Stevens kijkt alleen maar vooruit Zwemmer Stefan de Die naar EK kortebaan 1 Heracles blijft thuis ongeslagen i. □2 "42 Zaterdag 25 oktober 2008 pzc Advocaat is dicht bij contractverlenging sint petersburg - Dick Advocaat is van plan zijn contract als trainer van het Russische Zenit Sint Petersburg te verlengen. „We wil len samen verder, maar er is nog niets getekend", laat Advocaat we ten. Advocaat werd na het WK van 2006 trainer van Zenit en verover de een jaar later het landskam pioenschap. Eerder dit jaar won zijn ploeg de Uefa Cup. Anand is nog één punt af van wereldtitel bonn - Viswanthan Anand heeft nog één punt nodig om zijn we reldtitel schaken te prolongeren. De achtste ontmoeting van de tweekamp met de Russische uitda ger Vladimir Kramnik eindigde gis teren in Bonn na 39 zetten op nieuw in remise. De Indiër leidt nu met 5,5 tegen 2,5 punten. Er staan nog vier ronden op het programma. Vandaag hebben de schakers een rustdag. Eltink van Rabobank naar Skil-Shimano RIJSWIJK - Theo Eltink (26) zet zijn wielerloopbaan voort bij Skil-Shi mano. De coureur uit Westelbeers tekende een contract voor een jaar bij de Nederlandse formatie. El frink kreeg drie weken geleden te horen dat zijn overeenkomst bij Rabobank niet werd verlengd. „Skil heeft een mooi programma waardoor ik me weer verder kan .^ontwikkelen", zei Eltink. „Mijn doelstelling voor komend seizoen is het winnen van wedstrijden." Vijf koplopers in Volvo Ocean Race rijswijk - Na de eerste tussen- sprint bij de eerste etappe van de Volvo Ocean Race staan vijf boten aan kop. Delta Lloyd kwam als ze- wende door bij de tussensprint en staat nu zesde op de ranglijst. De eerste rit voert van Alicante naar Kaapstad. Vijf boten hebben zes punten ver gaard: .Telefonica Blue, Telefonica Black, Puma Ocean Racing, Team Ericsson 4 en Green Dragon. Tampa Bay Rays trekt stand gelijk st.petersburg - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben donderdagavond (lokale tijd) de stand in de World Series gelijk ge trokken. De formatie uit Florida versloeg in het tweede duel Phila delphia Phillies met 4-2, waardoor de stand in de best-of-seven op ï-r kwam. Het honkbalcircus verkast nu naar Philadelphia, waar de volgende .drie wedstrijden gespeeld zullen worden. of bel 0800 - 022 27 10 NieuwsMedia Coach treedt met PSV aan tegen oude club, Roda JC. eindhoven - De midweekse over winning op Olympique Marseille was goed voor het zelfvertrouwen en de moraal, maar PSV-trainer Huub Stevens wilde er gisteren niet te lang meer bij stilstaan. „We hebben het tactisch goed en gedis ciplineerd gedaan, maar het is voorbij. We richten ons nu op wat komen gaat." De opponent van vanavond is een goede bekende van de PSV-trai ner. Stevens was twee termijnen ('93-'96 en 'os-'oy) hoofdtrainer van Roda JC. Heel sentimenteel kijkt hij niet uit naar het duel. „Ik heb met veel plezier bij Roda JC ge werkt, het is een deel van mijn le ven, maar ik ben nu PSV'er." Stevens wil zijn opstelling nooit op voorhand kwijt. De inzetbaar heid van Jan Kromkamp (lies) is twijfelachtig en het duel met Mar seille heeft 'hier en daar wat pijn tjes' opgeleverd. „Na een overwin ning verteer je die meestal wat be ter dan na een nederlaag. Ik zal goed kijken naar de frisheid van de spelers en aan de hand daarvan een formatie maken. Iemand als Stijn Wuytens heeft woensdaga vond veel arbeid geleverd en zat