Soap rond trainersstaf FC Utrecht De winter. Wij zijn er klaar voor. U ook? Automobielbedrijf P. Louwerse SPZC Vrijdag 24 oktober 2008 45- BONN - Schaker Vladimir Kramnik heeft gisteren bij de tweekamp om de wereldtitel met Viswanathan Anand een einde gemaakt aan zijn nederlagen reeks. In de zevende partij dwong de Russische uitda ger na 37 zetten met zwart een re mise af. Kramnik verloor de laatste twee partijen en leed in totaal drie ne derlagen. Zijn opponent uit India leidt na de remise nog altijd soeve rein met 5-2. Franse dopingjagers tegen UCI in Tour PARIJS - Het Franse antidopingbu- reau AFLD gaat niet akkoord met dopingcontroles van de internatio nale wielerunie UCI in de Tour de France van volgend jaar. Het AF LD, dat de controles dit jaar deed, vindt de UCI te laks in de strijd te gen doping. Door een conflict met tourorganisator ASO was de UCI dit jaar niet actief in de Tour. UIT HONKBAL St. Petersburg. MLB, play-offs. Finale: Phila delphia Phillies - Tampa Bay Rays 3-2. Stand best-of-seven: 1 -0. t> SCHAKEN Bonn. WK-tweekamp. Zevende partij: Kram nik (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Stand: Anand 5, Kramnik 2. TENNIS Lyon. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Ginepri (VSt) 7-6 (5) 7-6 (3), Söder- ling (Zwe/7) - Chr. Rochus (Bel) 6-1 6-2. Basel. Mannen. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/2) - Vliegen (Bel) 6-4 5-7 7-6 (4). ZAALVOETBAL Zierikzee. Recreatieve competitie, eerste klasse: New York Pizza-Braber Groenvoorzie ning 5-0, IJTama Arpi-Stella Boys 6-1, Café De Vlinder-Van Oeveren/WIK 2-8. Stand: New York Pizza 5-15, Café De Vlinder 5-10, Van Oeveren/WIK 4-9, Stella Boys 5-6, IJtama Arpi 5-6, Nugrin/Sjaak 5-4, Braber Groenvoorzie ning 5-3. Tweede klasse: Airpack-Via Remaco 6-4, Mo toren Boys-FC Kerkwerve 8-1, Garage Sla- ger-Knock on Wood 6-1. Stand: Garage Slager 6-15, Knock on Woöd 5-12, IPZ 4-6, Via Rema co 5-6, Motoren Boys 5-9, Airpack 5-4, FC Kerkwerve 6-1 voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Van Hanegem mag als enige staflid blijven; hij doet ook nababbel weer. door Robert Jan van der Horst UTRECHT - Volksclub FC Utrecht is geen doorsnee voetbalvereniging. Dat werd gistermiddag nog maar eens bewezen. Niet hoofdtrainer Wim van Hanegem ruimde het veld na de teleurstellende seizoen start, maar juist diens assistenten John van Loen, David Nascimen- to, Rob Druppers (looptrainer) en Maarten Arts (keeperstrainer) vlo gen de laan uit. En passant teken de 'de Kromme' een jaartje bij in de Domstad. Meestal wordt de hoofdtrainer ver antwoordelijk gehouden voor de resultaten van het eerste elftal die met een twaalfde plaats (zeven punten uit zes duels) in de eredivi sie knap tegenvallen. „Dat is in ne gen van de tien gevallen ook zo", beaamde FC Utrecht-voorzitter Jan Willem van Dop. „Maar dit is de spreekwoordelijke uitzondering die de regel bevestigt." Talloze ma len vielen gisteren in stadion Gal genwaard de woorden toewijding, chemie en passie. Begrippen die aan de basis staan van succes. En wie de mannen achter de tafel - naast Van Dop technisch directeur Piet Buter en grootaandeelhouder/ suikeroom Frans van Seumeren - moest geloven, ontbraken die kwa liteiten bij het met onmiddellijke ingang ontslagen kwartet. „Ze wa ren niet meer in staat dat stapje extra te zetten, het beste uit zich zelf en de spelers te halen. Moge lijk omdat ze te lang aan