia tief de binnenstad bovendien aan trekkelijker maken voor bewoners en bezoekers. Twee maanden geleden werd het tweede contract in het kader van het project getekend. Het gaat daar bij om een pandje aan de Lange Nieuwstraat, waarin studenten van de Fontys Academie Tilburg hun stage gaan doorbrengen. De komende weken wordt de ruimte door de studenten met hulp van HulSt Art geschikt gemaakt als ate lier en winkel. www.hulstart.nl. SLUIS - WD-fractievoorzitter Jo- han Provoost wist niet hoe hij het moest verwoorden en vroeg tij dens de raadsvergadering dus maar plompverloren of B en W de benoeming overwogen van een partner van een collegelid tot ge meentesecretaris. Provoost had namelijk 'geruchten' gehoord dat echtgenote Tineke van Henk Luijendijk, die nog werk te als gemeentesecretaris van de voormalige gemeente Axel, in de race zou zijn voor de functie. Bur gemeester Jaap Sala was duidelijk: het is 'uitgesloten' dat een echtge noot of echtgenote van een der huidige collegeleden als hoogste ambtenaar wordt aangesteld. Lui jendijk meldde gisteren dat hij daar ook 'nooit aan heeft gedacht'.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69