Nog één keer buk c Gratis entree op 26 oktobc Afscheid van Miniatuur Walcheren 36 Zaterdag 25 oktober 2008 PZC De Mortiere PZC Felix Binicewicz De opbouw van de 'eenmalige' expositie van de stichting 'Nieuw Walche ren' die uiteindelijk ruim een halve eeuw op het Molenwater zou blijven. Miniatuur Walcheren, geliefd reisdoel voor schoolreisjes. foto Ruben Oreel Miniatuur Walcheren is wel erg lang blijven hangen voor een gast die in 1954 even langs zou komen. Dit weekeinde is Miniatuur voor het laatst open in het centrum van Middelburg om volgend voorjaar onderdeel te worden van een nieuw attractiepark aan de rand van de stad. door Theo Cieie Het treintje in Miniatuur Walcheren komt op eigen kracht niet meer vooruit. Twee man moeten het vehikel tot grote hilariteit van de ouders en kinderen vooruit duwen. „Dat is wel een mooi beeld", lacht directeur Sven van Rijswijk. „Het wordt tijd dat we verhuizen." Na ruim een halve eeuw op het Middelburgse Mo- lenwater sluit Miniatuur Walcheren definitief de poort. Lezers van de PZC kunnen zondag - gratis - nog een keer een het Walcherse Madurodam op die plek bezoeken. Daarna worden de modellen ingepakt, opgeknapt en vernieuwd om komend voorjaar weer te voor schijn te komen in het nieuwe attractiepark op de Mortiere in Middelburg. Miniatuur Walcheren wordt een onderdeel van dat park dat verder uit een permanente kermis en een indoorspeeltuin gaat bestaan. De 'kleine' Lange Jan is nu nog in één oogopslag te zien met zijn origineel. Het park is omzoomd met oude kastanjes, in het park staan bonzaiboompjes in de straatjes en pleintjes. Miniatuur is onmisken baar knus, letterlijk én figuurlijk kleinschalig. Maar die plek in het hart van de stad is even mooi als knellend. Parkeren is een probleem. De bereikbaar heid ook, zeker in de drukke zomermaanden. Ruimte voor uitbreiding is er niet. De komst van het vrijetijdspark Zep nabij de A58 aan de rand van de stad was een uitgelezen kans voor Van Rijswijk en zijn compagnon Edgar Angeli- ni, die bijna tien jaar geleden Miniatuur Walcheren overnamen. Het nieuwe Miniatuur wordt compac ter dan het oude, maar wel met meer modellen. Er zal straks onder meer een miniatuur versie te zien zijn van de Middelburgse Klove- Verhuizing Miniatuur Walcheren Huidige locatie Miniatuur Middelburg Directeur Sven van Rijswijk in 2000 bij de toen vernieuwde Lange Jan. foto Lex de Meester Miniatuur Walcheren sluit zondag 26 oktober voorgoed de oude poorten aan het Molenwater in Middelburg. Na 54 jaar in het centrum van Middelburg gaat Minia tuur Walcheren verhuizen, naar een prachtige nieuwe locatie op het ZEP Vrijetijdspark. U heeft dus nog de kans om een "afscheidsbezoek" te brengen aan het park op de huidige locatie en in de huidige staat! En op de laatste openingsdag krijgen PZC-lezers gratis toegang tot Miniatuur Walcheren tegen inlevering van de bon hiernaast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38