Hoek heeft schutters nodig Jonathan Constancia keert terug in selectie Terneuzen .s,,, de Kloetinge treft Serooskerke in bekertoernooi Cristiano Ronaldo weet zeker dat hij Gouden Bal wint Oplossing voor driebanders 44 Zaterdag 25 oktober 2008 PZC S Jeroen van de Broeke keert terug bij Hoek. foto Camile Schelstraet GPC VLISSINGEN Tegenstander: Zaamslag (uit). Afwezig: Wessel Leijer (knieblessure). Bijzonderheden: Oefenmeester André Maas van GPC verwacht een las tige wedstrijd tegen Zaamslag. „Het is een sterk voetballende ploeg, met veel individuele kwaliteit. Bovendien maakt Zaamslag veel doelpunten. Maar ook wij hebben onze kwalteiten. Ik verwacht een leuke en goede wed strijd." GPC staat momenteel op de zesde plaats. KLOETINGE Tegenstander: Roda Boys (uit). Afwezig: Joffrey Geldof (geschorst) en Jeroen Westrate (rugblessure). Bijzonderheden: Oefenmeester Die- derik Hiensch beleeft vandaag een jubi leum. Hij zit voor de 300e keer als coach op de bank bij een officiële wed strijd (nacompetitie, competitie en be ker) van Kloetinge. Kloetinge wacht twee belangrijke wed strijden. De Bevelandse eersteklasser gaat vandaag op bezoek bij Roda Boys, de nummer twee op de ranglijst. Vol gende week wacht irf eigen huis koplo per LRC. „Er komen leuke weken aan", aldus Hiensch. „Ik ben heel benieuwd hoe we daar uitkomen." ~ERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Nieuw Lekkerland (uit). Afwezig: Ramazan Kesikbas, Djamel Buyse, Kees Duitemeijer, David de Haan (allen geblesseerd) en Roy van Ham (geschorst). Bijzonderheden: Terneuzense Boys gaat op bezoek bij de nummer drie van de ranglijst. „Nieuw Lekkerland heeft een geweldige spits en twee goe de middenvelders die dit niveau eigen lijk ontstijgen", weet Leendert Geel hoed. „Als we die drie aan banden kun nen leggen, liggen er kansen." De Zeeuws-Vlaamse hekkensluiter wacht nog altijd op de eerste zege. Geelhoed: „Die overwinning gaat er komen, alleen weten we helaas niet wanneer dat het geval zal zijn. Wat mij betreft gebeurt het vandaag." ZAAMSLAG Tegenstander: GPC Vlissingen (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Omer Malagic is na zijn enkelblessure nog niet honderd procent fit, maar de verdediger begint vandaag wel op de bank. Zaamslag ver raste vorige week door hoofdklasser Hoek uit het bekertoernooi te stoten. „Maar dat zegt nu niets meer", weet trainer Rinus Zegers. „GPC is weer een heel andere tegenstander, waarbij de beleving bij ons misschien ook wel heel anders is. De bekerwinst was leuk, maar de competitie prevaleert. Daarom had ik twee weken geleden ook liever van Kloetinge gewonnen en van H- ->'< verloren." RCS Tegenstander: PSV (uit). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: RCS, de nummer drie van de ranglijst in de eerste klasse C, gaat morgen op bezoek bij het laag geklasseerde PSV. „Verder staat de top per Geldrop-Best Vooruit op het pro gramma", zegt trainer Romeo van Aer- de. „Als de uitslag van die wedstrijd een beetje in ons voordeel uitvalt, ma ken we nog kans op de eerste-periode- titel. Ja, daar kijken we stiekem wel een beetje naar. We zitten nu eenmaal in die positie, al moet er nog steeds niets. We kunnen zonder druk voetbal len." Demanet traint met spitsen eindeloos op de afwerking. door Frits Bakker HOEK - De trainingen van Gaby De manet zijn anders dan normaal, omdat Hoek een chronisch pro bleem heeft met scoren. „We trai nen zowat vanaf de warming-up op afwerken", zegt de coach, die de uitschakeling voor