Amperse hoopt dat trein doordendert 44 Vrijdag 24 oktober 2008 PZC ten voor verbetering vatbaar. „Op dinsdag is de trainingsopkomst minder groot. Daar heb ik alle be grip voor, want een aantal spelers studeert buiten de provincie. Er ko men echter roosterveranderingen aan, waardoor de opkomst hope lijk groter wordt. Ik kan moeilijk eisen dat iedereen twee keer per week traint. Enkele spelers houd ik een hand boven het hoofd. Soms moet je een beetje marchan deren met de regels." 'We moeten wél waken voor onderschatting van tegenstanders' De ambities van de trainer reiken verder dan de vijfde klasse. „Ik ben in het bezit van het TC2-dipIo- ma. Mijn trainerscarrière gaat stap je voor stapje. De afgelopen drie jaar heb ik veel geleerd en ben ik gegroeid als trainer", zegt Amper se, in het dagelijkse leven recher cheur bij de vreemdelingendienst. Zondag neemt Hansweertse Boys het in De Heen op tegen Val Aan. „Over die ploeg is bij mij weinig bekend, maar via internet hoop ik meer te weten te komen. Als we honderd procent strijd leveren en drie punten pakken, zal dat voldoe ning geven. Is de inzet goed, maar verliezen we toch, dan kunnen we onszelf in ieder geval niets verwij ten." Ploeg van Hansweertse Boys-trainer beleeft een bliksemstart. door Marco Puik HANSWEERT - Hansweertse Boys is als een komeet van start gegaan in de vijfde klasse van het zondag voetbal. De ploeg van de uit 's-Gra- venpolder afkomstige trainer Ron Amperse is na zeven duels nog on geslagen. De goede prestaties kunnen niet los worden gezien van de komst van een aantal nieuwe spelers. Am perse: „Via de vader van een speler die vorig seizoen nog bij SSV'65 voetbalde heb ik gepolst of er bij een groepje jeugdspelers van SSV interesse bestond om naar Hans- weert over te stappen. Eerst hoor de ik er niets meer van, maar na een aantal weken volgde het be richt dat enkele A-junioren van de club uit Goes naar ons zouden ko men. Er kwam ook nog een voet baller van het derde elftal van SSV'65 en een jeugdspeler van Ka- pelle. Aleksandar Veljanoski, die ei genlijk de omgekeerde weg naar SSV zou maken, belde in de zo mer met de vraag of hij toch bij Hansweert kon blijven spelen. Ro bert Krajenbrink zag ook af van een vertrek en Jacky Keijser is nog een jaartje doorgegaan. Eind vorig seizoen had ik nog twaalf spelers over, nu hebben we een groep van negentien voetballers." Trainer Ron Amperse is tevreden over zijn spelersgroep bij Hansweertse Boys. foto Willem Mieras Naar aanleiding van een voorspoe dig verlopen voorbereiding stelde Hansweert zich voor dit seizoen ten doel om bij de eerste vijf te ein digen. Vooralsnog blijven de pres taties niet achterwege. „Er groeit iets bij ons. We hebben een mix van dertigers en jonge spelers. De sfeer is bijzonder goed. Aan het be gin van dit jaar had ik een aantal 'mentoren' aangesteld, die de nieu we jongens wegwijs konden ma ken. Ze zijn snel geaccepteerd. We zitten nu in een flow: de trein rijdt en het is te hopen dat die niet stopt, maar doordendert. We moe ten wél waken voor onderschat ting van tegenstanders." Tekenend voor de inzet dit sei zoen noemt Amperse het duel te gen Kwadendamme. „We kwamen in de tweede helft met tien spelers te staan, maar op mentaliteit pak ten we het goed op. We wonnen de wedstrijd met 1-3." Ondanks alle euforie zijn er in de ogen van de trainer altijd nog pun-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 60