de club verbonden waren en de sleet er een beetje opzat." Met Van Loen (43) verliest FC Wim van Hanegem (midden) gaat verder bij FC Utrecht zonder onder anderen zijn assistenten John van Loen (links) en David Nascimento (rechts). foto Dennis Beek Utrecht een clubicoon. De voorma lig international (zeven caps) is niet alleen sinds 1992 in dienst als (jeugd)trainer, maar was tevens'* mateloos populair bij de achter ban. Een jaar geleden nog werd hij gezien als een mogelijke opvolger voor Van Hanegem, zoals dat ook in zijn contract werd vastgelegd. Hij maakt echter plaats voor Ton du Chatinier, zijn gewezen ploeg genoot bij FC Utrecht in het begin van de jaren tachtig. Du Chatinier, tot gisteren in dienst van zaterdag-hoofdklassen^, Spakenburg, was verrast met het' telefoontje van FC Utrecht dins dag. „Ik dacht dat ze wilden praten over volgend seizoen, maar toen bleek het om onmiddellijke in gang te gaan. Ik had een clausule in mijn contract dat ik per direct weg zou kunnen, dat leverde dus geen probleem op." De voormalige, genadeloze voor stopper van FC Utrecht zal het vuur in de selectie moeten zien te rug te brengen. In ieder geval tot het einde van het seizoen, de loop-^ tijd van zijn contract. Er is een op tie voor nog een seizoen. Du Chatinier was in zijn loopbaan ook berucht vanwege zijn voetbal- humor. Hij hekelde na zijn 13-jari- ge carrière meermaals de instelling van de profvoetballers bij FC Utrecht. „Als ze voorbij knoop punt Oudenrijn zijn, is FC Utrecht al lang vergeten." Het vertrek van Van Loen betekent dat Van Hane gem weer present zal zijn op pers conferenties na de wedstrijd. Van Dop: „Niet alleen door het verlen gen van zijn contract, maar ook door weer de woordvoerder van de club te zijn, heeft Van Hane gem aangetoond zijn verantwoor delijkheid te willen nemen." FT! FC Utrecht houdt grote schoon- maak in de technische staf. Wim van Hanegem blijft als trainer (hij verlengde zijn contract), zijn assistenten moeten weg. Garage Slager wint topper tweede klasse GOES - De zaalvoetballers van Gara ge Slager hebben in Zierikzee de topper in de tweede klasse tegen Knock on Wood gewonnen. Het werd 6-1. Daardoor hebben beide ploegen evenveel verliespunten (drie), maar Garage Slager heeft een wedstrijd meer gespeeld. In de eerste klasse consolideerde koploper New York Pizza zijn posi tie met een 5-0-zege op Braber Groenvoorziening. Café De Vlin der volgt op vijf punten. Hanze Catering stapt in zijn geheel over GOES - De biljarters Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl gaan met hun volledige - door geldgebrek op geheven - team Hanze Catering spelen voor hun nieuwe sponsor Van Donge 8t De Roo in Barend- recht. Daardoor blijven de twaalf oorspronkelijke driebandenteams in de eredivisie gehandhaafd. Bo vendien is de discussie over een tussentijdse overstap naar een an der team en mogelijke competitie- vervalsing niet meer relevant. Kramnik dwingt remise af in tweekamp om WK Elk seizoen stelt zo zijn eigen eisen. Vooral de winter vraagt om een beetje extra aandacht. Om u ook tijdens de winterperiode te verzekeren van een veilig Mercedes-Benz gevoel onderweg, controleren wij voor slechts 19,95 uw Mercedes-Benz. Daarbij krijgt u een Mercedes winterpakket gratis. De Roterij 7, 4328 BB Burgh-Haamstede, tel. 011 1 - 65 42 92. www.louwerse-mb.nl,verkoop@louwerse-mb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 81