er op het laatst doorheen. Hetzelfde geldt voor Otman Bakkal. We moeten even afwachten of zij vol ledig zijn hersteld. Tegelijkertijd Huub Stevens wil je bepaalde automatismen niet zomaar aan de kant schuiven." Woensdag werd het verdedi gingscentrum van de voorberei ding - Francisco Rodriguez-Jéré- mie Bréchet - in ere hersteld. Het duo deed het naar behoren. ,,'Ma- za' is op de goede weg", stelt Ste vens. „En ik was het niet eens met de kritiek op Bréchet van de afgelo pen weken. Wij, degenen die dage lijks met de spelers werken, weten wat hij wel en niet kan. Jérémie is gehaald omdat wij sneller en ver der naar voren willen spelen. Die kwaliteiten heeft hij. Iedere verde diger kan er weieens slecht uitzien tegen spitsen als Agüero, Torres en Niang. Voor ons was Jérémie's spel van woensdagavond geen nieuwe ontwikkeling of zo." De euforie van woensdagavond moet volgens Stevens nu weer ver dwenen zijn. „Maar ik denk dat het wel lukt. Ik hoef de spelers al leen maar de wedstrijd van vorig weekeinde (2-1-verlies bij NAC) in herinnering te brengen. De over winning moet vertrouwen geven, het is aan de groep om nu waak zaam te zijn en er een vervolg aan te geven." Roda JC doet het de laatste jaren vaak goed in het Philips Stadion. Vorig seizoen ging PSV nog met 2-4 onderuit tegen de Limburgse ploeg, die vorige week afscheid nam van Stevens' voormalige assisr tent Raymond Atteveld. „Het lijkt erop dat de ploeg zich aan het her stellen is", aldus Stevens. „Vorige week speelden ze ongelukkig ge lijk tegen Heerenveen. De ploeg komt hiernaartoe om te stunten. Het is aan ons om die wedstrijd naar onze hand te zetten." Huub Stevens was twee keer trainer van Roda JC. Vanavond speelt hij in Eindhoven met PSV tegen die club. „De ploeg komt hiernaartoe om te stunten." Eredivisie Volgens de directie van PSV is een tussentijds vertrek van Ibrahim Afellay tijdens de ko mende winterstop niet aan de orde. De 22-jarige middenvel der liet deze week doorsche meren dat hij het seizoen mo gelijk niet afmaakt in Eindho ven. Directeur Jan Reker: „De afspraak met hem, en zijn zaak waarnemer is dat hij het sei zoen hier afmaakt." - Dennis Rommedahl kan mor gen niet meespelen met Ajax in de thuiswedstrijd tegen NEC. De Deense aanvaller is ge blesseerd aan zijn linkerlies. Naast Rommedahl heeft trainer Marco van Basten al langer niet de beschikking over Maarten Stekelenburg, Miralem Sulejma- ni, Ismail Aissati, Eyong Enoh, Jan-Arie van der Heijden, Mitchell Donald en Dennis Gen tenaar. Middenvelder Jonathan de Guzman (21) blijft voorlopig aan de kant bij Feyenoord. Hij ondervindt te veel last van een hardnekkige bovenbeenblessu re. Volgens trainer Gertjan Ver beek is de kans zelfs vrij groot dat de jeugdinternational pas rond de winterstop weer kan aanhaken bij de A-selectie. Jo nathan moet nu eerst maar eens helemaal fit worden." VW en Excelsior laten in eerste divisie geen steekjes vallen. almelo - Heracles Almelo is dank zij een simpele en overtuigende 3-1-zege op ADO Den Haag nog steeds ongeslagen in eigen huis. De Braziliaan Everton was gistera vond met twee treffers (beide voor rust) en de assist op de 3-0 van Ricky van den Bergh de gevier de man. ADO Den Haag kwam amper in het stuk voor, al deed Csaba Hor- vath vlak voor tijd nog wel iets te rug namens de bezoekers. Hera cles klimt door de overwinning voorlopig naar de gedeelde derde