Merral ziet stijgend aantal bezoekers Ziekenhuisbedden gaan naar Ambon Extern onderzoek naar Landsbanki-debacle Morgen laatste dag Leolux show (en laatste kans op een Leolux waardebon van 2.000,-bij de Jonge Hoek van Dijke in Binnenuit bin H9H www.binnenuit.nl uit Autorijder bij botsing gewond keuken bad s PZC Vrijdag24oktober2008 29 Manager bioscoop Goes is tevreden over verloop van het eerste jaar. door Lilian Dominicus GOES - De bezoekersaantallen van bioscoop Merral in Goes zitten in een stijgende lijn, zegt manager Henry Bernard. „We zijn heel te vreden", zegt hij, terugkijkend op bijna een jaar bioscoop in Goes. Dat de periode voor de herfstva kantie rustig was, ook in de week einden, is volgens hem niets om zorgen over te maken. „Dat is de periode tussen de Albert Heijn-ac- tie en november, die is altijd slecht", verklaart hij. „Het gaat bij een bioscoop om twee dingen: goede producten en het weer. In de meivakantie had den we een slecht product en mooi weer. Dat merk je in omzet. In de zomer hadden we slecht weer en goede producten. Dat was voor ons gunstig. De herfstvakan- WEEKEND Zaterdag 25 en zondag 26 oktober 2008 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestda gen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111 -412906; open za. 9.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Wijkverpleging Allévo. Schouwen-Duiveland tel. (0113) 249111. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111 -412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren zaterdag 131)0-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance Stichting Dierenvrienden Schouwen Dui- veland, tel. 0111-406111. tie was ontzettend druk, de men sen stonden buiten in de rij voor de kassa en we krijgen december nog, dat is altijd een goede perio de." Bernard vermoedt dat Cinecity in Vlissingen een behoorlijke knauw heeft opgelopen van de nieuwe bioscoop in Goes. „Dat hebben we ook gezien bij Merral in Deventer. Bioscopen uit de omgeving had den daar flink last van." Maar vol gens bedrijfsleider Sander Ver donk van Cinecity is dat zeker niet het geval. „In het begin hebben we wel een daling gezien, maar dan spreken we over enkele procenten. Het nieuwtje is er af We vermoe den dat Bevelanders voorheen voornamelijk naar de Antwerpse bioscopen reden en nu voor de Bioscoop Merral in Goes heeft het afgelopen jaar het aantal be zoekers zien stijgen. Alleen de filmkeuze is soms minimaal, om dat er maar vier zalen zijn. Goese gemeenteraad en college van B en W trekken boetekleed aan. door Harmen van der Werf GOES - Naar het Landsbanki-deba- cle waardoor Goes mogelijk 12 mil joen euro kwijt is, komt een ex tern onafhankelijk onderzoek. De Goese gemeenteraad heeft daartoe gisteravond besloten op voorstel van de SGP/ChristenUnie-fractie- voorzitter André van der Reest. In de studie worden, als het aan Van der Reest ligt, ook de politiek-amb- telijke verhoudingen binnen de ge meente meegenomen. Of de gemeente ooit nog iets terug ziet van de 12 miljoen euro die zij 23 juli en 25 september uitzette bij de ingestorte IJslandse bank Lands- banki, bleef onduidelijk. PvdA-ffac- tievoorzitter Henk Hoogerland ver weet B en W de gemeenteraad wel erg laat te hebben geïnfor meerd. Donderdag 9 oktober wist het college dat er mogelijk iets aan de hand was. Maandag 13 oktober, na publicaties in de pers, zijn de fractievoorzitters ingelicht. „Het college had adequater moeten han- bioscoop dichtbij huis kiezen. Nee hoor, we hebben onze evenemen ten zoals Ladies Night, dan zitten alle zalen vol." Tijdens het begin ondervond Merral veel hindernissen. Zo wa ren er grondwaterproblemen tij dens de bouw en bij de eerste ope ningsdag verliep de service verre van vlekkeloos. Sindsdien is er veel verbeterd. Een avondje bio scoop is echt een avondje uit ge worden. Alleen de filmkeuze is soms minimaal. Bernard: „Dat heeft te maken met het aantal za