Kamer eist garanties over kwaliteit van spoornet Strengere eisen aan examen scholier WOON- EN INTERIEURINRICHTING Laatste weken gaan in!!! Alles moet leeg!!! Tegen elk aannemelijk bod!!! Ziekenhuizen alerter op kindermishandeling Ca. 2.500 stuks meubelen en accessoires etc. Veel klassieke meubelen Moderne kasten Bureaus Kantoorwandkasten Dekbedden Hoofdkussens Grote partij matrassen Boxsprings Coupons tapijt Partij karpetten PZC Vrijdag 24 oktober 2008 7 CROTE KEETEN - Een bijzondere vondst op het Noordzeestrand. Rens Roos van het steunpunt van Ecomare in Groote Keeten bij de Noord-Hollandse kustplaats Callants- oog toont de eendenmossels aan de achterflippers van een enorme schildpad die gisteren aanspoelde op het strand. Het dier bleek er ern stig aan toe te zijn en mist een flip per. Het gaat om' een 'onechte karet schildpad' of 'dikkopschildpad', een soort die bijna een meter lang kan worden. Het bij Groote Keeten ge vonden exemplaar is zeventig centi meter groot. Deze schildpadden kunnen 150 kilogram wegen, maar er zijn ook extreem zware aangetrof fen tot 500 kilo. Volgens Ecomare, het centrum voor Wadden en Noordzee in De Koog op Texel, komt de soort normaal ge sproken voor in het Middellandse Zeegebied en langs de westkust van Afrika. De laatste jaren zijn er vaker stran dingen geweest aan de kust van Spanje en Frankrijk en af en toe ver der naar het noorden, tot in Noor wegen aan toe. Het dier kan bijtend flinke verwondingen toebrengen, maar onder water gaat de onechte karetschildpad daar zelden toe over. In Nederland zijn er al eens strandin gen geweest in IJmuiden en op Vlie land. Het lijkt er dus op dat deze schildpadsoort zich langzamerhand in noordelijkere wateren begeeft, al dus het centrum Ecomare dat zich over het dier ontfermt. De onechte karetschildpad eet schelpen, schaal dieren en vis. foto John Oud/GPD Staatssecretaris komt tegemoet aan klachten van universiteiten. DEN HAAG - Staatssecretaris Van Bij- sterveldt verscherpt de examenei sen voor middelbare scholieren. Zij komt daarmee tegemoet aan klachten van universiteiten en ho gescholen over het niveau van de aankomende studenten. Dat ni veau zou te vaak tekortschieten. De eisen gaan in vanaf het exa menjaar 2011-2012, zo liet de staats secretaris gisteren weten. De CDA-bewindsvrouw wil af van de huidige praktijk waarin scholie ren onvoldoendes voor het cen traal examen kunnen compense ren met voldoendes van het schoolexamen. In de toekomst kunnen scholieren alleen slagen als het eindcijfer voor het centraal examen gemiddeld een voldoende Politiek bezorgd over tekort aan spoorwerkers. DEN HAAG - De Tweede Kamer eist dat minister Eurlings van Verkeer snel maatregelen neemt om de kwaliteit van het spooronderhoud te garanderen. SP, CDA, PvdA en Christenunie noemen het tekort aan vakmensen 'zorgelijk' en wil len uiterlijk volgende dinsdag tekst en uitleg van de bewindspersoon. De fracties reageren op de resulta ten van een onderzoek van vak bond FNV. Daaruit bleek dat hon derden spoorwerkers ongerust zijn over de kwaliteit van het spoornet. Ruim de helft stelt dat er te weinig deskundig personeel is om de in frastructuur op te lappen. Daar door gaat de kwaliteit van wissels, rails en dwarsliggers achteruit, wat gevolgen heeft voor de veiligheid op het spoor. CDA-Kamerlid Mastwijk wil dat spoorbeheerder ProRail en het mi nisterie snel reageren. „Als honder den spoorwerkers signaleren dat iets niet goed gaat, baart dat zor gen. Er is flink wat geld gestoken in achterstallig onderhoud. De vraag is in hoeverre dat hielp." De PvdA pleit voor meer investe ringen in innovatieve technieken yoor spooronderhoud, zoals rao- biele-werktreinen. Dat zijn wagons zonder bodem, waarin spoorwerkers veiliger (over dag) kunnen werken. „We willen meer treinen over het spoor, maar dat mag niet ten koste gaan van De Tweede Kamer is bezorgd over de kwaliteit van het spoor net. Minister Eurlings moet snel maatregelen nemen vinden de partijen. onderhoud, aldus Kamerlid Die- derik Samson. SP en Christenunie maken zich 'grote zorgen' over het spooronder houd. De Christenunie stelt dat werken op het spoor een specialisme is. In de recente notitie 'Slimmer, snel ler en zuiniger op het spoor' ha merde de partij al op het belang van voldoende vakmensen. Het ministerie van Verkeer stelt dat de 'veiligheid gewaarborgd is' „De Inspectie Verkeer en Water staat ziet daar op toe. Wordt ie ge signaleerd wat niet kan, gaan de seinen op rood", aldus een woord voerster. ProRail wil met aannemers praten om een oplossing te vinden. Pro- Rail erkent de zorgen van de FNV dat onderhoud steeds vaker 's nachts moet worden uitgevoerd, maar spreekt tegen dat de kwali teit van het spoor verslechtert. is. Ook mogen ze in de toekomst voor het eindexamen, dat is het ge middelde van het schoolexamen en het centraal examen, nog maar één vijf halen voor de vakken Ne derlands, Engels en wiskunde. Een aantal scholen vertoont jaar na jaar te grote verschillen tussen de cijfers voor het centraal examen en die voor het schoolexamen, vindt Van Bijsterveldt. Deze verschillen kunnen duiden op te makkelijke schoolexamens. Na waarschuwingen krijgen scho len eerst zelf de kans om orde op zaken te stellen, maar als verbete ringen uitblijven wordt ingegre pen. De staatssecretaris denkt niet dat in de toekomst veel meer leerlin gen zullen zakken voor het eind- examen. Ze verwacht dat leraren inspelen op de strengere eisen en dat scholieren beter hun best'gaan doen. w.o. nog enkele stuks exclusieve merken: Antidiva, Auping, Bert Plantagie, De Sede, Gealux, Heidense, Leolux, Molinari, Toekomst en anderen merken. UTRECHT - De meeste ziekenhui zen hebben richtlijnen opgesteld om kindermishandeling eerder te herkennen en te melden. Dat stel de de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuizen (NVZ) gisteren in een reactie op een rapport van de Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ). Daarin staat dat de af delingen spoedeisende hulp kin dermishandeling te vaak over het hoofd zien. Volgens de IGZ wordt naar schatting 5 tot 10 procent van het letsel bij kinderen die bij die af delingen komen, veroorzaakt door kindermishandeling. Volgens de NVZ heeft 80 procent van de ziekenhuizen inmiddels een gericht protocol. Artsenorganisatie KNMG heeft al aangekondigd een meidcode voor kindermishandeling in te stellen. Verkoop geschiedt o.l.v. Bouman-Potter BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7