Afschot damherten in natuurgebied Heijmans wint Innovation Award met 'rugzakbadkamer' Voorwaardelijke boete voor onnodig 112 bellen 45 Toetoet - Bokser Danny Roelofs heeft iets goed te maken op NK Zaterdag 25 oktober 2008 Karla Peijs geeft Partij van Zeeland een uitbrander Tip? redzzee@pzc.nl 1 Faunabeheer vraagt vergunning voor jacht Kop van Schouwen. door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer en Natuurmonumenten staan het afschieten van damher ten in de natuurgebieden in de Kop van Schouwen toe. Tot nu toe hielden beide organisaties dit te gen. „Een belangrijke stap", zegt voorzitter Jan Ramondt van de Fauna Beheer Eenheid Zeeland (FBE). Dat de natuurorganisaties nu wel instemmen met afschot op hun eigen terreinen heeft te ma ken met het feit dat de huidige be heersmaatregelen onvoldoende helpen om de populatie damher ten op het gewenste niveau te hou den. Jacht op damherten is nu al leen toegestaan in een smalle strook langs het natuurgebied. In de Kop Van Schouwen leven ruim duizend damherten. De po pulatie is in de afgelopen jaren ex plosief gegroeid en verdubbelt zon der ingrijpen iedere tweeënhalf- jaar. Uit onderzoek van onder zoeksbureau Alterra blijkt dat er in dit gebied voldoende ruimte is voor ongeveer 325 dieren. De FBE (waar Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten in participe ren) heeft bij de provincie Zeeland nu vergunning aangevraagd om in januari en februari ongeveer 270. damherten af te mogen schieten. „Dat is de groei van de populatie van dit jaar", zegt voorzitter Jan Ramondt van de FBE. „Op die ma nier wordt de populatie gestabili seerd en dan gaan we aan de hand van de ervaringen volgend jaar ver der kijken." Alternatieven methodes om het aantal damherten terug te dringen (anti-conceptiemiddelen, sterilisa tie of vangen en elders uitzetten) zijn ook onderzocht maar blijken geen haalbare kaart te zijn. In de vergunningaanvraag zoals die nu bij de provincie ligt, is strikt omschreven waar in het na tuurgebied gejaagd mag worden. Het gebied is ongeveer 2500 hecta- De FBE vraagt vergunning aan voor de jacht op damherten in de Kop van Schouwen. De popu latie is veel te groot. Natuurorga nisaties stemmen hiermee in. re groot en in 10 tot 15 procent van het (voor publiek afgesloten) ge bied zal daadwerkelijk geschoten worden. „Dat is exact aangegeven op een kaart en daar is naar geke ken door de mensen die er ver stand van hebben", zegt Ramondt. Ook zijn afspraken gemaakt met de terreinbeheerders om te voorko men dat de natuur schade oploopt tijdens de jacht. De vergunning wordt nu door de provincie in pro cedure gebracht en daarop is in spraak mogelijk. Als alles volgens plan verloopt kan in januari begon nen worden met het afschieten. Vrouw belde alarmlijn vijf maal omdat huisarts niet kwam. MIDDELBURG - Een 46-jarige vrouw uit Burgh-Haamstede heeft een voorwaardelijke boete van 300 eu ro gekregen voor het onnodig bel len van het alarmnummer 112. Belt ze binnen twee jaar de alarm- lijn nog een keer onnodig dan zal ze de boete alsnog moeten beta len. De officier had een boete van driehonderd euro geëist waarvan de helft voorwaardelijk De vrouw, die morfinepleisters ge bruikte tegen de pijn, leed op een avond in mei helse pijnen en bel de de huisartsenpost om te vragen een arts te sturen die haar een morfme-injectie kon geven. Ze kreeg nul op het rekest en die avond belde ze binnen anderhalf uur 42 keer de huisartsenposten in Zierikzee, Goes en Vlissingen. Om dat ze ook nog had gedronken en een kwade dronk over zich had, ontaarde haar verzoek steevast in een scheldkanonnade. Omdat de huisartsenposten geen actie wil den ondernemen, belde ze daarna vijf keer 112 en dat was te veel van het goede. Uiteindelijk kwam er toch nog een arts, maar de vrouw moest zich wel voor de rechter ver antwoorden voor het onnodig bel len van 112. 1 Tip? redactie@pzc.nl Op een zaterdagmiddag zat een Middelburger op een verjaardags feestje bij vrienden. Kennissen van buiten de provincie waren met hun driejarige zoontje ook op vistite bij het stel De Middel burger hield het jochie met be langstelling in de gaten. Het kon zichzelf heel goed vermaken. Aan het eind van de middag maakten de ouders van het vent je aanstalten om te vertrekken. Ze moesten nog een eindje rij den. De Middelburger gaf de ouders een hand en vroeg aan de peuter: „Zo, ga je weer met de toetoet naar huis?" Waarop het mannetje hem blijmoedig aan keek en antwoordde: „Nee hoor, wij hebben een Toyota!" ZIERIKZEE - De Innovation Award L 2008 is voor Heijmans Service-, JA bouw. Het bouwbedrijf won de 1 wisseltrofee voor zijn rugzakbadka- mer. Dat is een prefab-badkamer |jj die via een gat in de gevel de wo lf ning wordt binnengeschoven. De k\iury van de Ondernemerskring pfjpfichouwen-Duiveland (OSD) vond "fnet idee uitblinken in eenvoud en toonde zich trots dat het in Burgh-Haamstede is bedacht. „Ik ben perplex. Ik had niet verwacht te winnen, maar ik ben blij met de waardering van deze wijze man nen," zei Gilbert Heeg van Heij mans na afloop. Het jaarlijks zakentreffen van de luniorkamer Schouwen-Duive- land - waarvan de OSD-prijs het hoogtepunt was - werd op onna volgbare wijze aanelkaar gepraat door de Rotterdamse dichter Jules Deelder, die gaandeweg zijn optre den complete .bevolkingsgroepen op de ziel wist te trappen; het christelijk smaldeel voorop. Het ka pitalisme is failliet en het leven te kort om geld belangrijk te vinden, vond de poëet, die hierna - als wa re het om zijn woorden kracht bij te zetten- zijn zojuist in dank aan vaarde schilderijtje onmiddellijk te koop aanbood. Want niet voor niets luidt Deelders motto: Lang le ve de dichter..., maar waarvan? Ju.'0 Dorpsplein 14 gerk 4363 AC Aagtekerke dels fe': 0118 - 58 13 06 Kijk ook op: naar cww,'eo-i°ossetweewielers.nl De stei kedeleTSEN E-B1KES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR vend O schoon, heerder Gilbert Heeg van Heijmans Servicebouw (links) mag na het winnen van de prijs ook wat zeggen van spraakwaterval Jules Deelder foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53