en bliksemt het weer eens Top over gedoogbeleid' Breuk in college Sluis nog niet geheeld Politie moet krimpen Schoonmaak Uienbewerkers uiten zorgen PZC Zaterdag 25 oktober 2008 3 COMMENTAAR De politie Zeeland veegt de organisatie van bovenaf schoon. Het vertrek van plaatsvervangend korpschef Marten Siderius en de bereidheid bij de rest van het management om op te schuiven, is niet anders uit te leggen. Deze stoelendans bewijst dat de problemen in het korps zeker niet beperkt blijven tot de afgelopen zomer uit zijn functie ontheven baas Fup Goudswaard. Interim korpschef Hans Vissers maakte bij zijn aantreden al de indruk dat hij desnoods stevig zou ingrijpen om het vertrouwen in de leiding van het korps te herstellen. Dat lijkt nu te gebeuren. Vissers verliest daarbij de continuïteit niet uit het oog. De complete leiding zal niet van de ene op de andere dag vertrekken. Het Zeeuwse politiekorps kan nu wellicht snel gaan bouwen aan een normale cultuur. Dat is hard nodig, want er is al een nieuw groot probleem in zicht. De politie zit behoorlijk in geldnood en moet het met minder mensen doen. Zo'n rondje krimpen is met een prima bedrijfscultuur al moeilijk, laat staan als het in het korps rommelt. GOES - De Zeeuwse Uienbewer- kersvereniging (Zuver) is niet blij met het plan van de Europese Commissie om een groot aantal ge wasbeschermingsmiddelen te ver bieden. Zuver roept de Nederland se Europarlementariërs op het plan een halt toe te roepen. Volgens Zuver is het plan 'rampza lig' voor Zeeland, waar tachtig pro cent van de Nederlandse uien- oogst wordt verwerkt. De kans is groot dat het Europees Parlement, dat in december stemt over het voorstel, ingrijpt. Lambert van Nis- telrooij (CDA) en Dorette Corbey (PvdA) hebben al laten weten de telers tegemoet te willen komen. door René Hoonhorst Burgemeester en wethouders van Sluis zijn er gisteren niet in geslaagd het onder linge vertrouwen te herstellen. Het college blijft wel in gesprek en houdt de intentie om gezamenlijk verder te gaan. „Als college heb ben we de ontwikkelingen van de afgelopen weken besproken", ver klaarde burgemeester Jaap Sala gis teren in de vooravond. „De wet houders hebben nu even tijd no dig om zaken met hun achterban af te stemmen en overleg te voe ren over de ontstane situatie. Dins dag tijdens het collegeoverleg pak ken we het gesprek vervolgens weer op." De burgemeester liet zich niet verleiden tot voorspellin gen over de uitkomst van het ge sprek, maar hoopt dat het huidige college voltallig als dagelijks be stuur verder gaat. De wethouders Maria le Roy (Pv dA) en Carien Bolijn (Dorpsbelan gen en Toerisme) zeiden beiden dat hun aanblijven afhankelijk is van het standpunt van hun frac ties. Als de fracties, zoals ze tot nu toe steeds aangaven, de coalitie niet op de klippen willen laten lo pen, haken Le Roy en Bolijn niet af Le Roy: „De PvdA-fractie heeft mij destijds gevraagd om wethou der te worden. De gemeente Sluis en de bewoners van deze Streek zijn het waard om je als bestuur der keihard voor in te zetten." Le Roy voelde zich gisteren als por tefeuillehouder ook gesteund door het collegebesluit om geen uitvoe ring te geven aan een door de meerderheid van de raad aangeno men motie om niet langer deel te nemen aan het gebiedsplan Na tuurlijk Vitaal. Het college vreest dat uitvoering van die motie de streek niet vooruit helpt en de ver houdingen met provincie en Rijk op scherp zet. De motie werd don derdag ingediend door coalitiepar tij Helder Zeeuws. Dat is de partij van wethouder Henk Luijendijk, die gisteravond niet bereikbaar was voor commentaar. VERHUISBERICHT Het hoofdkantoor van de PZC verhuist per 25 oktober '08 van Goes naar Middelburg. U vindt onze nieuwe gegevens op pagina 9. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Politie Zeeland stevent af op een miljoenentekort op de meerjarenbegroting. Interim korpschef Hans Vissers komt vol gende maand met een pakket voor stellen om het gat voor 2009 te dichten. Eén van de maatregelen houdt in dat mensen weg moeten. Volgens Vissers kan dat door 'na tuurlijk verloop' en is er van ge dwongen ontslagen geen sprake. Bij het korps Zeeland werken mo menteel 930 mensen. De finan ciële problemen worden vooral in gegeven door de loonsverhoging die de bonden en werkgevers eer der dit jaar overeen zijn gekomen in de nieuwe cao. Het ministerie van Binnenlandse Zaken compen seert de loonstijging slechts ten de le, aldus Vissers. Uit een analyse blijkt dat 21 van de 25 politiekorp sen met een tekort worstelt. Burgemeesters Leers en Lonink willen nationaal overleg over gedogen. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De burgemeesters Leers (Maastricht) en Lonink (Ter- neuzen) willen dat minister Hirsch Ballin van Justitie op zeer korte termijn in overleg treedt met de Nederlandse grensgemeenten om eenduidigheid te krijgen in het Nederlands gedoogbeleid niet betrekking tot softdrugs. Donderdag maakten de gemeen ten Bergen op Zoom en Roosen daal bekend coffeeshops te sluiten. Leers en Lonink verwachten dat door deze maatregel problemen el ders in het Nederlands-Belgische grensgebied zullen toenemen. Jan Lonink: „Volgend jaar wordt het drugsbeleid herzien. Met het oog op nieuwe regelgeving is het van belang dat wij daar als grensge meenten over kunnen meepraten. Nu is er van een eenduidig beleid eigenlijk geen sprake meer. En of Justitie daar bewust naar streeft, willen we toch even duidelijk krij gen." Het steekt Lonink en Leers dat Bal lin donderdag de beslissing van de burgemeesters van Roosendaal en Bergen op Zoom om de plaatselij- Burgemeesters Jan Lonink van Terneuzen en Gerd Leers van Maastricht willen een top over het Nederlandse gedoogbeleid. Die is niet eenduidig, vinden ze. ke coffeeshops te sluiten aanmoe digde. Volgens Lonink is de proble matiek in de Brabantse gemeenten niet vergelijkbaar met die in Ter- neuzen. „Het gevaarlijkste wat je echter beleidsmatig kunt gaan doen is elke gemeente zijn gange tje te laten gaan. Dat is ook geen oplossing." Gisteren bezocht de commissie Jus titie van de Beneluxraad nog Ter- neuzen voor overleg over de grens overschrijdende drugsproblema tiek. Het werkbezoek van de parlemen tariërs kreeg het karakter van een studiedag. Het Terneuzense beleid op het vlak van justitie, politie, re gelgeving en de relatiesmet de buurgemeenten werd uitgebreid toegelicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3