School is vandalisme beu Gevaar voor rhino is geweken 'Verrommeling verjaagt toeristen' 31 25 33 Illegale vissers bij Dreischor zeeuws museum literaire avond 'HEIMWEE' Boete Zeeuwse stichting gaat ondanks onrust door met hulp in Sri Lanka Vrijdag 24 oktober 2008 Werkgroep wil ook aandacht voor werkende armen Tip? redzzee@pzc.nl Van der Doelschool in Zierikzee wil hoog hek rond schoolplein. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Directeur Christine Vis ser van de Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee is de ver nielingen aan het schoolgebouw meer dan zat. In een brief aan de gemeente Schouwen-Duiveland pleit zij voor plaatsing van een hoog hek rond de school. De christelijke basisschool staat aan de Kabbelaarsbank in de bui tenwijk Poortambacht. Dat is een jonge en kinderrijke - en daarmee voor een school aantrekkelijke - buurt, ware het niet dat men met enige regelmaat wordt geconfron teerd met vernielingen. Het schade bedrag is dit jaar al opgelopen tot duizenden euro's. „Na elke vakan tie en vaak na een weekend zijn er allerlei zaken van de school ver nield. Dit varieert van een raam in gooien, waarbij meubilair kapot- gaat, tot het vernielen van lucht roosters waardoor lekkage ont staat. Elke keer is dit een grote kos tenpost", aldus Visser in haar brief aan de gemeente. De directeur van de Jan Wouter van den Doelschool maakt zich zorgen. „Ik wil de kinderen graag een veilige omgeving bieden. Dat nodigt kinderen uit netjes om te gaan met spullen en tot het besef te komen dat we geen spullen ver nielen van anderen. Door de ver nielingen die plaats vinden, wordt dit beeld elke keer omver gehaald en krijgen de kinderen een ver keerd voorbeeld." Ook is het heel teleurstellend dat iets wat netjes opgeknapt is na een aantal dagen alweer bevuild en'/of vernield is." Er staat nu wel een hek rond de school, maar dat is zo laag dat kin deren van 5 jaar er al overheen klimmen. Om het vandalisme te rug te dringen wil Visser graag een dusdanig hoog hek rond de school De schoolleiding van de Jan Wou- ter van den Doelschool in Zierik zee is het vandalisme zat. Ge pleit wordt voor plaatsing van een hoog hek rond de school. dat het voor de jeugd moeilijker wordt zomaar op het plein te ko men. Op die manier kan volgens Visser niet alleen het vandalisme worden teruggedrongen maar ook de overlast voor omwonenden door rondhangende jeugd worden verminderd. Het gewenste hek kan in de visie van Visser tegelijkertijd met uit breiding van de school gereali seerd worden. „In de toekomst zou de school graag een rol spelen in de wijk door plaats te bieden aan allerlei groepen uit de samenle ving. Eén van de mogelijkheden is het ontwikkelen van een brede school. Ook dan is het belangrijk dat we een plaats bieden die veilig, schoon en niet vernield is." Bloedtest van verdacht paard uit Sommelsdijk blijkt negatief. ZIERIKZEE - Het gevaar voor de paardenziekte rhinopneumonie in Zeeland is geweken. Dat zegt secre taris Kor van der Werve van het re giobestuur Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Hippische Sport bond (KNHS). Op het Zuid-Hollandse Goe- ree-Overflakkee - waar vorige week meerdere ziektegevallen wer den geconstateerd - is volgens Van der Werve nog enige waakzaam heid geboden. De uitslag van de bloedtest van het paard dat in Sommelsdijk ver dacht werd van rhino is negatief Voor alle zekerheid is het echter raadzaam tot het eind van de maand eventuele ziektegevallen nauwgezet in de gaten te houden. Wat Zeeland betreft zijn alle waar schuwingen ingetrokken. Paarden- houders kunnen volgens Van der Werve wat dat betreft opgelucht ademhalen. Er kan volgens hem ook weer gewoon meegedaan wor den aan wedstrijden. Vage berich ten van meldingen van de paarden ziekte worden in veterinaire kring niet bevestigd. DREISCHOR - De politie heeft woensdagmiddag twee mannen uit Kapelle van 20 en 22 jaar aange houden wegens illegale visserij aan de Zuidlangeweg in Dreischor. De politie werd getipt dat de man nen kreeften aan het vangen wa ren. Bij controle vonden agenten 33 kreeften, gevangen in de Greve- lingen, achterin hun auto. De man nen zijn bekeurd, de kreeften te ruggezet. MIDDELBURG WWWZEEUWSMUSEUM.Nl Haamstedenaar slaat alarm over milieubeleid Schouwen-Duiveland. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - De gemeente Schouwen-Duiveland is te veel be zig met de eilandelijke economie en te weinig met milieu en land schap. Op het eiland is sprake van verrommeling en kaalslag en daar door worden de toeristen ver jaagd. Dat is de conclusie van Haamstedenaar Peter Hagesteijn. De toerist - stelt Hagesteijn - zoekt kwaliteit en vindt die niet langer op Schouwen-Duiveland. „Waar devolle cultuurhistorische land schappen worden vermengd met parkeerterreinen, commercieel ge leide sportverenigingen en horeca. Het plaatsen van windmolens, een van de meest afschuwelijke en nut teloze uitvindingen van deze eeuw is wederom een ernstige inbreuk op de landelijkheid." Hagesteijn ziet voor zijn geestesoog een héél ander eiland. Een voetbalveld moet in zijn visie vér buiten de be bouwde kom liggen, het aantal la waaierige evenementen moet strikt aan banden gelegd worden, er moet paal en perk gesteld wor den aan het uitrijden van mest en het moet maar eens uit zijn met het stoken van vuren en verbran den van afval. Hagesteijn bepleit in een brief aan de gemeente be perking van gemotoriseerd verkeer in de dorpen, een geluidswal langs de N59 en uitbreiding van het aan tal voet- en fietspaden op het ei land. Het Schouwse college moet zich nog over de brief buigen. Tipredactie@pzc.nl Hij had een fijne dag gehad. Met de kleinkinderen naar een ruim- te-informatiecenti'um. Leuk, leer zaam en een beetje vermoeiend. Laat op de avond reed hij terug naar huis. Best nog een eind naar 'Zierikzee. Rustig aan maar. Té rustig naar de zin van de agent die hem aanhield. Of hij had gedronken? Beslist niet. Zachtjes rijden op een weg waar je 100 mag, was ook gevaarlijk, vond de agent. De man vond het niet leuk, zo op zijn rijgedrag te worden aangesproken en trapte het gaspedaal verder stevig in. Korte tijd nadien viel de boete in de bus: te hard gereden bij Brui- nisse. Daar geldt een maximum snelheid van 80 kilometer. De Jan Wouter van den Doelschool in Zierikzee is het vandalisme beu en wil een hoog hek rond het schoolplein. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73