plaats in de eredivisie. In de eerste divisie blijven VW- Venlo en Excelsior, beide al win naar van een periodetitel, de top- ploegen. Van de top vijf waren al leen de teams van de coaches Jan van Dijk en Ton Lokhoff gistera vond succesvol. VW bleef tegen Veendam (1-0) zelfs voor de elfde keer op rij onge slagen. De koploper uit Venlo dankte de zege aan een doelpunt in de vijftigste minuut van Samir El Gaaouiri. Excelsior volgt op vijf punten na de 2-1-winst op TOP Oss. RKC Waalwijk, Helmond Sport en FC Den Bosch lieten punten lig gen. RKC speelde met 1-1 gelijk bij FC Zwolle. Het was het zevende gelijkspel voor de Waalwijkers, die derde staan. Terneuzenaar doet in Kroatië mee aan eerste grote toernooi. door Roeland van Vliet goes - Zwemmer Stefan de Die komt in december in actie op het EK kortebaan in het Kroatische Rijeka. De Terneuzenaar is gis termiddag geselecteerd door Jacco Verhaeren, de technisch directeur van de KNZB. Hij komt zeker uit op de 50 en 100 meter vrije slag. Mogelijk krijgt hij ook de kans zich op de 200 meter vrije slag te laten zien. De selectie kwam voor De Die niet als een verrassing. De 22-jari ge Zeeuws-Vlaming wist al dat hij de limieten had gehaald. „Ik heb me eigenlijk afgelopen zomer al ge kwalificeerd op het NK lange- baan", vertelde hij gisteravond. „Dit jaar mocht je namelijk ook de limieten proberen te halen in een 50-meterbad." Of De Die een startbewijs krijgt voor de 200 meter vrije slag - zijn favoriete nummer - is nog onze ker. „Ik heb de limiet gehaald op een niet aangevraagde wedstrijd", zei hij. Met andere woorden: De Die had voorafgaand aan die wed strijd niet bij de bond gemeld dat hij een limietpoging ging doen. „Maar meestal wordt daar niet zo moeilijk over gedaan. Als je al voor twee nummers naar een toernooi gaat, mag je ook dat derde onder deel wel doen." Voor De Die wordt het zijn eerste grote toernooi. De Terneuzenaar Stefan de Die: „Dit wordt mijn eerste individuele toernooi. Ik kan nu echt la ten zien wat ik kan." foto Emiel van Lint was er afgelopen zomer al bij op het EK langebaan in Eindhoven, maar kwam toen uit op een bij nummer. Hij probeerde zich in de Tongelreep te kwalificeren voor de Olympische Spelen door aan twee time trials mee te doen. Hoewel hij daar sterk zwom, mocht hij niet naar Peking. „Dit wordt mijn eer ste individuele toernooi. Ik kan nu echt laten zien wat ik kan", aldus De Die. Hoe zijn kansen in Rijeka liggen, weet de Zeeuws-Vlaming niet. „Ik weet niet hoe het niveau van de te- Zwemmer Stefan de Die is gese- lecteerd voor het Europees kam pioenschap kortebaan in Kroatië. Hij komt waarschijnlijk uit op drie vrije-slagnummers. genstanders is", zei hij. „Maar met de Nederlandse limiettijden zou je wel de finale moeten kunnen ha len. En ik weet dat ik met mijn 1.45,71 van dit jaar in 2007 vijfde zou zijn geworden op het EK." De selectie EK kortebaan: Bastiaan Tamminga, Joeri Verlinden, Nick Driebergen, Robert Lijesen, Robin van Aggele, Lennart Stekelenburg, Rudy Ted de Haan, Sebastiaan Verschuren, Stefan de Die, Thijs van Valkengoed, Chantal Groot, Saskia de Jonge, Femke Heemskerk, Hinkelien Scheuder, Inge en Lia Dekker, Jolijn van Valkengoed, Marleen Veldhuis, Moniek Nijhuis, Ranomi Kromowidjojo, Sharon van Rouwendaal, Lenneke van Schaik, Tessa Brouwer en Clarissa van Rhee- nen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44