Gentsestraat autovrij in plan van de donkere nacht vaker uit bij één van de grootste lichtvervuilers Wat is er te zien? N.V.VERMEULEN Excursie door het Zwin AIRS Weer maand cel geëist tegen Terneuzenaar z PZC Zaterdag 25 oktober 2008 27 Renesse X A Oüwerkerk ïee^Arendskerke Nieuwvliet EllewouïMjk Voor het volledige programma in elke plaats, kijk op onze website www.pzc.nl/nachtvandenacht Kinderactiviteiten HH Lezing/verhaal Optreden/voorstelling Sterren kijken Knutselen/Workshop Eten/drinken Wandeling/excursie Donkerste plekjes van Zeeland Anna Jacobapolder ^7 Nieuwvliet Burgh-Haamstede Oostkapelle Neeltje Jans Kamperland Middelburg Op diverse plaatsen in Zeeland worden activiteiten gehouden in het kader van de 'Nacht van de nacht'. Algemene Bouwonderneming traditionele woningbouw in alle stijlen verantwoord bouwen binnen uw budget wij garanderen een vaste prijs, korte bouwtijd vrijblijvend voorontwerp en prijsofferte bouwen met eigen vakmensen HOOGKAMERSTRAAT 353 - 9140 TEMSE Tel. 0032-3 771 49 37 - Fax 0032-3-711 00 49 www.nv-vermeulen.be info@nv-vermeulen.be "Vraag onze gratis brochure aan!" Gemeente Hulst werkt aan integraal plan voor verkeer in binnenstad. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst is be zig met de uitwerking van een ver keerscirculatieplan voor de binnen stad. Wethouder Clen de Kraker (verkeer) verwacht dat plan ko mend voorjaar aan te kunnen bie den voor besluitvorming in de ge meenteraad. Centraal in het plan staat de afslui ting van de Gentsestraat op zon dagmiddagen en feestdagen en tij- j dens festiviteiten. Het verkeersvrij maken van de be langrijke winkelstraat stuit echter op verkeerstechnische problemen, omdat er geen alternatief is om de binnenstad vanuit het zuiden op een andere manier te bereiken. Bij afsluiting van de Gentsestraat is het noodzakelijk het verkeer in de omgeving van het Scharnier goed te regelen. Dat is lastig, om dat er de nodige omleidingsproble men zijn. Uitgangspunt bij de uitwerking van het integrale verkeersplan voor de binnenstad is om de bin nenstad toch via het zuiden bereik baar te houden via de Frans van Waesberghestraat. De gemeente betrekt in het ver keersplan voor het centrum ook de mogelijkheid om de Grote Markt autovrij te maken. Het colle ge van burgemeester en wethou ders speelt met het idee om daar een centraal ontmoetingsplein van te maken, eventueel met een mu- ziekkiosk. De politieke discussie over de auto vrije binnenstad werd meer dan tien jaar geleden voor het eerst ge- De gemeente Hulst werkt aan een verkeerscirculatieplan voor de binnenstad van Hulst. Cen traal daarin staat de afsluiting van de Centsestraat. voerd. Een deel van de winkeliers in het centrum ziet de maatregel echter met angst en beven tege moet, uit vrees voor omzetder- ving. Vier jaar geleden sneuvelde een proef al na twee zondagmiddagen, na hevig protest van onderne mers. Vorig jaar was de straat in verband met reconstructie noodge dwongen afgesloten. Die 'prettige autovrije ervaring' was aanleiding om het idee opnieuw op te pak ken. Eigenlijk wilde de gemeente raad het debat dit voorjaar al voe ren, maar de wethouder kreeg uit eindelijk uitstel om het plan gede gen voor te bereiden. De Kraker: „We zijn er nog intern mee bezig. Het lijkt erg simpel, maar dat is het niet. Denk maar aan de bereik baarheid van de binnenstad voor het vrachtverkeer en dé brand weer. Zodra wij de zaken op een rijtje hebben, willen we boven dien ook gesprekken voeren met de wijkraad en de ondernemers." RETRANCHEMENT - Het Zeeuwse Landschap houdt morgen een ex cursie in 't Zwin,, een dynamisch landschap met strandvlakten met schorren, waar zeldzame vogels broedenen planten groeien. De tocht start om 10.00 uur vanuit het bezoekerscentrum aan de Van Hoekestraat in Retranchement. De excursie duurt tweeënhalf uur en het is verstandig laarzen of oude gymschoenen aan te trekken. Deel name kost 3,50 eur, tot 16 jaar 2 eu ro. Info 0117-392221/0113-569110. AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroal @mad<>;ng VEKA Dow doet echter z'n best om wat bescheidener te worden, zegt Van Meerveld. In de Nacht van de nacht dooft Dow het licht op de parkeerterreinen, bij de communi catieboerderij van het bedrijf en bij twee van de fabrieken. Of de mensen in Terneuzen en Hoek er iets van zullen merken, is moeilijk te voorspellen. „Het is de eerste keer dat we meedoen aan de Nacht van de nacht. Daarna gaan we bekijken of bepaalde lichten permanent kunnen uitschakelen." Ander heikel punt is het affakke- len. Dat is niet alleen lastig voor huishoudens in Hoek en Terneu zen, maar het straalt letterlijk uit naar grote delen van de provincie. Onvermijdelijk, reageert Van Meer veld. „Voor de veiligheid moet het af- fakkelen op grote hoogte gebeuren. Maar met het fakkelreductieprogram ma is het ons gelukt om de laatste ja ren minder te fakkelen." Ook het kantoorpersoneel ontkomt er niet aan om zorgvuldiger met ver lichting om te gaan. „Medewerkers worden gestimuleerd het licht uit te doen na het werk, ook als ze lunch pauze hebben. Vooral de verlichting in algemene ruimten, zoals toiletten en vergaderzalen, blijft vaak onnodig branden." Wie het vertikt of vergeet om na vijf uur de lichtschakelaar om te zetten, kan de volgende dag een rode kaart op z'n bureau verwachten. Wie wel netjes de licht-aanwijzingen in de mailtjes, nieuwsbrieven en span doeken opvolgt, krijgt een groene- kaart. Behalve het terugdringen van licht- overlast voor de omgeving, wil Dow ook energie besparen met een effi ciënter lichtbeleid. „Deze week zijn negen nieuwe lantaarnpalen op the plant geplaatst, met led-verlichting. Veel energiezuiniger. Als het be valt, vervangen we alle lantaarnpa len. Dan praat je al gauw over hon derden exemplaren." DEN HAAG - Tegen een 22-jarige Ter neuzenaar is in hoger beroep bij het Haagse gerechtshof een gevan genisstraf van een maand geëist wegens geweld. Eerder kreeg de man voor schoppen en slaan in de Nieuwstraat in Terneuzen van de politierechter in Middelburg de zelfde straf Volgens de hofaanklager kreeg de man op 16 juni vorig jaar ruzie met een meisje en haar vriend, na dat hij seksueel getinte taal tegen het meisje zou hebben uitgesla gen. Nadat het meisje met een handtas in het gezicht van de ver dachte had geslagen, zou de Ter neuzenaar samen met zijn broer de vriend van het meisje in elkaar hebben geslagen. De Terneuzenaar ging in hoger be roep omdat hij zichzelf onschuldig vindt. Bij monde van advocaat mr. H. Dunsbergen verklaarde hij zich uit noodweer te hebben verde digd. De raadsman pleitte voor ontslag van rechtsvervolging. Uitspraak over twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67