Daar let ik eigenlijk niet op' Onbegrip over straf voor doorrijder Afschot damherten in natuur I W PZC Zaterdag 25 oktober 2008 2 7 Achter de Houttuinen in Middelburg is één van de plekken in de binnenstad die onvoldoende belicht is. Vooral de routes van de parkeerplaatsen naar het centrum toe moeten beter verlicht worden, al lijkt het gros van de mensen zich daar niet echt druk om te maken. foto Ruben Oreel Familie van slachtoffer dodelijke aanrijding vindt straf veel te laag. door Emile Calon MIDDELBURG - De familie De LoofF in Middelburg snapt niet dat de rechtbank 'zo'n minimale straf op gelegd heeft aan de man die in de nacht van 24 juli bij Nieuw- en Sint Joosland John de LoofF doodreed. De familie hoopt dan ook dat het Openbaar Ministerie in beroep gaat en dat de rechters van het Haagse gerechtshof tot een ander oordeel komen. „Want deze man verdient een celstraf', al dus F. de LoofF, de vader van het slachtoffer. Deze week veroordeelde de Mid delburgse rechtbank de 28-jarige Kamperlander tot een taakstraf van 240 uur, een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en twee jaar niet rijden. Ook moet hij bij wijze van voorschot 9.420,87 euro betalen aan de nabestaanden van het slachtoffer. De auto waarin hij die bewuste avond reed, eigendom van zijn moeder, is verbeurd ver klaard. De inwoner van Kamperland reed die avond, na een personeelsfeest- je, via de Nieuwlandseweg rich ting Goes. In de bocht na het via duct raakte hij door zijn te hoge snelheid de macht over het stuur kwijt. Hij schampte de vangrail en slipte vervolgens naar de andere kant van de weg, waar op dat mo ment drie fietsers reden. Hij schep te De Loof, die vijftien meter werd weggeslingerd. Hoewel de Kamperlander, na fors aandringen, tegenover de recht bank toegaf dat hij op het mo ment van de aanrijding wist dat hij een fietser had geraakt, reed hij toch door naar zijn ouderlijke wo ning. Pas de volgende dag meldde zijn moeder dat haar zoon een aanrij ding had veroorzaakt en werd de man door de politie aangehouden. Twee weken geleden eiste officier van justitie E. Bethlehem een cel straf van drie maanden, een werk straf van 140 uur en twee jaar niet rijden tegen hem. Die drie maan den, de maximale straf die staat voor doorrijden na een aanrijding, eiste ze omdat ze het schandalig vond dat de Kamperlander, zon der zich te bekommeren om het slachtoffer, was doorgereden. De rechtbank heeft de man geen celstraf gegeven wegens de per soonlijke omstandigheden. Zo ver liest hij zijn baan als hij moet zit ten en is de kans dat hij zoiets nog eens zal doen laag, aldus een rap port van Emergis. De vader van het slachtoffer vindt dat de dader wel een erg lichte |"f*| Het Openbaar Ministerie weet nog niet of het in hoger beroep gaat. Het moet eerst nog de uit spraak van de Middelburgse rechtbank bestuderen. straf krijgt. „Maar welke straf hij ook krijgt, wij krijgen John nooit meer terug. Wij hebben levens lang." Volgens de Middelburger snapt binnen de familie-, vrien den- en kennissenkring niemand waarom de dader niet wat zwaar der is gestraft. Hij wijst ook naar de reacties op de site van de PZC. Die spreken volgens hem boekde len. Daar wordt bijvoorbeeld ge sproken over een 'rechterlijke dwa ling' en 'een voorwaardelijke cel straf is geen straf. Een ander stelt dat door deze uitspraak van de Middelburgse rechters de familie extra wordt getroffen. „Zo zie je wat een mensenleven waard is." Het Openbaar Ministerie weet nog niet of het in hoger beroep gaat te gen de uitspraak. Volgens woord voerder E. Kool wordt de uit spraak van de rechtbank nog bestu deerd. Het OM heeft nog anderhal ve week voor het een besluit moet nemen om al dan niet in hoger be roep te gaan. FBE vraagt vergunning aan voor jacht in Kop van Schouwen. BURGH-HAAMSTEDE - Staatsbosbe heer en Natuurmonumenten staan het afschieten van damher ten in de natuurgebieden in de Kop van Schouwen toe. Tot nu toe hielden heide organisaties dit te gen. Dat de natuurorganisaties nu wel instemmen met afschot op hun eigen terreinen, heeft te ma ken met het feit dat de huidige be heersmaatregelen onvoldoende helpen om de populatie damher ten op het gewenste niveau te hou den. Jacht op damherten is nu al leen toegestaan in een smalle strook langs het natuurgebied. In de Kop van Schouwen leven ruim duizend damherten. De po pulatie is de afgelopen jaren explo sief gegroeid en verdubbelt zonder ingrijpen iedere 2,5 jaar. Uit onder zoek van onderzoeksbureau Alter- ra blijkt dat in dit gebied ruimte is voor ongeveer 325 dieren. De Fauna Beheer Eenheid Zeeland (FBE), waar Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten in participe ren, heeft bij de provincie Zeeland nu een vergunning aangevraagd om in januari en februari onge veer 270 damherten af te schieten. „Dat is de groei van de populatie van dit jaar", zegt voorzitter Jan Ramondt van de FBE. „Op die ma nier wordt de populatie gestabili seerd. Volgend jaar gaan we aan de hand van de ervaringen verder kij ken." Alternatieve methodes om het aantal damherten terug te drin gen (anti-conceptiemiddelen, steri lisatie of vangen en elders uitzet ten) zijn ook onderzocht, maar blijken geen haalbare kaart te zijn. Grote Kade 40/42 Segeersstraat 66/68 GOES MIDDEL8URG rem VAN IWAARDEN De Winterschilder Reserveer nu en profiteer van een extra scherp uurtarief m Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29