J ERVARINGEN mijnwijk.nl Lifelog Blogger houdt het niet lang vol SOORTEN BLOGS Facelog Stadsblog/Wijkblog Corporate blog/Businessblog Politieke weblog Reisblog Linkdump Nieuwslog Shocklog 'Ik had het nodig dingen van me af te schrijven, voelde dat het zou helpen bij de verwerking.' Aart Stiphout, blogger com een weblog waarop regelmatig berichten geplaatst worden over gebeurtenissen in het leven van de beheerder De levensduur van veel logs is, op z'n zachtst gezegd, beperkt. Van een lijstje van in 2005 willekeurig gekozen weblogs - toen alle 53 alive and kickin' - zijn er nu maar liefst 39 schijn- tot morsdood. Slechts veertien bloggers zetten nog steeds met enige regelmaat hun hersenspinsels op het web. Op veel persoonlijke blogs zie je het verval aankomen. Eerst post de blogger vrolijk dat hij (de meesten zijn man nen) eindelijk vader gaat worden en volgen updates over de verschillende zwan gerschapsstadia van vrien- din-Iief. Vlak na de foto's van de pasgeborene wordt het stil op het web. Na een paar weken komt er dan nog post: 'Kost toch wel veel tijd, zo'n kindje. Weet niet wanneer ik weer kan blog- gen.' Nooit meer, zo blijkt. Alfred Jonkman bijvoorbeeld begon in mei 2002 en thousiast aan joal.tkHij blogde fanatiek over zijn Nee-stem tijdens het Europees referendum in 2005 én over de doodstrijd van zijn vader. Op het hoogte punt had joal.tk 8000 bezoekers per dag. De laatste post op z'n site dateert nu alweer van 17 ok tober 2007. Alfred geeft uitleg per e-mail: „Ik heb het veeeel te druk met vrouw, oppassen op onze klein- 7,0011 elke dinsdag en huis-, tuin- en werkperikelen om er nog iets mee te doen. Wie weet komt het weer, maar voorlopig even niet" Jeroen Thoolen hield wel vol. Ook nu plaatst hij met enige regelmaat nog posts op ieroenthoolen.nl. Wat? Hij beschrijft uitgebreid zijn hardloopactiviteiten (een persoonlijk record van 46.50 minuten op de 10 kilometer) en hoe hij verkering kreeg met zijn vrouw Desiree. Maar op zijn log is ook op 1700 fo to's te volgen hoe het water terugkeerde in de voor malige Gedempte Haven in Breda. Toch is ook hij minder fanatiek dan een paar jaar ge leden, meldt hij. „Ik blog inderdaad zo nu en dan nog, maar de frequentie is afgenomen. Ik heb het enorm druk." Rosm PZC Zaterdag 25 oktober 2008 1 3 een weblog waarop berichten geplaatst worden met als onderwerp een bepaalde stad, gemeente of wijk. Hierbij komen vooral lokale actualiteiten aan bod een themablog dat officieel aan een specifiek bedrijf is verbonden. Het blog kan zowel intern ais extern zijn en het blog dient daarbij vooral als communicatie- en marketingkanaa! een weblog dat niet zozeer drijft op eigen inhoud, maar vooral links brengt naar andermans bijdragen een online krant in weblogvorm waardoor de in teractiviteit met betrekking tot het nieuws toe neemt. Een nieuwslog wordt meerdere keren per dag ververst probeert door middel van een schokkende en agressieve inhoud en niet gehinderd door journalistieke grenzen veel publiek te trekken (bijv. VolkomenKut, Retecool en GeenStijl) een persoonlijk weblog van een politicus of een weblog van een politieke partij weblogs die gewijd zijn aan specifieke reizen die mensen ondernemen, het internetequiva- lent van een reisdagboek. Soms onderweg bij gehouden, maar veel vaker achteraf ingevuld ook wel spaceblog genoemd. Dit type is geïnte greerd in social-networkingsites zoals MySpace en Hyves. Op deze sites kun je zowel je eigen profiel opzetten als een blog openen Maar de stekker zal hij niet snel uit zijn blog trekken. „Ik heb een kleine schare vaste bezoekers. Vooral fa milie en vrienden. Je moet wel erg goed, interessant en frequent bloggen om goed bezocht te worden en blijven. Bij gebrek aan een vast onderwerp is er geen reden om uit jezelf www.jeroenthoolen.nl in te tik ken." door Cyril Rosman 25-10-08 08.30 Reageren? nieuwsredactie@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13