Vliegveld wordt populairder WALCHEREN 45 NS sluit tunnel voorlopig niet Toetoet Welkom in het maritieme Vlissingen Zaterdag 25 oktober 2008 Bokser Danny Roelofs heeft iets goed te maken op NK Tip? redwalch@pzc.nl Karla Peijs geeft Partij van Zeeland een uitbrander Meer sportvliegers kiezen Midden-Zeeland als thuisbasis. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Vliegveld Mid den-Zeeland raakt steeds meer in trek als thuisbasis voor vliegtui gen, vooral onder sportvliegers. En omdat meer piloten daar hun vliegtuig stallen, neemt ook het aantal vluchten volgend jaar toe, voorspelt Zeeland Airport, exploi tant van de luchthaven. Volgens Zeeland Airport hebben de laatste paar jaar relatief veel nieuwe vaste gebruikers zich op het vliegveld gemeld. Dat zijn mensen die zelf een vliegtuig heb ben en in Zeeland zijn komen wo nen. Maar ook de recente investe ringen in het restaurant en de klantvriendelijkheid van het vlieg veld leiden tot een grotere popula riteit, constateert Zeeland Airport. De prijsstelling voor het stallen van vliegtuigen heeft volgens het bedrijf nauwelijks invloed, omdat de prijzen van Midden-Zeeland niet veel afwijken van die van an dere vergelijkbare vliegvelden. Zeeland Airport voorspelt dat deze stijgende populariteit ook zal lei den tot meer vluchten. De progno se voor 2009 komt uit op 27.050 starts en landingen. Dit jaar komt het vliegveld waarschijnlijk uit op 25.627 bewegingen. Het. aantal vliegbewegingen schommelt nogal. Zeeland Airport wijst op de economische situatie als één van de oorzaken.. Als men sen veel geld te besteden hebben, vliegen ze meer. Dure brandstof prijzen zorgen vaak voor een afna me. Bovendien is het weer van in vloed op de mogelijkheid om te Doordat meer sportvliegers hun vliegtuig stallen op Midden-Zee land, neemt in 2009 ook het aan tal vluchten toe tot ruim 27.000, voorspelt Zeeland Airport. landen en te vertrekken omdat het veld een grasbaan heeft. Conclusie is dat in het ene jaar wat meer en in het volgende weer wat minder wordt gevlogen op Ar- nemuiden. Een patroon zit daar niet in. Wel is duidelijk dat het sinds 2000, toen er ruim dertigdui zend vliegbewegingen werden ge teld, een stuk rustiger is geworden. Met 2004 als dieptepunt: 24.707 starts en landingen. De meeste vluchten (69 procent) zijn circuit- vluchten: vliegtuigen die een rond je vliegen vanaf Midden-Zeeland of daar naartoe komen en weer vertrekken. Lesvluchten maken 16 procent uit van het totaal. Dorpsplein 14 4363 AC Aagtekerke Tel:0118 - 58 13 06 Kijk ook op: www.leojoossetweewielers.nl FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR MIDDELBURG - Het voetgangerstun neltje van het Middelburgse NS- station blijft volgens de gemeente zeker nog tot eind volgend jaar voor iedereen open. De NS dreig de eerder stationstunnels voor niet-reizigers te sluiten. Bewoners van Dauwendaele lopen via de tun nel naar het stadscentrum. De NS wacht de resultaten van een proef in Leiden af, voordat elders maatre gelen worden getroffen. 1.V-? Tip? redactie@pzc.nl Op een zaterdagmiddag zat een Middelburger op een verjaardags feestje bij vrienden. Kennissen van buiten de provincie waren met hun driejarige zoontje ook op vistite bij het stel. De Middel burger hield het jochie met be langstelling in de gaten. Het kon zichzelf heel goed vermaken. Aan het eind van de middag maakten de ouders van het vent je aanstalten om te gaan. Ze moesten nog een eindje rijden. De Middelburger gaf de ouders een hand en vroeg aan de peuter: 'Zo, ga je weer met de toetoet naar huis?' Waarop het manne tje hem blijmoedig aankeek en antwoordde: 'Nee hoor, wij heb ben een Toyota!' VLISSINGEN - De Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen is niet meer. 133 jaar na de oprichting van de scheepswerf is de onderneming omgedoopt tot Damen Schelde Naval Shipbuil ding. Sinds deze week zijn ook de vertrouwde blauw-gele bewegwij zeringsbordjes van de Schelde vervangen door nieuwe witte borden van Damen. Met het verdwijnen van de naam Koninklijke Schelde Groep is uiteraard niet de scheepsbouw uit Vlissingen verdwenen. Dat benadrukt ook de enorme foto op de grote loods van Damen aan de Koningsweg. Het beeld van de korvet die de golven doorklieft, lijkt te willen zeggen tegen alle mensen die de stad binnenrijden: Welkom in het maritieme Vlissingen. foto Ruben Oreel Verhuisbericht Per 25 oktober 2008 verhuist de regioredactie Walcheren. Nieuwe gegevens: Park Veldzigt 35 4336 DR Middelburg Postbus 91 4330 AB Middelburg Telefoon: 0118-43 4050 E-mail: walcheren@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27