College Sluis staat op springen Filmliefhebbers gaan voortaan naar de View Vertraging invulling Ter Schorre OPRUIMING 31 25 33 zeeuws museum MIDDELBURG literaire avond BADKAMERS WILLEMSEN Zeeuwse stichting gaat ondanks onrust door met hulp in Sri Lanka Vrijdag 24 oktober 2008 Werkgroep wil ook aandacht voor werkende armen Tip? redtern@pzc.nl Wethouder Bolijn beraadt zich op haar positie. door Frank van Cooten SLUIS - Het college van burgemees ter en wethouders in de gemeente Sluis staat op springen. Wethouder Carien Bolijn verliet gisteravond in de raadsvergadering kwaad de raadzaal na een ernstig meningsverschil met collega-wet houder Henk Luijendijk over on derwijshuisvesting in Oostburg. Dit meningsverschil draait om de vraag hoe de brede school in Oost burg eruit moet komen te zien. „Toe maar, loop maar weer weg. Dat ben ik onderhand wel van je gewend", beet Luijendijk Bolijn toe. Bolijn beraadt zich inmiddels op haar positie, liet ze weten. Burgemeester Jaap Sala ging niet in op de ontstane ernstige be stuurscrisis, de zoveelste in deze bestuursperiode. „Dat moet je aan de fractievoorzitters vragen." Die waren echter, net zoals de toe hoorders op de publieke tribune, met stomheid geslagen. „Dit is nog nooit vertoond", zei fractievoorzit ter Robert Evers (PvdA). „Sluis is niet gebaat bij weer een bestuurs wisseling, maar ik weet niet of dit goed komt. Het is natuurlijk niet goed wat Luijendlijk over Bolijn zegt in een openbare raadsvergade ring." Luijendijk was bezig met een be toog over hoe hij de toekomstige W1 Of het nog goed komt met het college in de gemeente Sluis is nog maar de vraag. Wethouder Bolijn verliet gisteravond kwaad de raadzaal. brede school in Oostburg voor ogen heeft. Hij zei een paar keer dat hij hierover binnen het college met iemand van mening verschil de, toen de maat voor Bolijn vol was. Ze beende de raadzaal uit. „Ik laat me niet voor leugenaar uitma ken." Wat ze daarmee precies bedoelde, werd niet duidelijk. Ook niet voor de fracties en de toehoorders. „We zijn inmiddels heel wat gewend in Sluis, maar dit hebben we nog niet meegemaakt. Dat een wethou der de raadzaal verlaat, is echt bui ten alle proporties", aldus een toe hoorder. Helder Zeeuws wilde een motie indienen om het college op te dragen eindelijk klare wijn te schenken over de brede scholen in Oostburg en Breskens maar trok deze in om de zaak niet op de spits te drijven. De verhoudingen binnen het colle ge staan al op scherp door de on vrede onder het personeel over de ophanden zijnde reorganisatie en het gekrakeel omtrent de benoe ming van de nieuwe gemeentese cretaris. De zaak escaleerde dus gistera vond in de raadsvergadering. Cinema heropent met nieuwe exploitanten en andere naam. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De meeste toeschou wers waren in de stellige overtui ging dat de nieuwe naam van de bioscoop in Terneuzen een directe link met Zeeuws-Vlaanderen of de nabijgelegen Westerschelde zou hebben. Mispoes, de cinema luis tert voortaan naar de naam 'View'. Burgemeester Jan Lonink van de gemeente Terneuzen heropende de bioscoop gisteravond door de nieuwe naam te onthullen. Uit honderden inzendingen werd het hersenspinsel van Filmclub-lid Ti neke Klomp gekozen tot nieuwe naam van de cinema aan het Arse naalplein. Zij won een jaarabonne ment voor vier personen. De Zeeuws-Vlaamse ondernemers Dick de Graaf, Max Heemskerk en Dennis de Bel nemen de exploita tie over van Merral Theaters. Merral-voorman René van Steen verliet Zeeuws-Vlaanderen nog geen twee jaar na de oplevering 'Daar waar goede culturele voorzieningen zijn, daar groeit de werkgelegenheid' van de nieuwbouw, mede omdat hij zich nooit thuisvoelde in de streek. Mede-eigenaar Karei Riet bergen sloot de bioscoop begin september om orde op zaken te stellen. Meer ruimte voor de activiteiten van de Zeeuws-Vlaamse Filmclub, een dvd-shop en een filiaal van voedselketen Eetplezier moeten er in combinatie met de vier filmza Burgemeester Jan Lonink onthult samen met prijswinnares Tineke Klomp de naam van de bioscoop in Terneuzen. len voor zorgen dat de bioscoop een frisse doorstart kan maken. De dvd-shop en voedselketen Eet plezier nemen rond de kerstperio de hun intrek in de bioscoop. Lo nink onderstreepte tijdens de ope ningshandeling het belang van cul turele voorzieningen in een stad als Terneuzen. „Waar goede cultu rele voorzieningen zijn groeit ook de werkgelegenheid. Een bioscoop is daar onlosmakelijk aan verbon den. Ik heb er deze week ook nog bij het provinciebestuur op aange drongen: geef meer aandacht aan steden als Terneuzen, Vlissingen, Goes en Middelburg. Want als een centrale stad niet goed is ontwik foto Camile Schelstraete keld, gaat het ook in de omgeving vaak niet goed. Het is nu zaak de ze cinema interessant te maken voor de eigen inwoners. Als dat lukt, dan komt de interesse van an deren vanzelf', aldus Lonink. TERNEUZEN - De planologische pro cedure voor de invulling van de voormalige locatie van Ter Schorre aan de Churchillaan in Terneuzen loopt flinke vertraging op. Wo ningcorporatie Clavis wil er na 2010 drie woontorens en een woonzorgcomplex bouwen. Op dit moment beraadt Clavis zich nog over een aanpassing van het wozoco. Voor de haalbaarheid van het zorgcomplex en om toestem ming van het Zorgkantoor te krij gen moet het aantal huurapparte- menten worden uitgebreid. Dit heeft volgens B en W van Terneu zen ook gevolgen voor het buiten aanzicht en voor het verkrijgen van een hogere geluidsgrenswaar de. „Zolang hierover nog onduide lijkheid bestaat kan de planologi sche procedure nog steeds niet worden vervolgd", schijven B en W aan de gemeenteraad. 94 1CL— VRIJDAG 24-10 Mi!^ARTHURJ^ WWW.ZEEUWSMUSEUM.NL Diverse opstellingen INSTALLATIEBEDIJF Industrieweg 9, Terneuzen www. wi I lemsenbv.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63