de beker door Zaamslag maar moeilijk kon verte ren. Het manco van Hoek, dat vandaag thuis tegen Dovo speelt, is in elk ge val niet moeilijk te traceren. De spitsen (Alfons, Pinas en Pattina- ma) hebben zowel in de competi tie als in de beker nog niet ge scoord. „Het zou voor de speelwij ze en voor mij als trainer veel zorg wekkender zijn als we geen kansen zouden krijgen", geeft Demanet aan. Daar lag het vorige week zeker niet aan. „Ik begreep dat suppor ters er zeventien hebben geteld te gen Zaamslag. Alleen Regilio Pinas kwam al drie keer alleen voor de keeper. Ik heb hem deze week ver teld dat hij mijn vertrouwen houdt, maar dat hij moet gaan sco ren, anders zullen we een andere oplossing zoeken." Veel keuze is er tegen Dovo overi- Beachvolleybalster Mooren met Wesselink NIEUWEGEIN - Merel Mooren zet haar beachvolleybalcarrière voort met Marloes Wesselink. De speel ster moest op zoek naar een ande re partner omdat Rebekka Kadijk haar loopbaan heeft beëindigd. Wesselink vormde tot augustus een duo met Marleen van Iersel. Na vier jaar besloten ze ieder hun eigen weg te gaan. Lafeber mag door in Spanje, Derksen niet CASTELLON - Maarten Lafeber ken de gisteren een prima dag bij de Castello Masters in Spanje. De Ne derlandse golfer ging op de baan in Castellon in 66 slagen rond en steeg met zijn totaal van 136 naar een gedeelde veertiende plaats. Robert-Jan Derksen haalde de cut niet. Na een ronde van 71 kwam hij uit op 143 slagen. Aanvaller I G.aA na twee maanden celstraf weer voetballen. door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Jonathan Gonstancia is afgelopen week teruggekeerd in de selectie van Terneuzen. De snel le en behendige aanvaller verbleef bijna twee maanden in detentie, nadat hij had verzuimd een taak straf uit te voeren. Constancia speelde op 20 augustus zijn laatste wedstrijd. In het shirt van het Zeeuws elftal leidde hij met een geweldige solo de gelijk- gens niet. Ferry Alfons is een week ziek geweest en is onzeker voor de wedstrijd van vandaag. Verder is ie- Jacques Rogge wil voorzitter IOC blijven HAMBURG - Jacques Rogge wil ook na de Winterspelen van Vancou ver in 2010 verder als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat heeft de Belg al le nationale comités laten weten. Tijdens de verkiezing, die bij een IOC-congres in Kopenhagen in 2009 plaatsvindt, is er naar ver wachting geen tegenkandidaat. Schaker Sokolov wint Essent toernooi HOOGEVEEN - De Nederlandse scha ker Ivan Sokolov heeft zich een ronde voor het einde al verzekerd van de eindzege bij het Essent toer nooi in Hoogeveen. Hij versloeg gisteren in de kroon groep nationaal kampioen Jan Smeetsr Met een totaal van 4,5 punt is Sokolov bij de dubbele vier kamp niet meer in te halen. maker fenduel me. Utrecht (1-1) in. Volgens Ardian Lekaj staat de 22-ja- rige spits er fysiek prima voor. „Hij mist wel ritme maar dat is niet meer dan logisch", zegt de trainer. Constancia maakt morgen alweer deel uit van de selectie van Terneuzen voor de uitwedstrijd te gen Oosterhout. Lekaj: „Het is honderd procent ze- Nadat hij een celstraf van twee maanden heeft uitgezeten, kan Jonathan Constancia weer voet ballen. Hij is terug in de selectie van Terneuzen. dereen beschikbaar. Jeroen van de Broeke is door Gaby Demanet weer bij de selectie gehaald. Ongekende cijfers voor FC Dauwendaele MIDDELBURG - De zaalvoetballers van FC Dauwendaele boekten een zege met ongekende cijfers. De de buterende eersteklasser was in ei gen huis MMS