De Waele zet de weg in naar herstel Autobedrijf Van der Poel 44 Vrijdag 24 oktober 2008 PZC Z Breskens-doelman Bryan de Waele verwacht tegen Axel een mooie pot voetbal. foto Camile Scheistraete Breskens-doelman ziet kansen voor zijn ploeg tegen Axel. door Jack Begijn BRESKENS - Met zijn club Breskens staat hij in de vierde klasse A van het zondagvoetbal met vier scha mele puntjes op de tiende plaats. „En daar baal ik van", zegt doel man Bryan de Waele, „want de ambitie was een klassering bij de eerste drie en een periodetitel." Maar wanhopen, doet hij niet. „Want de competitie is voor ons nog maar vijf wedstrijden oud. Een paar keer winnen en je staat weer in de top." De goalie praat zichzelf en zijn team moed in. Vorig jaar kende Breskens een matige voorberei ding, maar een flitsende seizoen start. De eerste vier duels werden met winst afgesloten. Een jaar later ziet de wereld er een stuk somberder uit. Eén winstpar tij, één gelijkspel en drie verloren wedstrijden is de balans tot op dit moment. „We zitten even in een dipje, maar het komt wel goed. Breskens heeft een ploeg om bo venin mee te draaien en mee te doen voor het kampioenschap. De ploeg is ten opzichte van vorig jaar nagenoeg onveranderd. Ondanks de mindere resultaten is de sfeer goed." Bryan de Waele weet wel waar het mindere presteren aan ligt. „We krijgen veel kansen, maar geven ook veel weg. Als we voor komen, wordt het rommelig en zakt de or ganisatie weg. Het ontbreekt aan scherpte." Trainer Robbie de Muynck traint gericht om de tekortkomingen uit de ploeg te halen. „In het begin trainden de keepers apart. Nu is er afwerking met de spitsen. En ge loof het of niet: op de training lukt alles. Jammer dat we er zon dags te weinig van terug zien. Rob bie stimuleert ons en houdt ons voor dat het goed gaat komen." In de voorbereiding oefende Bres kens tegen een aantal mindere ploegen. Zelf miste De Waele een groot deel van de voorbereiding vanwege zijn beroep als kok in een restaurant in Breskens. „We zitten dan in het toeristensei zoen. Natuurlijk vind ik het jam mer om de voorbereiding niet vol ledig mee te kunnen doen, maar het werk gaat voor. Ik heb niet voor niets zeven jaar op de hotel school in Brugge gezeten. De trai ner heeft er begrip voor." De achterban houdt zich voorlo pig koest en blijft als een blok ach ter de ploeg staan. „De supporters zijn wel kritisch, maar dat mag ook. Als het slecht is, moet dat ook uitgesproken worden. Geluk kig is de toon langs de kant posi tief Men leeft mee en moedigt ons aan." Het doelsaldo van Breskens is veel zeggend: li doelpunten voor en 12 tegen. „Het aantal doelpunten voor zou twee keer zoveel kunnen zijn. Tegen Oostburg bijvoorbeeld kregen we legio kansen, maar schopten ze er niet in. Zij kwamen slechts een enkele keer voor ons doel en scoorden daaruit één keer. Ja, zo laat je de punten natuurlijk wel liggen." En over de doelpunten tegen: „Dat heeft vooral te maken met te trage omschakeling en te weinig men sen achter de bal bij balverlies." Bryan de Waele is kritisch op zich zelf en steekt de hand in eigen boe zem, want ook hij was in het be gin niet altijd even scherp. „Ik werk zes dagen per week. Dat is soms erg vermoeiend. Na de wed strijden ben ik direct weg om weer in de keuken van het restau rant te staan. Bovendien zat het 'Toen ik bij het eerste kwam was ik een pruts. Ik kon niet eens tot de lat springen' thuis niet mee door de echtschei- ding van mijn ouders. Dat neem je mee in je hoofd. De thuisbasis was geen plaats meer om tot rust te ko men. Op het werk en tijdens het voetballen probeer je dan je zin nen te verzetten, zoek je een uit laatklep. Maar je hoofd is niet leeg. Gelukkig is dat nu allemaal achter de rug." Als 'klein mannetje' van krap zes tien jaar mocht Bryan de Waele af en toe op de bank zitten bij het eerste. „In vergelijking met nu was ik een pruts. Ik kon niet eens tot de lat springen. Een paar jaar gele den kreeg ik een groeistuip." De Waele, bezig aan zijn tweede jaar in het eerste, is altijd keeper geweest. „Een bewuste keuze. Mijn trainers vonden dat wel goed, want dan moesten ze niet lo ten wie er op doel moest staan. Met genoeg tranen heb ik het eer ste gehaald, want elk doelpunt te gen in de F-jes ging gepaard met verwensingen van mijn medespe lers. Mijn vader en moeder heb ben me altijd opgepept om de moed niet op te geven. Mijn pa is vroeger trouwens ook keeper ge weest." Zondag staat in Breskens het duel tegen Axel op de rol. Een zware op gave. „Maar Axel is wel te pakken", kijkt De Waele vooruit naar het duel. „In de vierde klasse kan ie dereen van iedereen winnen. Zon dag moeten we de slechte reeks maar eens ombuigen en de volle mep aan punten pakken. Als we te gen Axel op voorsprong komen, kunnen we ze mentaal breken. Ik verwacht dan ook een mooie pot voetbal." Stationsplein 9, 4561 GC Hulst. Telefoon: 0114 - 314485. Fax: 0114 - 319063. www.vdpoel.nl Honda Civic vanaf B-label. Brandstof verbruik: min. 11/19,6km, max. 11/14,7km. CO,-uitstoot: min. 135 gr/km, max. 160 gr/km. Lease o.b.v. 48 mnd, 20.000 km p/jr (Full Operational Lease excl. brandstof). Afgebeeld model kan voorzien zijn van accessoires. Silverstone- actie loopt t/m 31 december 2008 en geldt niet voor de Honda Civic Hybrid Honda Civic 1.4 Silverstone vanaf €22.450,-. U rijdt al een Honda Civic vanaf 19.400,-. Leaseprijs vanaf 380,-.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70