Een schommel graag, en een klimrek professionals TUIN Groter magazijn Intertoys toegestaan O Vakantie voor mensen met reuma Bijeenkomst Juniorkamer live op radio VAN ZEELAND SPZC Vrijdag 24 oktober 2008 27 Tienjarige Lisa haalt handtekeningen op voor speeltoestellen. door Martijn de Koning SCHARENDIJKE - Een saaie kleuter speeltuin, zo noemen Lisa, Alexan dra, Eveline en Ilse de verzameling speeltoestellen op het veldje in de Scharendijkse Klaverstraat. Niks mis mee, kleuters moeten ook spe len. Maar niet zo fijn als je een jaar of tien bent, zoals de meiden. Want dan begin je toch echt te groot te worden voor het treintje en de wipkip. Dat moet anders, vond met name Lisa. Ze besloot geen halve maatre gelen te nemen, zette een handte keningenactie op en stuurde die handtekeningen, samen met een brief, naar de gemeenteraad en naar burgemeester en wethouders van Schouwen-Duiveland. „Samen met Alexandra ben ik hier in de straat langs de deuren ge gaan", vertelt Lisa. „We hebben 82 handtekeningen opgehaald. Er wa ren maar twee mensen die niet wilden tekenen." De lijsten stuurde ze naar het ge meentehuis, met de vraag of er misschien speeltoestellen bij kun nen komen. „Kijk maar", wijzen de meiden op het veldje om zich heen. „Er is hier hartstikke veel plaats voor een paar dingen erbij." Op het gras staat nu niet veel meer dan een treintje, een rekstok, twee wipkippen en een wat vervallen klimkasteeltje, door Eveline stee- vast 'dat gammele ding' genoemd. Verder is er plek genoeg om lekker te voetballen. Maar willen ze echt spelen, dan zijn de meiden toch veroordeeld tot een tochtje naar de andere speeltuin in het dorp, een stuk verderop. Nu is eigenlijk alleen de rekstok nog leuk, getuige 'Er hebben 82 mensen getekend. Er waren er maar twee die niet wilden' de enorme salto waarmee Ilse een soort turnoefening afsluit. Het viertal heeft goed nagedacht over wat het wil. Een schommel, een klimrek ('zo'n ronde'), een draaimolen ('met stoeltjes') en Provinciale Staten vreemde eend in de bijt bij het puzzeltoernooi. „Ik ben bureaure dacteur voor het nieuws bij Om roep Zeeland. Op het NK zag ik dat de vijftig fervente puzzelaars vooral wiskundeleraren zijn of uit de informaticabusiness komen. Het eerste wat ik dacht was: dat zijn 49 nerds. Maar ik denk dat ik dat zelf ook wel een beetje ben", zegt hij lachend. De denksport professionaliseert, volgens Marcel. „In de Verenigde Staten zie je al een ontwikkeling ontstaan. Daar is geld te verdienen met puzzeltoernooien. Ik geloof dat de winnaar daar zo'n 10.000 euro wint." Volgende week in Minsk valt er niets te verdienen. Dat zijn slechts mensen met een uit de hand gelopen hobby. jS Provincie Zeeland Marcel van Asperen DIRKSLAND - ECT Vakanties biedt reizen aan voor mensen met reu ma. De organisatie informeert be langstellenden daarover tijdens de voorlichtingsavond van de Reuma Patiëntenvereniging Goe- ree-Overflakkee. Deze bijeen komst wordt gehouden in het per- Gemeente verleent vrijstelling uit angst voor verdwijnen zaak. ZIERIKZEE - Speelgoedwinkel Inter toys in Zierikzee mag haar maga zijn aan het Mol uitbreiden. Vol gens het bestemmingsplan kan dat niet, omdat daarmee het perceel voor meer dan vijftig procent be bouwd zou worden. De gemeente Schouwen-Duiveland verleent vrij stelling. De winkel heeft de ge meente ervan overtuigd dat uit breiding voor haar voortbestaan 'wenselijk' is, en de gemeente past er wel voor om nog meer winkels uit de binnenstad te zien verdwij nen. Bovendien hoeft de zaak nu minder vaak bevoorraad te wor den, wat vrachtverkeer in het cen trum beperkt. De gemeente is niet bang dat ande re ondernemers nu massaal maga- zijns willen vergroten. „Bij de om liggende panden zijn de erven ook reeds voor gemiddeld 75 procent volgebouwd", stelt het college. De komende weken kan nog wel bezwaar worden gemaakt tegen het plan. een wip ('maar wel zo'n grote'); dat moet toch kunnen. Volgens Eef van Brummelen van de gemeente wordt de brief van Li sa doorgestuurd naar het Welzijns huis. Die 'doet' namens de ge meente de communicatie en advi sering over speelplaatsen. Jeroen Portier van het Welzijnshuis, die aangeeft contact met Lisa op te zul len nemen, geeft de meiden best een kans. „Als blijkt dat de speel toestellen in de speeltuin niet zo geschikt zijn voor de meeste kinde ren in de wijk, lijkt me het de moeite waard om eens te kijken of we daar iets aan kunnen doen." Het blijft wel de gemeente die daarover beslist. „Er moet bijvoor beeld ook geld voor zijn", zegt Van Brummelen. ZIERIKZEE - De jaarlijkse bijeen komst van de Juniorkamer Schou wen-Duiveland, die vandaag wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeentehuis, wordt live uitgezonden door Radio Schou wen-Duiveland. De bijeenkomst wordt geleid door de Rotterdamse dichter/performer Jules Deelder. De verslaggever van Radio Schouwen-Duiveland praat met ondernemers over het thema van de bijeenkomst: 'Onderne men is een kunst'. Dit thema is te vens onderwerp van zeven work shops, waaraan de ondernemers meedoen. Hoogtepunt van de dag is de uitreiking - rond 20.00 uur - van de Innovation Award. De ra dio-uitzending begint om 17.00 uur en duurt tot 21.00 uur. soneelsrestaurant van het zieken huis in Dirksland. ECT Vakanties (voorheen reisbureau van het Reu mafonds) organiseert reizen voor mensen met en zonder beperking in binnen- en buitenland. Het aan bod is gevarieerd. De voorlichtings avond begint om 19.45 uur. Lisa, Eveline, Ilse en Alexandra (van links naar rechts) zijn toch echt te groot voor de wipkip. foto Dirk-Jan Gjeltema Statenvergadering Volg vandaag de Statenvergadering via www.zeeland.nl of Omroep Zeeland Televisie ||p mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75