Soap rond trainersstaf FC Utrecht auping Nieuw: Auping Kiruna ZPZC Vrijdag 24 oktober 2008 45 Wim van Hanegem (midden) gaat verder bij FC Utrecht zonder onder anderen zijn assistenten John van Loen (links) en David Nascimento (rechts). foto Dennis Beek Franse dopingjagers tegen UCI in Tour parijs - Het Franse antidopingbu- reau AFLD gaat niet akkoord met dopingcontroles onder verant woordelijkheid van de internatio nale wielerunie UCI in de Tour de France van volgend jaar. Volgens een woordvoerder van het AFLD, dat de controles dit jaar deed, is de UCI te laks in de strijd tegen doping. Door een conflict tussen tourorganisator ASO en de UCI was de wielerbond dit jaar niet actiefin de Tour. Hanze Catering stapt in zijn geheel over coes - De biljarters Dick Jaspers en Torbjörn Blomdahl gaan met hun volledige - door geldgebrek op geheven - team Hanze Catering spelen voor hun nieuwe sponsor Van Donge 8c De Roo in Barend- recht. Daardoor blijven de twaalf oorspronkelijke driebandenteams in de eredivisie gehandhaafd. Bo vendien is de discussie over een tussentijdse overstap naar een an der team en mogelijke competitie vervalsing niet meer relevant. Kramnik dwingt remise af in tweekamp om WK bonn - Schaker Vladimir Kramnik heeft gisteren bij de tweekamp om de wereldtitel met Viswanathan Anand een einde gemaakt aan zijn nederlagenreeks. In partij zeven dwong de Russische uitdager na 37 zetten met zwart een remise af Kramnik verloor de laatste twee partijen en leed in totaal drie ne derlagen. Zijn opponent uit India leidt na de remise nog altijd soeve rein met'5-2. Philips Stadion taboe voor fans van Ajax eindhoven - PSV laat dit seizoen geen supporters van Ajax toe in het Philips Stadion vanwege het ge drag van de Amsterdamse aan hang bij de laatste ontmoeting. Fans vernielden een deel van de scheidingswand rondom het be zoekersvak, waarna Ajax-fans door het ontstane gat heen ging. Ze gooiden voorwerpen naar PSV-supporters en -medewerkers. Derde operatie voor Severiano Ballesteros madrid - De Spaanse golflegende Seve Ballesteros moet opnieuw een operatie vanwege een hersen tumor ondergaan. Hij gaat van daag voor de derde keer onder het mes. Daarbij worden overblijfselen van de tumor verwijderd. Ballesteros' situatie wordt om schreven als zorgelijk en stabiel. De Spanjaard won in zijn loop baan 87 titels. Philadelpia begint World Series met zege st. petersburg - Philadelphia Phil lies heeft de eerste wedstrijd in de World Series, de finale van de Amerikaanse Major League honk bal (MLB), gewonnen. De Phillies waren met 3-2 te sterk voor Tam pa Bay Rays, dat voor het eerst in de geschiedenis de World Series bereikte. Philadelphia staat voor het eerst sinds 1993 weer in de finale. Van Hanegem mag als enige staflid blijven; hij doet ook nababbel weer. door Robert Jan van der Horst UTRECHT - Volksclub FC Utrecht is geen doorsnee voetbalvereniging. Dat werd gistermiddag nog maar eens bewezen. Niet hoofdtrainer Wim van Hanegem ruimde het veld na de teleurstellende seizoen start, maar juist diens assistenten John van Loen, David Nascimen to, Rob Druppers (Iooptrainer) en Maarten Arts (keeperstrainer) vlo gen de laan uit. En passant teken de 'de Kromme' een jaartje bij in de Domstad. Meestal wordt de hoofdtrainer ver antwoordelijk gehouden voor de resultaten van het eerste elftal die met egn twaalfde plaats (zeven punten uit zes duels) in de eredivi sie knap tegenvallen. „Dat is in ne gen van de tien gevallen ook zo", beaamde FC Utrecht-voorzitter Jan Willem van Dop. „Maar dit is de spreekwoordelijke uitzondering die de regel bevestigt." Talloze ma len vielen gisteren in stadion Gal genwaard de woorden toewijding, chemie en passie. Begrippen die aan de basis staan van succes. En wie de mannen achter de tafel - naast Van Dop technisch directeur Piet Buter en grootaandeelhouder/ suikeroom Frans van Seumeren - moest geloven, ontbraken die kwa liteiten bij het met onmiddellijke ingang ontslagen kwartet. „Ze wa ren niet meer in staat dat stapje extra te zetten, het beste uit zich zelf en de spelers te halen. Moge lijk omdat ze te lang aan de club verbonden waren en de sleet er een beetje opzat." Met Van Loen (43) verliest FC Utrecht een clubicoon. De voorma lig