QJobTrack.nl 36 Zaterdag 25 oktober 2008 PZC Kijk ook op Kees Kodde (Milieudefensie): 'We moeten volledig inzetten op besparing en op wind, zon en andere vormen van duurzame energie. Ook al omdat kernenergie enorm duur is én blijft." Diederik Samsom (PvdA): 'Kernenergie is echt niet de oplossing. Jaap Rouw (badgast Borssele): "Zeeland is te mooi om vol te bouwen met windmolens. Liever één centrale dan 400 van die draaiende dingen." Stichting 2004+ (werknemers EPZ): 'Het doel is bereikt; Borssele blijft open. Jaap Gelok (burgemeester gemeente Borsele): "Een nieuwe centrale levert hoogwaardige werkgelegenheid op." Arno Bonte (Milieudefensie): 'Zelfs als de overheid toestemming geeft, zal de markt niet met kernenergie aan de slag willen." Agnes Kant (SP): 'Kernenergie is uiteraard niet onbespreekbaar.' Peter Boerma (directeur DELTA): "We willen van start. De eerste moet in 2016 operationeel zijn. We hebben de maatschappelijke discussie gevolgd en denken dat de 3W. voedingsbodem er rijp voor is." Hans Alders (oud-PvdA-milieuminister en voorzitter EnergieNed): ^">vN "Er is de laatste jaren wel veel gebeurd op het terrein van kernenergie. We hebben veel geleerd van incidenten uit het verleden. De veiligheid van de centrales is sterk verbeterd en er zijn doorbraken bereikt om de levensduur van uranium te verlengen, waardoor we langer met de bestaande voorraad kunnen doen. Verder verwachten we doorbraken met het afval: de halfwaardetijd zal nog verder beperkt kunnen worden." Hans Codée (directeur COVRA): X "Kernenergie: nuttig en nodig!" *"""**"«>- Ton Hoff (ECN): Z, "Het voordeel is dat het een bewezen technologie is en dat je er tijd mee kunt kopen om Ike Teuling (Greenpeace): alternatieven te ontwikkelen." "Door nu kernenergie op te wekken, zadelen wij generaties na ons nog 240.000 jaar op met ons r"" JJUU w levensgevaarlijke afval." Toine Huijsmans (voorzitter ROC Westerschelde): 'Kernenergie, splijtzwam der geesten. Mirjam de Rijk (Stichting Natuur en Milieu): 'Minister van der Hoeven probeert kernenergie door te drukken, tegen de zin van Minister Cramer." Mevrouw Siebers (nieuwe inwoner Borssele): "Als ik er op tegen was, was ik hier niet komen wonen." Peter Vogtlander (Energieraad): 'We moeten kiezen tussen enerzijds het bijstellen van de doelstellingen of anderzijds het accepteren van de optie f kernenergie." Peer de Rijk (directeur WISE): 'Gebruik kernenergie, niet te verdedigen. Tjeu van Mierlo (Zeeuwse Milieu Federatie): 'Kernenergie is gewoon niet duurzaam. Wij zijn in Zeeland weer het haasje." Jos Hessels (CDA): "Borssele is dé voor de hand liggende plek vanwege het maatschappelijk draagvlak." Karla Peijs (Commissaris Koningin, Zeeland): 'Wij denken in Zeeland misschien verschillend over kernenergie: wij leven er al 35 jaar in harmonie mee." Maria van der Hoeven (EZ): "Je kunt beslissingen niet voor je uit blijven schuiven, juist omdat het tijd kost om een centrale te bouwen." Govert Schilling (wetenschapsjournalist): V "Zeker in de buitenste regionen van het zonnestelsel zou kernenergie wel eens onmisbaar v kunnen zijn." Bernard Wientjes (VNO-NCW): 'Kernenergie is een goede stap voorwaarts. Jeroen van der Veer (Shell): "Als antwoord op de klimaatzorgen moeten oplossingen worden bedacht voor de groeiende C02-emissie. Dat kan voor sommige landen overigens ook kernenergie zijn." Jos Bongers (directeur EPZ): 'Natuurlijk blijft EPZ behoren tot de 25 procent veiligste Westerse kerncentrales!" Jeroen van Gent (Dutch Young Generation, Netherlands Nuclear Society): "35 jaar energie waarmee de jonge generatie V_ oud kan worden." Jacqueline Cramer (VROM): 'Kernenergie is geen optie om het klimaatprobleem aan te pakken." Halbe Zijlstra (WD): 'Eindelijk komt er een eind aan een theoretische discussie." Jan Bonjer (hoofdredacteur AD): "Een eenduidig beeld van wat kernenergie voor Nederland op korte of lange termijn kan betekenen, is er nog lang niet." Mevrouw Bruijnzeel (buurvrouw kerncentrale): "Het is de schoonste energie en het levert het meest op." Deze uitspraken zijn afkomstig uit openbare publicaties. De bronnen zijn bij EPZ op te vragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 144