United 2 met 24-4 de baas. Raymond Wolff (5), Ro bin de Pagter (5), Rudley St Jago (4), Mounir Nabil (3), Jihad Azzaga- ri (3), Steven Visser (2), Rodi Urani en Marik Waterman scoorden. Hofman naar laatste acht op junioren-WK UKKEL - Driebander Glenn Hof man, speler van Verbrugge Termi nals uit Sluiskil, heeft zich op het WK voor junioren geplaatst voor de kwartfinales. Hij won gisteren in Ukkel ook zijn tweede en derde pouleduel. Hij versloeg de Belg Maiatton met 15-10 15-10 en de Co lombiaan Catano met 15-10 11-15 15-13. Hij zit nu in de kwartfinales. hij meeg.w.L, a.1^11 nog niet of hij in de basis start of op de bank begint." Zonder de oud-speler van AA Gent, Heracles Almelo en zater dag-hoofdklasser Hoek kwam de zondag-tweedeklasser moeizamer tot scoren dan afgelopen seizoen. Met een doelsaldo van tien voor en negen goals tegen bezet Terneu zen na zes duels de vierde plaats. Het verzamelde negen punten, door twee zeges, drie gelijke spe len en één nederlaag. Met Constan cia in de gelederen hoopt de ploeg zich in de titelstrijd te kunnen mengen. GOES - Zaamslag moet in de derde ronde van de districtsbeker aantre den tegen Jong Ambon. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser schakelde vorige week hoofdklas ser Hoek uit. Voor middenvelder Alfaro Pentury van Zaamslag is het duel met Jong Ambon speciaal. De Middelburger kwam jarenlang uit voor Jong Am- bon. Hoek 2 moet op bezoek bij RIA W. Voor Piet de Vries, de huidige trainer van RIA, betekent dat een weerzien met zijn oude club. Eer steklasser Kloetinge moet op be zoek bij Serooskerke, terwijl GPC Vlissingen in eigen huis Zeelandia Middelburg ontvangt. De wedstrij den worden op 22 en 23 november gespeeld. De loting voor de derde ronde is als volgt: Serooskerke-Kloetinge, GPC Vlissingen-Zeelandia Middelburg, Vlissingen-Domburg, Odio-Tholense Boys, RIA W.-Hoek 2, Jong Am- bon-Zaamslag, Vosmeer-Rood Wit. ROME - Cristiano Ronaldo is ervan overtuigd dat hij dit seizoen dé Gouden Bal wint en wordt uitge roepen tot voetballer van het jaar. De Portugese speler liet dit giste ren doorschemeren in een inter view met de Italiaanse sportkrant Gazzetta dello Sport. „Ik ben zeker vol vertrouwen. Als je nagaat wat ik dit jaar allemaal ge presteerd heb. Ik denk dat ik meer heb laten zien dan wie dan ook. Wat had ik nog meer moeten doen om die prijzen te winnen?" De vedette van Manchester Uni ted staat op de shortlist van dertig voetballers die kans maken op de Gouden Bal. Hij zal vooral concur rentie krijgen van de Spaanse spits Fernando Torres van Liverpool en United-speler Wayne Rooney. Ruud van Nistelrooij, Rafael van der Vaart en Edwin van der Sar zijn ook genomineerd. De prijs wordt in december uit gereikt. De Braziliaan Kaka, voet baller van AC Milan, won hem in 2007. SINT WILLEBRORD - Biljarter Dick Jaspers zal de competitie drieban den toch afmaken met zijn eigen team. Dat gebeurt met r~euwe geldschieter, het oediijt van Don- ge en De Roo. Jaspers was met zijn medespelers onlangs opgestapt omdat sponsor Hanze Catering de betalingen had stilgelegd. Jaspers dreigde daarop midden in het seizoen over te stap pen naar concurrent De Uitspan ning uit Barendrecht, waar Van Donge en De Roo de nieuwe hoofdsponsor zou worden. In dat geval had de eredivisie met een team minder verder gemoeten. Met deze oplossing blijven de re sultaten van Hanze Catering ge woon staan en gaat het team on der een nieuwe naam verder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62