len. We hebben er maar vier. Als je kiest voor een film, moet je hem ook een bepaalde periode draaien. Op één avond kan ik niet meer dan acht films vertonen." Het restaurant krijgt ook steeds meer klandizie, merkt Bernard op. Een sluiting van de bioscoop, zoals met Merral in Terneuzen onlangs is gebeurd, zit er niet in, zegt Ber nard: „Voor honderd procent zeker zijn wij volgend jaar nog open." delen", oordeelde Hoogerland, „en alle raadsleden direct moeten in formeren." Wethouder Sophie van 't Westein de (VVD, financiën) liet weten dat het college eerst alles goed wilde uitzoeken. „Ons was in het begin de omvang niet helemaal duide lijk. Goes is als één van de eerste gemeenten naar buiten getreden." Op aandrang van diverse raadsle den trok Van 't Westeinde het boe tekleed aan. „We voelen ons ver antwoordelijk, maar er is niets ver wijtbaars gebeurd." Door de raad vastgestelde regels zijn nageleefd. Joop Polfliet (CDA) zette daar vraagtekens bij, onder meer wat betreft risicospreiding. Uit het ex terne onderzoek zal dit moeten blijken. Over hoe Goes het mogelijke ver lies van 12 miljoen euro zal verwer ken, wordt gesproken met de ac countant en provincie. Extra belas tingverhogingen komen er niet. Op voorstel van SGP/Christen- Unie komt er een onhankelijk on derzoek naar mogelijk verlies van 12 miljoen euro. De kou is in Goes voorlopig van de lucht. COLIJNSPLAAT - Een 62-jarige auto mobilist uit de gemeente Schou wen Duiveland heeft gisteren let sel opgelopen aan zijn arm en pols bij een aanrijding om ongeveer acht uur 's morgens op de te Delta weg, ter hoogte van Colijnsplaat. Een 32-jarige automobilist uit Hel- levoetsluis heeft volgens de politie vermoedelijk niet voldoende rechts gehouden. Hij kwam daar door in aanrijding met het slacht offer, dat met de ambulance naar het ziekenhuis is vervoerd. Bedden, matrassen en infuusstandaards worden verscheept. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Vierentachtig zieken huisbedden, matrassen en accessoi res zoals hekjes, papegaaien en in fuusstandaards van Ziekenhuis Walcheren gaan dit weekeind op transport naar Ambon. Ook opera tietafels, sterilisatoren en operatie materiaal zijn door het hospitaal geschonken aan de Stichting Sa menwerking Vlissingen Ambon. Volgens Ronald Elderkamp, die zo wel in het ziekenhuis werkt als ver bonden is aan de stichting, gaat het om goede spullen die in Vlis singen niet gebruikt worden. „Het gaat om mechanische bedden die in ons ziekenhuis vervangen zijn door elektronische bedden. Ook de materialen zijn goed. Ze wor den bij ons alleen niet gebruikt omdat we bijvoorbeeld zijn overge stapt op een ander soort." Een deel van de bedden is gisteren gedemonteerd. Dat gebeurde door de zogenoemde veegploeg van Emergis. Dat is een groep cliënten die als dagbesteding onder toe zicht van een werkmeester de stra ten in de binnenstad schoon maakt. Het bedrijf Interlashing, dochter van Verbrugge Terminals uit Vlis singen-Oost, heeft twee medewer kers beschikbaar gesteld die de spullen inladen in zeecontainers. Dit weekeinde vertrekt de boot. HEREN: CARL GROSS - CG MASTERHAND GANT STATE OF ART - BRAX - MEYER M.E.N.S. - LEDUB - SEIDENSTICKER GATE ONE - TENSON - DD - HOM DAMES: BRAX TINSGN - ONLY M KANAALSTRAAT 12 OOST-SOUBURG Genieten van demonstraties stoomkoken en barbecue Stoomovens veraangenamen het thuisleven. Dat komt niet alleen door het kookgemak: u geniet vooral van gezond bereide, voedzame maaltijden! Kom morgen (zaterdag 25 oktober) bij ons langs: Wij organiseren deze dag een culinaire ontdekkingsreis. De gehele dag kunt u genieten van een Miele kok die u inspirerende kookdemonstraties en adviezen geeft. Op dezelfde dag geeft Palladio demonstraties met Outdoorchef barbecues. Kom genieten van de mooiste barbecues en buitenkeukens! Schouwersweg 7 Heinkenszand 0113 561148 www.binnenuit.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77