Harley 'Extra gemotiveerd om door te gaan' TUIN MODES Bodemonderzoek in Yerseke begint 7ÓPdort>y Rouwcentrum in Nieuwdorp Gevaar voor rhino is geweken O Gemeente legt zebrapad aan bij scholen VAN ZEELAND Les over alcohol B PZC Vrijdag 24 oktober 2008 2 7 PAPAGAAISTRAAT 17 GOES 25% KORTING op de hele collectie wegens verbouwing Met z'n allen op de foto, leerlingen en onderwijskrachten van openbare basisschool De Berenburcht in Baarland. foto Willem Mieras Onderwijzers, ouders en gemeente gaan voor school in Baarland. door Harmen van der Werf BAARLAND - Je zou verwachten dat de stemming niet al te best is in een basisschool die in de gevaren zone zit. Maar in De Berenburcht in Baarland is daar donderdag niets van te merken. „We zijn juist extra gemotiveerd om door te gaan", verwoordt Marjolein Polf- liet het algemene gevoel onder de onderwijzers. Rita Almekinders die een zoon in groep acht heeft, wil ook absoluut niet somberen. Ze is dankbaar dat de gemeente Borsele in de bres is gesprongen voor de enige school in het dorp, zodat die in elk geval tot augustus 20ii open kan blij ven. „Ouders zijn nu aan de beurt om ook na 2011 in Baarland een school te houden", zegt Rita in een dringende oproep. „Want als mensen weglopen en hun kinde ren in een ander dorp op school doen, is het zeker afgelopen met De Berenburcht." Nog slechts twintig leerlingen had de Baarlandse basisschool op de of ficiële teldatum 1 oktober dit jaar, tegen 32 op dezelfde dag in 2007. Rob Hettema, directeur van De Be renburcht én de school in Oude- lande, heeft daar een simpele ver klaring voor. „Groep acht was vo rig jaar heel groot. Die telde negen leerlingen. Dat vang je niet zomaar op. Eén kind is naar speciaal on derwijs gegaan en enkelen zijn ver huisd." Het is hard gegaan met De Beren burcht. In 2003 zaten er nog 43 kin deren op, waarna de neergang tot nu twintig is ingezet. „In Baarland worden al jaren geen nieuwe huizen meer gebouwd", wijst Lianne Witte, ook een ouder, als één van de oorzaken aan. „En een vrij grote groep kin- 'Omdat er weinig leerlingen in de klas zitten, kun je bijna individueel onderwijs geven.' deren zit op de reformatorische school in 's-Gravenpolder. Het zou mooi zijn als die hier op school kwamen, al was het alleen maar in de eerste kleutergroepen." Aan de motivatie van het perso neel en de onderwijskwaliteit kan het niet liggen. Zonder zich op de borst te slaan meldt directeur Het tema dat 'de onderwijsinspectie de school laatst nog een prima be oordeling heeft gegeven'. Christel van de Voorde geeft les in de gecombineerde groepen 6, 7 en 8. „Omdat er vrij weinig leerlingen in de klas zitten, kan ik bijna indi vidueel onderwijs geven. En om dat ik niet alle groepen tegelijk uit leg kan geven, leren kinderen erg zelfstandig werken. Je hoort dat te rug van middelbare scholen." Hoe dan ook, het is erop of eron der. Op 1 oktober 2009 of 1 okto ber 2010 moet De Berenburcht mi nimaal 23 leerlingen hebben. Het wordt spannend. Zoveel twee- en driejarigen voor het openbaar on derwijs zijn er nu niet. Ouder Rita Almekinders moet er niet aan den ken dat De Berenburcht dicht gaat. „Een dorp zonder school is een dood dorp." YERSEKE - Ingenieursbureau Gront- mij begint maandag met het ne men van monsters in tuinen van woningen aan de Molenpolder weg in Yerseke. Uit dat bodemonderzoek moet duidelijk worden in hoeverre en met welke stoffen de bodem is ver ontreinigd en welke maatregelen nodig zijn. De boringen in voor- en achtertuinen vinden de hele week plaats. De uitkomsten wor den opgenomen in een rapport. Dat zal naar verwachting eind dit jaar klaar zijn. m /Tl fl PATISSERIE- y CT Al CHOCOLATERIE °°£sMIDDELB^G Gevuld speculaastaart Waldkorn van 2,20 4 appelflappen 1 gratis St.Adriaanstraal 15 4401JC Goes Tel (0113)21 50 77 ZIERIKZEE - Het gevaar voor de paardenziekte rhinopneumonie in Zeeland is geweken. Dat zegt secre taris Kor van der Werve van het re giobestuur van de Koninklijke Ne derlandse Hippische Sportbond. Op Goeree-Overflakkee - waar vo rige week meerdere ziektegevallen werden geconstateerd - is nog eni ge waakzaamheid geboden, maar wat Zeeland betreft zijn alle waar schuwingen ingetrokken. Paarden- houders kunnen volgens Van der Werve opgelucht ademhalen. Er kan volgens hem weer meegedaan worden aan wedstrijden. Provinciale Staten Provincie Zeeland SCHERPENISSE - De verkeerssituatie rond de basisscholen in Scherpe- nisse wordt veiliger. In de Laban Deurloostraat legt de gemeente, na klachten van de schooldirec ties, een zebrapad aan. Directeur J. Duvekot van de Groen van Prin- stererschool is blij met de maatre gel. „Vanaf begin af aan is het een gevaarlijke situatie geweest. Het be ginnerspad waar de school aan zit, is wel autoluw, maar ouders blok keren dit pad met hun wagen. Re gelmatig wijzen we ze daarop in de nieuwsbrief Dat helpt dan tijde lijk, maar na een tijdje verwatert dat weer. Dit is een betere oplos sing." Het zebrapad wordt binnen kort aangebracht. mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl THOLEN - Kinderen in de hoogste groepen van de basisscholen moe ten voortaan voorlichting krijgen over de gevaren van overmatig al coholgebruik. Dat vindt de PvdA in de gemeente Tholen. De partij heeft zijn licht opgestoken in de ge meente Hardenberg waar al een dergelijk project loopt. Raadslid Henk Nieuwenhuis wil van burge meester en wethouders weten of ze bereid zijn een dergelijk project ook in Tholen op te zetten. NIEUWDORP - Uitvaartbedrijf Yar- den 8c Slager Uitvaartzorg Walche ren wil zich aan Coudorp 2 in Nieuwdorp vestigen. B en W van Borsele zijn bereid daaraan mee te werken. Eigenaar Simon Slager uit Vlissingen wil aan de Coudorp 2 wonen en werken. Er komt een rouwkamer. Uitvaartdiensten zul len er niet plaatsvinden. Het begin nende bedrijf heeft nu gemiddeld vijf uitvaarten per maand. Statenvergadering Volg vandaag'de Statenvergadering - via www.zeeland.nt of Omroep Zeeland Televisie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55