international (zeven caps) is niet alleen sinds 1992 in dienst als (jeugd)trainer, maar was tevens mateloos populair bij de achter ban. Een jaar geleden nog werd hij gezien als een mogelijke opvolger voor Van Hanegem, zoals dat ook in zijn contract werd vastgelegd. Hij maakt echter plaats voor Ton du Chatinier, zijn gewezen ploeg genoot bij FC Utrecht in het begin van de jaren tachtig. Du Chatinier, tot gisteren in dienst van zaterdag-hoofdklasser Spakenburg, was verrast met het telefoontje van FC Utrecht dins dag. „Ik dacht dat ze wilden praten over volgend seizoen, maar toen bleek het om onmiddellijke in gang te gaan. Ik had een clausule in mijn contract dat ik per direct weg zou kunnen, dat leverde dus geen probleem op." De voormalige, genadeloze voor stopper van FC Utrecht zal het vuur in de selectie moeten zien te rug te brengen. In ieder geval tot het einde van het seizoen, de loop tijd van zijn contract. Er is een op- FC Utrecht houdt grote schoon- maak in de technische staf. Wim van Hanegem blijft als trainer (hij verlengde zijn contract), zijn assistenten moeten weg. tie voor nog een seizoen. Du Chati nier was in zijn loopbaan ook be rucht vanwege zijn voetbalhumor. Hij hekelde na zijn 13-jarige car rière meermaals de instelling van de profvoetballers bij FC Utrecht. „Als ze voorbij knooppunt Ouden rijn zijn, is FC Utrecht al lang ver geten." Het vertrek van Van Loen betekent dat Van Hanegem weer present zal zijn op persconferen ties na de wedstrijd. Van Dop: „Niet alleen door het verlengen van zijn contract, maar ook door weer de woordvoerder van de club te zijn, heeft Van Hanegem aange toond zijn verantwoordelijkheid te willen nemen." UIT BADMINTON Odense. Deens Open. Mannen, tweede ron de: Cade (Den) - Palyama (Ned) 21-7 21-11, Jonassen (Den) - Pang (Ned) 21-8 21-16. Vrouwen, tweede ronde: Rasmussen (Den) - Meulendijks (Ned) 21-16 21-16. GOLF Castellon (Spa). Castello Masters. Stand na eerste ronde: 1. Kjeldsen (Den) 64, 2. Cabrera (Arg), Finch (Eng), Garrido (Spa), Hanson (Zwe) 65, 43. Lafeber 70, 68. Derksen 72. HONKBAL St. Petersburg. MLB, play-offs. Finale: Phila delphia Phillies - Tampa Bay Rays 3-2. Stand best-of-seven: 1-0. SCHAKEN Bonn. WK-tweekamp. Zevende partij: Kram nik (Rus) - Anand (Ina) 1/2-1/2. Stand: Anand 5, Kramnik 2. Hoogeveen. Essent-toernooi. Kroongroep, vierde ronde: Adly (Egy) - Smeets (Ned) 1-0, Sebag (Fra) - Sokolov (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Sokolov 3,5, 2. Adly 2, 3. Smeets 1,5, 4. Sebag 1. TENNIS Lyon. Mannen. Tweede ronde: Roddick (VSt/1) - Ginepri (VSt) 7-6 (5) 7-6 (3), Söder- ling (Zwe/7) - Christophe Rochus (Bel) 6-1 6-2, Darcis (Bel) - Gasquet (Fra) 6-4 3-6 7-6 (5). Basel. Mannen. Tweede ronde: Nalbandian (Arg/2) - Vliegen (Bel) 6-4 5-7 7-6 (4), Bolelli (Ita) - Granollers (Spa) 6-4 6-2. St. Petersburg. Mannen. Tweede ronde: Mur ray (GBr/1) - Gulbis (Let) 6-4 6-2, Goloebev (Kaz) - Safin (Rus/8) 6-4 6-2, Hanescu (Roe) - Koekoesjkin (Kaz) 6-3 7-6 (7), Tipsarevic (Ser) - Chardy (Fra) 6-4 7-6 (3). Luxemburg. Vrouwen. Tweede ronde: De- mentjeva (Rus/1) - Dulko (Arg) 6-2 6-2, Medi na Garrigues (Spa) - Castano (Col) 6-2 4-6 7-5, Maure.smo (Fra/5) - Groenefeld (Dui) 6-3 6-1. Linz. Vrouwen. Tweede ronde: Ivanovic (Ser/1) - Bammer (Oos) 6-4 6-2, Pennetta (lta/7) - Cibulkova (Slw) 6-3 6-1, Zvonareva (Rus/2) - Liagostera (Spa) 6-2 6-0, Bartoli (Fra/6) - Kvitova (Tsj) 7-6 (4) 1-6 6-3. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Pot Interieur Leenhouts Bedden Slaapkenner Rademakers Nieuwendijk 89, AXEL Dorpsplein 31 -33, SCH00NDIJK6 Noordstraat 11, TERNEUZEN T, 01 15 - 53 12 53 T. 0117 - 40 15 82 T. 0115 - 61 31 30 Auping introduceert de nieuwe Kiruna; een comfortabele boxspring, uitgevoerd in duurzame materialen en luxe stoffen. De suites van het nieuwe Librije Hotel in Zwolle zijn dan ook voorzien van deze weldadige boxspring. Ontdek het zelf, ga naar uw Auping dealer en ervaar de weldaad van een Kiruna. Joonie en Théfèse Boer over de nieuwe Kiruna in het Librije hotel- "Omegasten slapen zó lekker op de Kiruna, dat ze zich 's ochtends verslapen, daarom ser/eren v/ij tot laat het ontbijt! Auping nights, Better days www.auping.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71