:ken in Miniatuur RSE^TRA PZC PZC Zaterdag 25 oktober 2008 3 7 hoofdgebouw schommelschuit sprookjestunnel PZC Donja Odijk niersdoelen, het Domburgse badpaviljoen en Hotel Westduin. In totaal komen er dertig nieuwe schaal modellen bij. Gemaakt overigens in Istanbul, zon der dat er een figuurzaag aan te pas is gekomen. De gebouwen zijn gefotografeerd. Door middel van computers is er een driedimensionaal model van ge maakt. Dat dient voor het aansturen van de frezen die het model uit kunststof snijden. De modellen komen straks ook op een miniatuurplattegrond van Walcheren te staan, grotendeels, net als Wal cheren zelf, omringd door water. De paden in Mi niatuur komen verdiept te liggen en de gebouwtjes op een soort terpen zodat de bezoekers niet meer hoeven te bukken om alle details van de kleinere modellen te kunnen bekijken. Bij het maken van de plannen voor het nieuwe Miniatuur is nauw sa mengewerkt met Madurodam. „Zij hebben ons ge holpen met de bewegende onderdelen, nieu we technieken om bijvoorbeeld autootjes te laten rijden en het vinden van de model bouwer. Madurodam wil de minia tuursteden op een hoger plan brengen", legt Van Rijswijk de betrokkenheid van de grote broer uit Den Haag uit. De naam van het nieuwe attractiepark is nog niet be kend. Miniatuur Walcheren is een begrip in Neder land, zegt Van Rijswijk, maar die naam dekt niet al le activiteiten in het nieuwe park, dus moet er wat nieuws verzonnen worden. Miniatuur neemt de ge schiedenis mee naar De Mortiere. In het hoofdge bouw zal uitleg worden gegeven over de oorsprong van Miniatuur Walcheren en zullen oude modellen te zien zijn. Mensen kunnen er naar kijken als ze in de rij staan voor de kassa. De betere bereikbaar heid, de combinatie met andere 'attracties' in het park zelf en op het Zep - zoals de Voetbal Experien ce, eveneens onder de hoede van Van A Rijswijk en Angelini - geven Van Rijs wijk het vertrouwen dat het attractie park een succes wordt. Angst dat de mensen Miniatuur niet meer we ten te vinden als het uit de stad verdwenen is heeft hij niet. Inte gendeel. „We hebben dat uit gebreid onderzocht. Onze bezoekers komen echt voor Miniatuur en niet omdat ze toch al in Middel burg zijn." Koningin Juliana opende in juni 1954 Miniatuur Walcheren aan het Middel burgse Molenwater. foto archief PZC Koningin Juliana opende op 25 juni 1954 Miniatuur Walcheren bij gelegenheid van de viering van het herstel van de oorlogsschade op het eiland. Zeshonderd vrijwilligers bouwden de modellen en hielpen met de inrichting. De modellen zijn gebouwd op de schaal 1:20. De stichting Nieuw Walcheren had Miniatuur als een eenmalige expositie bedoeld, maar het werd zo'n succes dat het een permanente attractie werd. In 1995 werd het park verkocht aan een commercieel bedrijf. Sinds 1999 is het in handen van de huidige eigenaren. De afgelopen 54 jaar verkocht Miniatuur Walcheren 6 miljoen kaartjes. Vanaf Hemelvaarsdag 2009 is Miniatuur Walcheren onderdeel van een nieuw attractiepark op De Mortiere. Miniatuur Walcheren Miniatuur Walcheren wordt onderdeel van het nieuwe attractiepark op de Mortiere dat verder bestaat uit een permanente kermis en een indoorspeeltuin. Hemelvaartsdag 2009 gaat het park open. - Hg? Speel- en attractiepark Zep Toegang: van 10.00 tot 16.00uur. Park sluit om 17.00 uur. Houdt rekening met de drukte. Er worden grote bezoekersaantallen verwacht. Op het Molenwater en de Zuidsingel is een beperkt aantal parkeerplaatsen. Andere mogelijkheden: Damplein en de Dam (5 min. lopen), parkeerkelders rond het centrum (10 a 15 min. lopen). NAAM ADRES OM OV Miniatuur Walcheren, Molenwater, Middelburg. Maximaal 5 personen per bon. De PZC gaat zorgvuldig om iT|et persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39